Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

No to Pawson niestety musisz ocieplać (i pamiętaj też o hydroizolacji!!! - 2 razy papa na lepiku i na to dopiero styropian)

Ale plusy to będš takie, że płytki nawet na wiosnę szybciutko się nagrzejš i przyjemnie będzie po nich boso chodzić;)

 

A Ty Fizyk to nie masz balkonu tylko taras...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

No to Pawson niestety musisz ocieplać (i pamiętaj też o hydroizolacji!!! - 2 razy papa na lepiku i na to dopiero styropian)

Ale plusy to będš takie, że płytki nawet na wiosnę szybciutko się nagrzejš i przyjemnie będzie po nich boso chodzić;)

 

A Ty Fizyk to nie masz balkonu tylko taras...

 

Mam taras i balkon :D . Taras był zupełnie inaczej tworzony - jako strop w piwnicy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Pawson niestety musisz ocieplać (i pamiętaj też o hydroizolacji!!! - 2 razy papa na lepiku i na to dopiero styropian)

Ale plusy to będš takie, że płytki nawet na wiosnę szybciutko się nagrzejš i przyjemnie będzie po nich boso chodzić;)

 

 

widzisz to co mnie martwi to fakt że nigdzie NIGDZIE poza twoim tarasem (no i tym linkiem termoorganiki co wklejałeś kiedyś/gdzieś) nie znalazłem takiego rozwiązania, doradca techniczny z innej dużej firmy wymiękł na takie rozwiązanie ...

 

czy ty to gdzieś widziałeś wcześniej / czy ktoś ci to polecał ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jasne, w ten sposób np. SM Czuby w broszurce informacyjnej zachęca do ocieplania balkonów.

A co do innych unaocznionych przypadków to nie jest to technologia, którš widać (co najwyżej można opukać) więc ciężko chodzić po ludziach i dopytywać...

W ten sposób mam nie tylko ocieplony ale i wydłużony o 8cm taras...

 

Jeżeli czołowy producent styropianu - Termoorganika - zaleca ten sposób to możesz spokojnie robić.

 

Jak chcesz pomacać ten taras to zapraszam do siebie na budowę - napisz to wylę Ci namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Pawson niestety musisz ocieplać (i pamiętaj też o hydroizolacji!!! - 2 razy papa na lepiku i na to dopiero styropian)

Ale plusy to będš takie, że płytki nawet na wiosnę szybciutko się nagrzejš i przyjemnie będzie po nich boso chodzić;)

 

 

widzisz to co mnie martwi to fakt że nigdzie NIGDZIE poza twoim tarasem (no i tym linkiem termoorganiki co wklejałeś kiedyś/gdzieś) nie znalazłem takiego rozwiązania, doradca techniczny z innej dużej firmy wymiękł na takie rozwiązanie ...

 

czy ty to gdzieś widziałeś wcześniej / czy ktoś ci to polecał ??

Pawson nie kiedyś, gdzieś tylko konkrety. Jak się ktoś nie dopytuje głośno to nie znaczy, że nie ma więcej osób zainteresowanych tematem :) Śmiało dawaj tego linka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeeeezzzzzuuuu

 

jak nas na budowie terminy gonią :o :o :o

 

wszystko robi sie za wolno ...

 

po jaką cholerę by do tej ŁUNII wchodzić :evil: :evil: :evil: wszystkie budowlańce wyjechały i nie ma kto pracować ...

 

He, he :lol: :lol: Dobrych trzeba łapać i trzymać żeby nie uciekli ;)

 

Aik - ja mam bardzo dobrą ekipę do tynków gipsowych i wylewek, u mnie 20/m tynki na gotowo, wylewki 10/m + własny materiał. Nie ręczę za terminy i cenę ;), za robotę jak najbardziej

 

Jeśli można to poproszę o namiary.

I jeszcze jedno pytanie do tych co już tynkowali, czy ktoś z was wstawiał bramę garażową przed tynkami, bo podobno do wstawienia bramy niezbędne jest otynkowanie ściany na której jest ona montowana. Jeśli tak to jak to rozwiązać logistycznie, czy ekipa będzie chciała zawracać sobie d... i przyjeżdzac dwa razy w tym raz do otynkowania paru metrów ściany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas przed zamontowaniem bramy wszedł na chwilkę tynkarz "starej daty" i podtynkował kawałek ścian do których montowana była prowadnica i rama gotową zaprawą tynkarską (akurat było zimno, i do tego dla takiej małej robótki nie opłacało się rozstawiać betoniarki).

