Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Parkieciarza miałam, ale nr tel musiałabym odszukać. Układał też w Warszawie - to ma w "cv" :lol:

 

Stropy też mam typ terriva, z porothermu. I musiałam za te zmianę dopłacić do projektu. Czyli projekt kosztował mnie 2tyś a 2,5tyś uzyskanie pozwolenia na budowę (przeróbki i papiery). I nic mnie nie interesowało. Gość zrobił mi całą papierologię w tylko w 4 miesiące. A że zależało mi na czasie nie zastanawiałam się nad ceną.

 

Drzwi zew Gerda, wew Porta. Okna mam z firmy przyjaciela z Warszawy (więc ceny nie do zakomunikowania). Wszystko w złotym dębie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Parkieciarza miałam, ale nr tel musiałabym odszukać. Układał też w Warszawie - to ma w "cv" :lol:

 

Stropy też mam typ terriva, z porothermu. I musiałam za te zmianę dopłacić do projektu. Czyli projekt kosztował mnie 2tyś a 2,5tyś uzyskanie pozwolenia na budowę (przeróbki i papiery). I nic mnie nie interesowało. Gość zrobił mi całą papierologię w tylko w 4 miesiące. A że zależało mi na czasie nie zastanawiałam się nad ceną.

 

Drzwi zew Gerda, wew Porta. Okna mam z firmy przyjaciela z Warszawy (więc ceny nie do zakomunikowania). Wszystko w złotym dębie.

 

a można wiedzieć jakiej firmy te okienka?

<przyda sie, bno zimą trzeba bedzie wybrac jakies>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja jestem w tej chwili na etapie okienek wiec moge co nieco powiedziec. Dawalam do wyceny w Goranie- ok 20, pan zachwalany z forum-23, Salamander-18. firma Vetrex-18, dodam tylko ze wszedzie podawalam te same parametry tj. szyba P2, okucia WK2, wywazeniowe. Jesli chodzi o wybor to wacham sie miedzy Salamander a Goran.

Powidzcie mi czy jest duza ruznica miedzy skrzydlem cztero a trzy komorowym, rama zostaje piecio komorowa, takie okienka proponuje mi Salamander ze wzgledu na wzmocnienie skrzydla bo ja niechce poprzeczek.

Poz

Poprosze o zdjecia ze spotkania, http://[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie na forum wypowiadali się o cenie i usługach Gorana,o jakości nie-przynajmniej ja to tak zapamietałam.Ja zamówiłam w Goranie gdyż już ich sprawdziłam-jakieś 5 lat temu wykonywali dla mnie dosyc powazną robotę i jestem zadowolona,jest ładnie i dobrze.Teraz mieli jakieś wachnięcia z punktualnościa montażu-z tego co wiem sprawa jest już wyprostowana.Ja spodziewam się swoich okien w 1 dekadzie września.Jeżeli chodzi o jakość to też nie mam zastrzeżeń,jak pisałam-5 lat i żadnych zmian na gorsze.Znajomi też mają z Gorana i są zadowoleni.Na dobrą sprawę okreslenie "badziewie" to chyba może odnosić się do jakiejś "przydomowej" produkcji okien bo profile firmowe nie różnią się miedzy sobą za bardzo,głównie chodzi o marketing.Uff,ale sie rozpisałam ,sorry :oops: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam kilka osob ktore maja Gorana i sobie bardzo chwala, natomiast mi sie bardziej podobaja Salamandra tylko troche obawiam sie tego skrzydla trzy komorowego, czy niebedzie duzej roznicy w parametrach. Zadna inna firma oprocz Salamandra niechce wykonac mi takich duzych przeszklen bez popszeczek, ale chca wtedy wzmocnic skrzydlo kosztem komor.

Przeciwko Goranowi przemawia tez cena, okna bez popszeczek chca mi zrobic w cenie ok 24tys, a to uwazam ze ciut zadurzo.

Poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "starych i nowych" forumowiczów po dłuższej przerwie urlopowo - budowlanej.

A oto raport z moich postępów:

- po wielkich bólach przykryłem mój domek,

- wstawiłem okna i drzwi wejściowe,

- mam również instalację wod - kan. i el, alarmową, antenową itp.

- aktualnie jestem na etapie tynków wewn. - gipsowych maszynowych

- od kilku dni robie wielkie sprzątanie na działce (ktoś jakby złośliwie porozrzucał ogromne ilości gwoździ, desek, wszelkiej maści gruzu, folii, styropianu i innego paskudztwa, a ja to teraz muszę posprzątać :evil: .

