Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Z braku czasu i umiejetności przymierzam się do wynajęcia firmy do budowy domu pod klucz.

Ja też się przymierzałam, owszem owszem :lol: .

Mnóstwo osób zaczyna od takiego przymierzania się, a ostatecznie, po dokładnym zbadaniu tematu, wynajmuje różne ekipy do poszczególnych etapów.

Ciekawe, jak będzie z Tobą :wink: ?

 

:lol: :lol: :lol:

 

ja tez sie przymierzalem ... zwłaszcza po pierwszych rozmowach z tymi firmami ... to co im wychodzi najlepiej to bajerowanie jak to bedzie z nimi lepiej niz samemu (mniejszy VAT blebleble, brak ryzyka blebleble, wieksze rabaty na materialy blebleble) mysle ze prawie wszyscy z lubelskiego wybudowali taniej i lepiej szukajac ekip i materialow nizby to firma zrobila ...

 

kosztorysy z archonu wydaja mi sie troche zanizone w czesci wykonczeniówki dotyczacej ... przynajmniej moj :lol: :lol: :lol:

 

 

Powiedz jak to jest z tymi firmami budowlanymi jezeli jakies oczywiscie sa!!Ja zaczelam w Zamosciu szukac firm i jakos udalo mi sie znalezc jedna i spotkalam sie z prezesem-coz za czlowiek takiego zlego wrazenia nikt na mnie nie wywarl!!Jakis kombinator..a ceny jak z sufitu pomimo ze posiada wlasna firme z materialami budowlanymi!!Jak ja wspomnialam cos o minimalizacji kosztow to on na to ze nie warto oszczedzac!!A jak juz to moge na plytkach w lazience hehehe

Wiec ja cos o dachu ze cena miedzy dachowka a blachodachowka jest duza i mozna np na tym a on mi na to ze to pozorne oszczedzanie bo jak zaoszczedze 700 lub 1000 zl to max!!Z moich wiadomosci i artykulow muratora wynika ze moze dosc nawet do paru tysiecy wiec moje oburzenie siegnelo zenitu!!!

Jestem zalamana bo nie wiem jak zabrac sie do tego domu bo moja koncepcja o firmie budowlanej ktora wybuduje mi dom upadla!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mój plan poszukiwania wykonawcy jest nastepujący:

Na dniach będę miał kosztorys, a w nim jak sądzę kompletne zestawienie niezbędnych materiałow i prac.

Zamierzam zrobić nowy czysty kosztorys, zawierający tylko materiały i prace i dostarczyc go do uzupełnienia zainteresowanym firmom. Chcę dodatkowo umożliwić okreslenie alteratywnego wykonania (np. ściany z bk -materiał tyle, robocizna tyle, alternatywa-sciany z maxa-materiał tyle, robocizna tyle)

Bedę miał z tego świetny materiał prównawczy, kto za ile może załatwic materiały, a za ile faktycznie mozna je kupić samemu po negocjajcjach w składach, kto ile bierze za daną robotę, no i bedę miał podstawy do dalszych negocjacji przy umowie.

Umowę oczywiście podpiszę tylko taką, którą zaakceptuje moja pani mecenas.

Myślicie, ze taki plan moze wypalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój plan poszukiwania wykonawcy jest nastepujący:

Na dniach będę miał kosztorys, a w nim jak sądzę kompletne zestawienie niezbędnych materiałow i prac.

Zamierzam zrobić nowy czysty kosztorys, zawierający tylko materiały i prace i dostarczyc go do uzupełnienia zainteresowanym firmom. Chcę dodatkowo umożliwić okreslenie alteratywnego wykonania (np. ściany z bk -materiał tyle, robocizna tyle, alternatywa-sciany z maxa-materiał tyle, robocizna tyle)

Bedę miał z tego świetny materiał prównawczy, kto za ile może załatwic materiały, a za ile faktycznie mozna je kupić samemu po negocjajcjach w składach, kto ile bierze za daną robotę, no i bedę miał podstawy do dalszych negocjacji przy umowie.

Umowę oczywiście podpiszę tylko taką, którą zaakceptuje moja pani mecenas.

Myślicie, ze taki plan moze wypalić?

 

 

No wiesz nie kazdy ma pania mecenas...wiec bujamy sie z tymi wykonawcami ale coz inni maja pania m...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewcik1 hubhert

 

 

ja tez chcialem robic z firma i tez sie poddalem

 

wycene jak dostaniesz to malo rozbita .. nie licz ze ci zrobia dokladny kosztorys ... wg tego co ja dostawałem to zazwyczaj szacunek typu iles m2 x jakis koszt ew. rozbite na 5-10 pozycji ...

 

a juz na pewno nie rozbija na mat na to na tamto na owo :D :wink:

 

nie szukaj firm po ksiazce tylko i wylacznie z polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Ewcik

napisalem "moja" to nie znaczy, że mam ją na etacie ;).

Prowadząc działalnośc gospodarczą czasem sa jakieś sprawy, że trzeba zasięgnąc opinii prawnika.

Myślę, ze przy kosztach budowy, można poświęcic te 2 stówy na opinię prawnika i zaoszędzić kupę kasy na "fachowcach" z bożej łaski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj hubhert napisz nam jeszcze gdzie budujesz. Co do firmy to też uważam, że lepiej i taniej wyjdzie zatrudniać "specy" od poszczególnych robót, a nie brać kogoś do wszystkiego.

