Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie

 

oferuję swoją pomoc w zakresie cen materiałów elektrycznych i elektroinstalacyjnych

 

ogólny zakres asortymentu i dane teleadresowe w ogłoszeniu:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=77672

 

tymczasem życzę wszystkim miłego, słonecznego i udanego weekendu

 

Serdecznie pozdrawiam

AndrzejK

Eltrans Sp. z o.o. O/Lublin

ul.Rusałka 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wielka prosbe do was abyscie mi wytlumaczyli pare podstawowych spraw bo mam mentlik w glowie!!

 

Posiadam projekt gotowy z pracowni Archi-projekt za 1500 zl brutto!!Wszystko w nim mi sie podoba oprocz dwoch rzeczy-zamiast Porotherm 44 chce beton komorkowy +styropian oraz dodatkowe okno w kotlowni.I tyle reszta jest ok!! I co dalej...mam sobie znalezc architekta ktory to adoptuje-tak?

Prosze o przyblizone koszty do momentu uzyskania pozwolenia na budowe czyli do wbicia łopaty. Bo rozumiem ze to nie koniec z wydawaniem kasy na papiery!!plis niech sie ktos zlituje i napisze ile zaplacil zanim poszedl z łopata na działke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wielka prosbe do was abyscie mi wytlumaczyli pare podstawowych spraw bo mam mentlik w glowie!!

 

Posiadam projekt gotowy z pracowni Archi-projekt za 1500 zl brutto!!Wszystko w nim mi sie podoba oprocz dwoch rzeczy-zamiast Porotherm 44 chce beton komorkowy +styropian oraz dodatkowe okno w kotlowni.I tyle reszta jest ok!! I co dalej...mam sobie znalezc architekta ktory to adoptuje-tak?

Prosze o przyblizone koszty do momentu uzyskania pozwolenia na budowe czyli do wbicia łopaty. Bo rozumiem ze to nie koniec z wydawaniem kasy na papiery!!plis niech sie ktos zlituje i napisze ile zaplacil zanim poszedl z łopata na działke.

 

Witaj, oto moje wydatki do momentu wbicia łopaty ( ceny z zeszłego roku)

Projekt 1705

Architekt-adaptacja 2150

mapa do celów projektowych 300

wyłączenie z produkcji rolnej 250

dziennik budowy 23

umowa z energetyką 120

ZUD 58

projekt zjazdu z drogi 500

deski do wytyczenia 37

geodeta-wytyczenie 300

RAZEM 5443

 

Pozdrawiam i życzę wytrwałości w budowaniu.

 

 

Mam równie pytanie do bardziej zaawansowanych: potzrebuję namiary na ekipy ociepleniowe ( wełna), dobrzeby by było aby równiez mieli pojecie o murowaniu z klinkieru.

 

Z góry dziękuję za namiary,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wielka prosbe do was abyscie mi wytlumaczyli pare podstawowych spraw bo mam mentlik w glowie!!

 

Posiadam projekt gotowy z pracowni Archi-projekt za 1500 zl brutto!!Wszystko w nim mi sie podoba oprocz dwoch rzeczy-zamiast Porotherm 44 chce beton komorkowy +styropian oraz dodatkowe okno w kotlowni.I tyle reszta jest ok!! I co dalej...mam sobie znalezc architekta ktory to adoptuje-tak?

Prosze o przyblizone koszty do momentu uzyskania pozwolenia na budowe czyli do wbicia łopaty. Bo rozumiem ze to nie koniec z wydawaniem kasy na papiery!!plis niech sie ktos zlituje i napisze ile zaplacil zanim poszedl z łopata na działke.

 

Witaj, oto moje wydatki do momentu wbicia łopaty ( ceny z zeszłego roku)

Projekt 1705

Architekt-adaptacja 2150

mapa do celów projektowych 300

wyłączenie z produkcji rolnej 250

dziennik budowy 23

umowa z energetyką 120

ZUD 58

projekt zjazdu z drogi 500

deski do wytyczenia 37

geodeta-wytyczenie 300

RAZEM 5443

 

Pozdrawiam i życzę wytrwałości w budowaniu.

 

 

Mam równie pytanie do bardziej zaawansowanych: potzrebuję namiary na ekipy ociepleniowe ( wełna), dobrzeby by było aby równiez mieli pojecie o murowaniu z klinkieru.

 

Z góry dziękuję za namiary,

 

 

 

Dzieki za odpowiedz!!A ta adaptacja to cie duzo kosztowala-wiecej niz projekt gotowy, musiales chyba duzo zmieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Dzieki za odpowiedz!!A ta adaptacja to cie duzo kosztowala-wiecej niz projekt gotowy, musiales chyba duzo zmieniac.

 

Z tego co wiem to normalne ceny, zmian praktycznie nie było, natomiast architekt przygotował komplet dokumentacji do złożenia o pozwolenie na budo[urlwę ( projjekt zagospodarowania działki, szamba, studni itd.)

