Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Hej, co tam jakieś symulacje. I tak powszechnie wiadomo, że największy symulant to Pawson :lol: :lol: :lol:

Fizyk wypadłeś z tematu, aktualnie dyskutujemy o rurach i o phi jakie kto ma :wink: :lol:

 

Dyz - nie ważne o czym piszemy, czy o rurach, dachówce i fi to i tak Pawson jest największym symulantem. Ja tylko przypominam prewencyjnie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi tyczące Łupikaszy. Dałem już zaliczkę, także co ma być to będzie.

Znalazłem "bardzo dobre"jak zapewnili mnie murarze cegły za 38gr., które powinny do mnie zawitac w poniedziałek, tak więc już niedługo kominy zawładną przestrzenią nad lotniskiem (może nie dokładnie nad, ale blisko :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi tyczące Łupikaszy. Dałem już zaliczkę, także co ma być to będzie.

Znalazłem "bardzo dobre"jak zapewnili mnie murarze cegły za 38gr., które powinny do mnie zawitac w poniedziałek, tak więc już niedługo kominy zawładną przestrzenią nad lotniskiem (może nie dokładnie nad, ale blisko :D ).

 

Kiedy zamawiałeś wieźbę i jaki dał Ci termin Łupikasza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Jaki beton wlewaliście na "podłogę na gruncie". Kierownik twierdzi,że trzeba B15, w projekcie jest B10 i ekipa twierdzi, że to wystarczy.

Różnica w cenie niezbyt duża, ale po co przepłacać.

Jakiej średnicy i jaką rurą doprowadzacie powietrze do kominka?

Podpowiedzcie początkującemu. :) :)

 

Czy ktoś jeszcze ma na zbyciu stemple?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Irek

Co do betonu - to na jakiej podstawie kierownik twierdzi, że B10 jest za słaby?? Jeśli w projekcie jest, tzn, że powinno być OK, bo nawet jak dasz B15, to poza portfelem - różnicy nie poczujesz :wink:

Co do rury - to ja mam zalaną w posadzce o przekroju prostokata chyba 5x15 cm (coś w tym stylu). Akurat ta średnica nie ma większego znaczenia. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek, to dość rzadki przypadek, że ekipa ma rację :) W podłodze na gruncie znacznie ważniejsze od tego czy beton będzie B10 czy B15 jest prawidłowe zagęszczenie gruntu!!! Jak grunt pozostanie niezagęszczony to i B20 nie pomoże. A co do doprowadzenia powietrza to pod podłogą wystarczy zwykła pcv a od poziomu podłogi rura spiro. Co do średnicy to ... no nie pamiętam dokładnie jaka miała być ale poszła o jedno oczko grubsza bo pcv nie było w tym wymiarze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i dziekuje za odpowiedzi.

Jednak zdecydowalam sie na Viessmana Kondensacyjnego, dostalam dosc dobra cene z pogodowka i zasobnikiem 8500+ oczywiscie caly pozostaly osprzed kotlowmi cos ok 2000.

Powiedzcie mi czy wasi hydraulicy dawali wam jakas gwarancje na wykonana przez nich prace, chodzi mi najbardziej o podlogowke,

ja wtym roku chce zrobic posadzki i cala hydraulike, ale bez pieca i grzejnikow, i obawiam sie troche zeby po uruchomieniu w przyszlym roku CO niebylo niemilych niespodzianek np jakis nieszczelnosci.

W jaki sposob sprawdzalisce swoja instalacje

Poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc pomozcie!!!