Co do ziemi to niestety nie mam jej na zbyciu ani grama. Ale jeśli ktoś ma za dużo to też chętnie przyjmę :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Właśnie wróciłem z budowy garaż już prawie skończony jeszcze tylko wieniec(jutro) i później dach od soboty. Domejk już też powoli rośnie w górę a dokładnie mówiąc ściany fundamentowe.Jeżeli ktoś by był zainteresowany bloczkami betonowy,mi to mi chyba trochę zostanie tyc szerokich na 24 cm i na 30 cm. Bloczki mam z radomia są bardzo ładne.Za dwa dni będę wiedział dokładnie ile mi zostanie ceny chyba też bardzo dobre 24 cm w cenie 2,20zł a 30 cm 2.70złPozdrawiam wszystkich budujących.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a jak tam spotkanie? W imieniu Kubusiów Budowniczych chciałam jeszcze raz zaprosić na grilla do nich w najbliższą niedzielę ok. 16-tej. Kto jest chętny? Planujemy spotkać się ok. 14-tej u nas - gdyby ktos miał ochotę zobaczyć nasze postępy - zapraszamy :)

Czy na grilla można zabrać psa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kto chciałby oddać ziemię z wykopów w okolicach Lublina (dokładnie to chodzi o Turkę) ?

 

Witam

 

Będę miał trochę ziemi do oddania (jakieś 500m3) w II połowie sierpnia. Lokalizacja: ul.Skubiszewskiego (os.Lipniak).

Zainteresowanych zapraszam na priv.

 

Czy macie jakiś lepszy pomysł niż stemple i siatka na tymczasowe ogrodzenie (siatkę prawdopodobnie wykorzystam częściowo do ogrodzenia docelowego)?

 

PS. Znalazłem ekipę i niedługo zaczynam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Może kto chciałby oddać ziemię z wykopów w okolicach Lublina (dokładnie to chodzi o Turkę) ?

 

Pozdrawiam budowniczych Wschodnich Wrót;)

A jeszcze tydzien temu miałam do oddania 5 wywrotek ziemi...właśnie w Turce :D .Teraz pod koniec sierpnia będę miała coś do oddania ale ile tego niestety jeszcze nie wiem:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kto chciałby oddać ziemię z wykopów w okolicach Lublina (dokładnie to chodzi o Turkę) ?

 

Witam

 

Będę miał trochę ziemi do oddania (jakieś 500m3) w II połowie sierpnia. Lokalizacja: ul.Skubiszewskiego (os.Lipniak).

Zainteresowanych zapraszam na priv.

 

Czy macie jakiś lepszy pomysł niż stemple i siatka na tymczasowe ogrodzenie (siatkę prawdopodobnie wykorzystam częściowo do ogrodzenia docelowego)?

 

PS. Znalazłem ekipę i niedługo zaczynam :D

 

 

Część ogrodzenia z siatki miałam przez zimę na stemplach. Po zimie siatka ta nie nadawała się do niczego. Ale ogrodzenie takie spawdziło się. A bramę mieliśmy na ten czas z odzysku i zamykaliśmy ją na kłódkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kto� chciałby oddać ziemię z wykopów w okolicach Lublina (dokładnie to chodzi o Turkę) ?

 

Witam

 

Będę miał trochę ziemi do oddania (jakieś 500m3) w II połowie sierpnia. Lokalizacja: ul.Skubiszewskiego (os.Lipniak).

Zainteresowanych zapraszam na priv.

 

Czy macie jakiś lepszy pomysł niż stemple i siatka na tymczasowe ogrodzenie (siatkę prawdopodobnie wykorzystam częściowo do ogrodzenia docelowego)?

 

PS. Znalazłem ekipę i niedługo zaczynam :D

 

Witam,

 

Lepsze niż siatka i stemple są siatka i słupki metalowe.

Słupki metalowe zalewasz w szalunkach w jakimś jednym miejsu i później tylko wiercisz otwory na działce i tam je sobie wkładasz i zasypujesz.

Dzięki temu będziesz mógł je bez problemu wyjąć i np. sprzedać albo wykorzystać w innym miejscu. Takie betonowanie możesz zlecić w jakiejś małej "wytwórni" prefabrykatów betonowych (np. koło mnie w Turce;) albo zrobić sam - kilka szalunków zbijesz z desek albo zrobisz z pudełek kartonowych (jak masz gdzieś dojścia).

Polecam siatkę z drutów kopalnianych (ok. 3mm -9zł/h=150cm ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a jak tam spotkanie? W imieniu Kubusiów Budowniczych chciałam jeszcze raz zaprosić na grilla do nich w najbliższą niedzielę ok. 16-tej. Kto jest chętny? Planujemy spotkać się ok. 14-tej u nas - gdyby ktos miał ochotę zobaczyć nasze postępy - zapraszamy :)

No właśnie ... co ze spotkaniem, aktualne? Jeżeli tak to na 99% bym się wybrał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubusie nie mają dostępu do netu, także w ich imieniu zbieram zapisy. Jesli chodzi o psy - zapytam.

Wstępnie zaplanowaliśmy ok. 14/15 spotkanie u nas, później grill u Kubusiów

Na razie skład wygląda następująco:

 

Kubusie

My

Dyz

Pawson (?)

Docart (?)

Fizyk (?)

MaPi (przypuszczalnie 1/2)

Ella (?)

 

Prosimy o dopisywanie się i potwierdzanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...