Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

... to zdzierstwo!!

 

 

Ewcik - to są słowa, które najczęściej się pojawiają wśród budujących :D :lol: :wink:

 

Myślę, że nawet Pawson (wyjątkowo) się ze mną zgodzi :p :wink:

 

Verunia - pozdrówka

 

 

Jeden z forumowiczow chcial mnie przekonac ze to wielka odpowiedzialnosc adaptujacego i nalezy mu sie wiecej niz tego co wymyslil,ale mnie to nie przekonuje!!wedlug mnie to zdziersto i tyle!!gotowy 1500-2000 adaptacja 2000-i wiecej to ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to zdzierstwo!!

 

 

Ewcik - to są słowa, które najczęściej się pojawiają wśród budujących :D :lol: :wink:

 

Myślę, że nawet Pawson (wyjątkowo) się ze mną zgodzi :p :wink:

 

Verunia - pozdrówka

 

 

Jeden z forumowiczow chcial mnie przekonac ze to wielka odpowiedzialnosc adaptujacego i nalezy mu sie wiecej niz tego co wymyslil,ale mnie to nie przekonuje!!wedlug mnie to zdziersto i tyle!!gotowy 1500-2000 adaptacja 2000-i wiecej to ....

 

ewcik luz

 

prawdziwe zdzierstwo to sie dopiero później zaczyna :lol: :lol: :lol: :wink:

 

PS. chociaż mi też ręka drżała jak dawałem ponad 3 tys niedouczonej pani projektant za którą musiałem połowę rzeczy wymyślać i jej tłumaczyć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeden z forumowiczow chcial mnie przekonac ze to wielka odpowiedzialnosc adaptujacego i nalezy mu sie wiecej niz tego co wymyslil,ale mnie to nie przekonuje!!wedlug mnie to zdziersto i tyle!!gotowy 1500-2000 adaptacja 2000-i wiecej to ....

 

Ewa - projekt indywidualny wychodzi prawie tak samo (+/- 500 zł).

A wbrew temu co piszesz - odpowiedzialność jest i to spora.

 

Tylko broń CIę PAnie Boże płacić gościowi, wszystkiego zanim nie otrzymasz Pozwolenia na Budowę!!! Będzie bardziej zmotywowany do naniesienia szybko poprawek (jeśli takie będą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalam na weekend projekt gotowy od archotekta do postudiowania-siedze i studiuje!!Zobaczylam ze mam zaprojektowany strop TERIVA w domku parterowym. Oczywiscie mozna adaptopwac strych na cele uzytkowe i bylo by ok 50 m2 z wysokoscia 1,9 m. Narazie nie chcemy adaptowac tego strychu, moze moze kiedys w przyszlosci jak liczba osob w rodzinnie wymknie sie spod kontroli hehehe

 

Co mi radzicie z tym stropem TERIVA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Co mi radzicie z tym stropem TERIVA?

 

Jak to co ?

 

Robić !!! :D

Teraz stropów monolitycznych się już raczej nie robi, a przecież nie położysz desek, bo nie będziesz mogła zagospodarować poddasza potem.

 

 

Ok!!Bede miala strop TERIVA!!heheh bo jakis koles napisal mi ze po co mi ten strop i zaproponowal jakies inne rozwiazanie ale jakie nie pamietam musialabym popatrzec na wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się jeszcze na temat tego zdzierstwa.

Zwykle jest tak, że to rynek kształtuje cenę, więc jeśli uważamy że ktos za dużo chce to szukamy tańszego, Za grosze tesz nikt nie chce podpisywać bo nie chcąc mieć kłopotw w przyszłości , lepiej taki projekt dobrze sprawdzić i dostosować do lokalnych warunkow. Projekt gotowy nie zawiera projektow przyłaczy i architekt musi to zlecić branzystom i to też kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących :)

Jak widziecie, zarejestrowałam się juz jakis czas temu, ale dopiero teraz zaczynam bardziej aktywnie czytać forum ;)

Niestety, to nie mój domek bedzie sie budował, lecz mojej mamy. Ostateczny wybór padł na "dom pod kasztanem" z Archonu - http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m3f0189cacbfe2

 

Domek jest niewielki, ale wydaje sie nam funkcjonalny. Kasztanek bedzie sie budował na os. Szerokim.

Prawde mowiąc, cala budowa troche nas przeraza :o tym bardziej, ze ambitny plan zakłada przeprowadzke pod koniec 2007 8) Mam wiec nadzieje, ze przy pomocy forum damy rade ;)

 

Jak na razie kupiony jest projekt, lada dzien (oby!) zacznie sie robic adaptacja. Nie wiem, czy choc troche realne jest, aby wyrobic sie jeszcze w tym roku z fundamentami ?? Licze, ze tak, bo z tego co tu wyczytalam forumowicze robili fundamenty w pazdzierniku - listopadzie... ale czas pokaze ;)

 

Dokladnei przejrzałąm ostatnie kilkadziesiąt stron grupy i mam juz troche namiarów na polecanych przez Was fachowców, jednak bardzo prosze o podanie kontaktów do ekip budowlanych, a także do sprawdzonych i godnych zaufanai kierowników budowy - na priv bądz na maila w profilu. Z góry bardzo dziękuję za pomoc i do zobaczenia na forum :D !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się jeszcze na temat tego zdzierstwa.