Jak może niektórzy jeszcze pamiętają moje problemy z dachowcami przed urlopem, troche podgoniłem robotę.

Szkoda, że nie mogłem dotrzeć na grilla - postaramy się następnym razem.

Mam do sprzedania (niedrogo) drewnianą szopę dla robotników i na różne graty, trochę cegieł, belitu 12 cm, stemple ok. 50 szt dł. ok. 3 m - tylko trzeba by było sobie odebrać samemu z działki, bo nie mam transportu. .

Na razie jestem trochę zalatany, ale niedługo spróbuję wrzucić kilka fotek z ostatnich dokonań na mojej działeczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Pawson - już Ty dobrze wiesz co ... :lol:

 

..... Fizyk,skorzystałam z Twojegokntaktu-czy facet pracuje profesjonalnie i dokładnie,jest myslący?

....

 

Szymoszkowa - o który namiar pytasz? Bo jeśli o malarzy i glazurników chodzi, to są naprawdę godni polecenia. Myślący, potrafia podpowiedzieć. Po za tym robią naprad dokładnie, dobrze i ładnie. Nawet nie mogłem dokupić dekoru (przyjechał zbity), to ze zwykłej płytki i kawałka innego dekorka zrobili tak jak trzeba. Różnicy nie widać.

Zresztą robili nam już 3 mieszkania (nasze poprzednie mieszkanie, mieszkanie rodziców i nasz domek).

 

Grego - ja polecem drzwi Gerda (oczywiście zewnętrzne). W granicach 2 tys. dostajesz solidne p/włamaniowe drzwi z montażem.

Co do okien - ja mam okna z Oknostylu. Jest to belgijski profil Deceuninck (5-komorowy) . Co do szczegółów to wybraliśmy złoty dąb (dwustronna okleina). Bardzo ładne. Bez szprosów. Podobały nam się jeszcze okna Salamander, ale były sporo droższe.

Zdecydowanie nie polecam firmy OKNOPLAST - zresztą nie tylko ja. Pare osób już opisywało doświadczenia z nimi (zainteresowanych odsyłam do moich postów mniej więcej sprzed roku). NIe chce mi się już pisać szczegółów. Warto tez rzucić okiem na posty Evevet. Ona też miała negatywne doświadczenia w tej branży.

Co do drzwi wewnętrznych - na poddaszu mam DRE (trochę się szarpałem z firmą FERNO z Rusałki, ale generalnie zrobili dobrze). Na parterze (od nie dawna) cieszę się sosnowymi drzwiami zrobionymi przez stolarza (gościo robił tez u mnie schody). Człowiek wart polecenia. Drzwi DRE - jakość porównywalna z Porta, a cena trochę niższa.

 

A ja wczoraj po wielu przebojach z bólem głowy (ciśnienie) itd wróciłem z pracy wcześniej, a do życia powróciłem po godzinie 18-tej. I wziąłem sie za koszenie trawnika :o - eee, nie trawnika - to zbyt duże słowo. Wziąłem się za wykoszenie chwastów (nawet pare wyrwałem :wink: ). Lepiej to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- od kilku dni robie wielkie sprzątanie na działce (ktoś jakby złośliwie porozrzucał ogromne ilości gwoździ, desek, wszelkiej maści gruzu, folii, styropianu i innego paskudztwa, a ja to teraz muszę posprzątać :evil:

Docart - ja pamiętam, jak pogoniłem swoich wykonawców do sprzatania (bo sobie gwoździem przebił nogę mój dekarz). Jak następnego dnia przyjechałem z pracy to było już prawie czyściutko :D . A panowie jeszcze się mnie pytali, czy mi się podoba porządek i co mają jeszcze sprzątnąć !! :D A ja, jak przystało na inwestora, chodziłem i pokazywałem palcem, to , tamto, i jeszcze tutaj.

Echh , to były czasy .... :D :wink:

A teraz - żona pokazuje - tutaj wykoś, tam zrób porządek .... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gonie firmy do sprzątania, a i tak mam wieczny burdel. Najgorzej jak kilka ekip w tym samym czasie pracuje - wiadamo, zwalają na siebie.

 

Ale okna i podłogi są już umyte, lampy zawieszone (uwaga na drabiny przy zawieszaniu lamp, ja mam wgniecenie :evil: ), kibelki już działają.

 

Chyba w ten weekend będziemy część rzeczy przewozić w kartonach i worach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...