W kwietniu umowilem sie z facetem na budowe domu (wszystkie prace murarskie i fundamenty) na cene 15 tys zl. Spisalismy umowe przystawil pieczatki podpisalismy sie nie bylo zadnej zaliczki. Robote mial zaczac w koncu czerwca lub poczatku lipca. do tej pory nie moglem go sciagnac na budowe. dzis w koncu go spotkalem (wczesniej nie odbieral telefonow) i oswiadczyl ze za dwa tygodnie moze wejsc ale cena wynosi juz 24 tys bo mu cala ekipa murazy wyjechala i musi teraz placic duzo wiecej murazom. Ja to rozumiem i chcialem dac 20 tys ale on nie chce dyskutowac... W poniedzialek mam dac odpowiedz. Wiem ze facet jest dokladny i szybki ale jego sposob postepowania zupelnie mi sie nie podoba. Pomozcie moze ma ktos dobrych i nie za drogich murazy? Czy moze mam placic 24 tys i nie nazekac ? to chyba tez nie jest duzo (dom 170 m^2 melodia z domfortu)

pzdr marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc pomozcie!!!

W kwietniu umowilem sie z facetem na budowe domu (wszystkie prace murarskie i fundamenty) na cene 15 tys zl. Spisalismy umowe przystawil pieczatki podpisalismy sie nie bylo zadnej zaliczki. Robote mial zaczac w koncu czerwca lub poczatku lipca. do tej pory nie moglem go sciagnac na budowe. dzis w koncu go spotkalem (wczesniej nie odbieral telefonow) i oswiadczyl ze za dwa tygodnie moze wejsc ale cena wynosi juz 24 tys bo mu cala ekipa murazy wyjechala i musi teraz placic duzo wiecej murazom. Ja to rozumiem i chcialem dac 20 tys ale on nie chce dyskutowac... W poniedzialek mam dac odpowiedz. Wiem ze facet jest dokladny i szybki ale jego sposob postepowania zupelnie mi sie nie podoba. Pomozcie moze ma ktos dobrych i nie za drogich murazy? Czy moze mam placic 24 tys i nie nazekac ? to chyba tez nie jest duzo (dom 170 m^2 melodia z domfortu)

pzdr marcin

 

Obawiam się że jeżeli naprawdę chcesz ruszyć z budową w tym roku to chyba nie masz wyjścia i musisz zapłacić tyle ile chce, nie licz na to że znajdziesz teraz jakąś ekipę - nie ma szans, do mojego murarza przychodzili niedawno ludzie i prawie błagali żeby podjął się u nich budowy , ale ten nawet nie chciał słuchać.

A tak swoją drogą to ta pierwotna cena była bardzo niska, ja też mam podobny dom i już na początku tego roku jak się umawiałem z ekipą to zaśpiewali mi 20tys. za ten sam zakres co u Ciebie. Czyli chyba ostatecznie te 24tys jest na dzien dzisiejszy jeszcze do przeżycia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi tyczące Łupikaszy. Dałem już zaliczkę, także co ma być to będzie.

Znalazłem "bardzo dobre"jak zapewnili mnie murarze cegły za 38gr., które powinny do mnie zawitac w poniedziałek, tak więc już niedługo kominy zawładną przestrzenią nad lotniskiem (może nie dokładnie nad, ale blisko :D ).

 

Kiedy zamawiałeś wieźbę i jaki dał Ci termin Łupikasza?

W tym tygodniu, a dokładnie 21sierpnia, a więźba ma przyjechać na do 20 września. Mówił że teraz 3 tygodnie to minimum, ale ten termin mi pasuje.

Mam tylko nadzieję, że nie będzie to kilka tygodni później, jak ktoś tutaj pisał :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi tyczące Łupikaszy. Dałem już zaliczkę, także co ma być to będzie.

Znalazłem "bardzo dobre"jak zapewnili mnie murarze cegły za 38gr., które powinny do mnie zawitac w poniedziałek, tak więc już niedługo kominy zawładną przestrzenią nad lotniskiem (może nie dokładnie nad, ale blisko :D ).

 

Kiedy zamawiałeś wieźbę i jaki dał Ci termin Łupikasza?

W tym tygodniu, a dokładnie 21sierpnia, a więźba ma przyjechać na do 20 września. Mówił że teraz 3 tygodnie to minimum, ale ten termin mi pasuje.

Mam tylko nadzieję, że nie będzie to kilka tygodni później, jak ktoś tutaj pisał :evil:

 

Thx, możesz mi na priv napisać ceny z oferty? Ile za m3 z impregnacją, transport?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...