Zwykle jest tak, że to rynek kształtuje cenę, więc jeśli uważamy że ktos za dużo chce to szukamy tańszego, Za grosze tesz nikt nie chce podpisywać bo nie chcąc mieć kłopotw w przyszłości , lepiej taki projekt dobrze sprawdzić i dostosować do lokalnych warunkow. Projekt gotowy nie zawiera projektow przyłaczy i architekt musi to zlecić branzystom i to też kosztuje.

 

 

Nie przekponasz mnie ze to nie jest zdzierstwo bo wlasnie wrocilam dzis od architekta i wiem ze moja adaptacja bez gazu bedzie kosztowac 1650 zl a za projekt gotowy dalam 1490 zl. Nie chce zadnych zmian w projekcie wiec 1650 zl za wrysowanie budynku w moja dzialke i zrobienie adaptacji elektrycznej ma kosztowac az tyle!!!I wedlug ciebie to nie zdzierstwo!!!Pewnie ze zdzierstwo i tyle!!!A to ze sa inni adaptujacy i mozna wybrac sobie cene to takie gadki to mozna na bazarze kupujac pomidory, gdzie lezy kartka 2zl lub 1,50 zl!!!Mysle ze 99% uczestnikow forum sie ze mna zgodzi nie licze 1% architektow ktorzy tez na forum bywaja, ze placa kase ogromna za cos nie wspolmiernego do pracy adaptujacego!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nowych i starych bywalców :D

 

 

Wiesz i mysle ze nie powinienes/powinnas przeliczac tych kwot na euro bo napewno dla osob mieszkajacych poza Polska to prawie darmoszka ale nie kazdy z nas mieszka w Niemczech na glownej ulicy B79 i nie zarabia w euro wiec my tu musimy liczyc wszystko w zlotowkach a przewaznie pensje!!!!

 

Ewcik - ty się nie denerwuj, bo to dopiero początek budowy. Zaakceptuj pewne fakty. Jeśli tak emocjonalnie będziesz podchodziła do każdej wyceny czegokolwiek, to budowa Cię wykończy. Wszyscy zarabiamy w złotych polskich i wszyscy przeliczamy na coś kwoty, które musimy zapłacić. Jedni przeliczją na piwo a inni np na LPG (gaz).

Ktoś - nie wiem, czy nie Idkam - napisał co składa się na adaptację projektu.

Powiem tak: ktoś się długo uczył (np studia - min 5 lat), potem zap-ierniczał na budowie przez 5 lat, żeby móc podchodzić do egzaminu państwowego na uprawnienia kierownika budowy, a potem jeszcze kolejne 5 lat - na kierownika branżowego (np projektanta). Pracował i teraz zarabia. Z tego co się orientuję to do projektu musisz załączyć: projekt przyłącza elektr, wodociągowego, osadzenie budynku (każda mapka =/- 250-300 zł). Projektant najczęściej nie jest geodetą i przynajmniej dwie mapki musi dać komuś żeby zrobili. Dodatkowo reszta oołat (ZUDP, jakieś znaczki i tego typu pierdoły). POwiem szczerze, jeśli projektant zarobi na całej adaptacji 500-600 zł - to maks.

Ale nikt nie powiedział że nie można się targować. Jednak dla mnie od ceny - ważniejsza jest jakość dokumentów. Zapłaciłęm za adaptację też taką cenę jak Ty, ale nie miałem żadnych problemów z uzyskaniem pozwolenia (gościo był dobry, zrobił projekt OK - więc nie było się do czego przyczepić).

Pamiętaj, że do odbioru technicznego też będą potrzebne mapki. One też kosztują.

I jescze jedno - nie daj się zmylić, bo nie wszyscy wpisują w miejscu SKĄD - prawdę. Czasami są to żarty, a czasami zmyłka. :wink:

Ewa - trochę przymróż oko, targuj się ile wlezie i pamiętaj - co wytargujesz - to Twoje :wink: .

I jeszcze raz powtórze - projektantowi zapłać dopiero po uzyskaniu PnB. Od razu się tak umów. Minimalna zaliczka teraz (a najlepiej bez zaliczki), 50% po otrzymaniu kompletu dokumentów (zdziwisz się ile tego jest) a reszta po otrzymaniu pozwolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich budujących.Potrzebuję stempli do podparcia stropu teriva około 100 szt.w dobrej cenie.Jeżeli komuś zbywają to może się dogadamy.Ale pogoda wczorajszy dzień przeszedł do historii jako urlop na budowie.Mam nadzieję że jutro będzie lepiej.Pozdrawiam wszystkich.Budujcie dalej i targujcie się na maksa oni i tak mają na tym jakichś zysk. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Borf - jak wiesz my mamy blachodachowke ale jakbysmy jeszcze raz budowali to dalibysmy dachowke i postaralibysmy sie zeby zostaly odpowiednie zmiany zrobione przez projektanta :D

pozdrawiamy

 

Architekt naniesie zmianę (na dachowke) za symboliczna opłatę. Teraz tylko nasza decyzja czy chcemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Borf - jak wiesz my mamy blachodachowke ale jakbysmy jeszcze raz budowali to dalibysmy dachowke i postaralibysmy sie zeby zostaly odpowiednie zmiany zrobione przez projektanta :D

pozdrawiamy

 

Architekt naniesie zmianę (na dachowke) za symboliczna opłatę. Teraz tylko nasza decyzja czy chcemy?

 

A co Was skłania do blachodachówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...