 

Pozdrawiam[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie wiem, a trzeba sie szybko decydowac :(

 

 

A liczyliscie jaka to roznica cenowa miedzy blacha a dachowka??Pytam tak z ciekawosci bo moj dach jest czterospadowy i o powierzchni 280 m2 wiec dachowka moze mnie duzo ale bardzo duzo kosztowac!

 

Co do roznicy cenowych materialu, to praktycznie to samo (blacha lindab, dachowka brass) (czekam na wycene plannja i ruki - zobaczymy).

 

Oczywiscie jest roznica w cenie polozenia, zmiana projektu dachu, dodatkowy wieniec, niektorzy mowia, ze dachowke dobrze jest odeskowac.

 

Wiec material kosztowo to samo, ale przy dachodeczce trzeba jeszcze z kilkudziesieciu setek wyskoczyc dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzieki za odpowiedz!!A ta adaptacja to cie duzo kosztowala-wiecej niz projekt gotowy, musiales chyba duzo zmieniac.

 

Z tego co wiem to normalne ceny, zmian praktycznie nie było, natomiast architekt przygotował komplet dokumentacji do złożenia o pozwolenie na budo[urlwę ( projjekt zagospodarowania działki, szamba, studni itd.)

 

Pozdrawiam[/url]

 

wg mnie i tak mało zapłacilas, od nas chcieli za adaptacje 3K + kolejne 3K za przesuwanie scian nosnych. poszlismy po rozum do glowy i zrobismy indywidualny za 3K5. wystarczy wyjechac poza Lublin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewcik - rozróżnij dwie sprawy - zmiany w projekcie (czyli Twoje okienko, technologia budowania itp) od adaptacji projektu.

Adaptacja projektu obejmuje "naniesienie" Twojego domku na działkę, dodatkowo zaprojektowanie wszystkich przyłączy i przygotowanie gotowego CAŁEGO PROJEKTU domu do złożenia w starostwie.

TEgo typu zmiany w projekcie, które podałaś, nie będą kosztować nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewcik - rozróżnij dwie sprawy - zmiany w projekcie (czyli Twoje okienko, technologia budowania itp) od adaptacji projektu.

Adaptacja projektu obejmuje "naniesienie" Twojego domku na działkę, dodatkowo zaprojektowanie wszystkich przyłączy i przygotowanie gotowego CAŁEGO PROJEKTU domu do złożenia w starostwie.

TEgo typu zmiany w projekcie, które podałaś, nie będą kosztować nic.

 

 

Rozumiem juz o co w tym wszystkim biega!!A tak na marginesie to nie sadzicie ze branie takiej kasy(czasami wiekszej niz projekt gotowy) za dostosowanie go do naszych dzialek to zbyt wygorowane oczekiwania!!Rozumiem ze projekt gotowy kosztuje 1500-2000 tys bo ktos musial to wszystko wymyslec ale drugie tyle ze ktos postawi na tym pieczatke to zdzierstwo!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewcik - rozróżnij dwie sprawy - zmiany w projekcie (czyli Twoje okienko, technologia budowania itp) od adaptacji projektu.

Adaptacja projektu obejmuje "naniesienie" Twojego domku na działkę, dodatkowo zaprojektowanie wszystkich przyłączy i przygotowanie gotowego CAŁEGO PROJEKTU domu do złożenia w starostwie.

TEgo typu zmiany w projekcie, które podałaś, nie będą kosztować nic.

 

 

Rozumiem juz o co w tym wszystkim biega!!A tak na marginesie to nie sadzicie ze branie takiej kasy(czasami wiekszej niz projekt gotowy) za dostosowanie go do naszych dzialek to zbyt wygorowane oczekiwania!!Rozumiem ze projekt gotowy kosztuje 1500-2000 tys bo ktos musial to wszystko wymyslec ale drugie tyle ze ktos postawi na tym pieczatke to zdzierstwo!!

To nie tylko przybicie pieczątki ale tez wzięcie odpowiedzialność za projekt. .Projekt gotowy powstaje raz i można go sprzedać wielu osobom, stąd jego niska cena.

Pozdrawiam przy okazji wszystkich Lubelakow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich my już coś możemy powiedzieć o kosztach dachu z dachówki.Nasz dach czterospadowy z dwiema lukernami jak na naszej ikonce koło nicku i dach na garażu 70 m2 jeżeli chodzi o całkowity koszt dachówki ze wszelkimi obróbkami i detalami kosztował nasz w kwietniu razem z domem 300m2 17 000 zł a jeżeli chodzi o drewno to na garaż 3000zł a dom jakieś 10 000 bo jeszcze nie zamówiliśmy.łączny koszt jakieś 30 000 zł plus 3000 zł rynny. Pozdrawiam wszystkich i życzę ładnej pogody i wytrwałych ekip aby szybko i solidnie stawiali nasze domki. Moja ekipa od dachu jest SUPER czego nie mogę powiedzieć o ekipie murarzy.POZDRAWIAM :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...