Namiary na tynkarzy i posadzkarzy wyślę Ci na priva (firma ta sama, mają oczywiście osobne ekipy do tynków i miksokreta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Pawson niestety musisz ocieplać (i pamiętaj też o hydroizolacji!!! - 2 razy papa na lepiku i na to dopiero styropian)

Ale plusy to będš takie, że płytki nawet na wiosnę szybciutko się nagrzejš i przyjemnie będzie po nich boso chodzić;)

 

 

widzisz to co mnie martwi to fakt że nigdzie NIGDZIE poza twoim tarasem (no i tym linkiem termoorganiki co wklejałeś kiedyś/gdzieś) nie znalazłem takiego rozwiązania, doradca techniczny z innej dużej firmy wymiękł na takie rozwiązanie ...

 

czy ty to gdzieś widziałeś wcześniej / czy ktoś ci to polecał ??

Pawson nie kiedyś, gdzieś tylko konkrety. Jak się ktoś nie dopytuje głośno to nie znaczy, że nie ma więcej osób zainteresowanych tematem :) Śmiało dawaj tego linka :)

 

http://styropian.com/faq.php?ID=5)

 

mówisz masz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pivoski,

ja się uparłem, żeby mieć zamknięty budynek i kazałem ekipie montować przed tynkami. Ekipa przyjechała z bramą, zaczęli coś kombinować, nawiercili dziur pod kołki, a potem nie mogli tego zamontować , więc złożyli się i pojechali. A przyjadą po wykonaniu tynków wewn. - więc zabiłem otwór deskami i jak skończą mi tynki i miksokreta, to się z nimi skontaktuję ponownie, tylko powiedzieli, że sobie doliczą podwójny dojazd

:evil: A jak u ciebie postępy na budowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pawson nie kiedyś, gdzieś tylko konkrety. Jak się ktoś nie dopytuje głośno to nie znaczy, że nie ma więcej osób zainteresowanych tematem :) Śmiało dawaj tego linka :)

 

http://styropian.com/faq.php?ID=5)

 

mówisz masz :wink:

No widzisz, Ty do mnie po ludzku ... :wink: :)

to zobacz tutaj http://www.styropiany.pl/index.cgi?oper=1&kod=energo1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja bramę garażowš miałem montowanš na etapie flizowania chałupy...

Wecie pod uwagę, że te nowoczesne bramy sš doć delikatne i nie nawykły np. do opierania na nich przez fachurę drabiny etc.

Jeżeli macie w garażu co cennego to proponuję wykonanie ładnej palisadki z desek :) i montaż normalnej bramy mniej więcej w tym samym czasie co drzwi wejciowych...

Podczas montażu bramy, jeżeli nie będziecie mieli jeszcze terakoty to pamiętajcie o zostawieniu na niš luzu pod bramš...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych, którzy kupowali teriwę u Lewtaka. Czy robiliście to osobiście czy też przez jakąś hurtownię?

I czy ktokolwiek kupował u Solbetu z Lubartowa?

Mam przed sobą ceny obu przedsiębiorstw i to są groszowe różnice. A gdybym kupował przez hurtownię z Solbetu to byłby jeszcze rabat ok. 15%. Hurtownia jest ze Świdnika także też transport taniej.

Chyba że u Lewtaka też coś się da wytargować, jakbyście mogli coś poradzić byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rynien to mamy Planję Sibę - o ile kojarzę to jeststal w powłoce z pcv czy czegoś takiego. Po zimie nic im się nie stało, nie widać, żeby się przebarwiły lub odkształciły. Wprawdzie nie mamy jeszcze zainstalowanych rur spustowych, ale te poziome części przetrwały całą zimę. Jeśli chodzi o strop to zamawialiśmy go w BudMixie, ale skąd oni go brali to nie mam pojęcia, niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jabrałem również cegły spod Sandomierza poprzez skład budowlany, ale bezpośrednio, bez przeładunku - ceny i jakość - ok. przynajmniej tak mówili murarze. Rynny mam plastikowe Bryza - miałem brać Plastmo, ale mi dekarze odradzili, że ostatnio ich jakość się znacząco pogorszyła (sorry, MaPi - mam nadzieję, że to nie dotyczy waszych). natomiast stropy terriva brałem spod Radomia - ceny znacznie niższe, ale niestety, jakościowo też trochę gorzej. Jak będziesz mimo wszystko zainteresowany, mogę przesłać namiary na priv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...