Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

cześć wszystkim

 

musimy się wyprowadzić z mieszkania do 24 września -BOŻE jaaaaaaaaaaaaaaak my sie wyrobimy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Nie przejmujcie się - my mieszkamy do 6-go włącznie :lol: .

Ziemią do ogrodu i my nie pogardzimy - Pawson - po ile Twoja i jaka (sama ziemia, mieszana z torfem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ziemią do ogrodu i my nie pogardzimy - Pawson - po ile Twoja i jaka (sama ziemia, mieszana z torfem)

 

ceny kosmiczne wiec lepiej usiąść

 

wywrotka 30t humusu ślicznego (na własne oczy widziałem i dotknąłem :lol: ) 450-500 w zależności od umiejętności negocjacyjnych

 

Wow - to nie będę się lenić, tylko poszukam. Ile Ci trzeba wywrotek mniej więcej i na kiedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Ktoś pisał, że potrzebuje stempli - mam kilka (ok. 50 szt. długuści ok. 3 m) i niedrogo ok. 300 cegieł, i kilkadziesiąt belitów gr. 12 cm, ale trzeba sobie samemu zabrać.

Ja natomiast poszukuję kogoś , kto ładnie robi murki i słupki z klinkieru, bo potrzebuję na ogrodzenie...

baba - nie pamiętam, czy to u ciebie kilka(naście?) stron temu pojawił się wątek, ze firma podstawiała kontener na tzw. śmieci budowlane. Możesz mi dać namiar? potrzebuję trochę powyrzucać. Jak ktoś ma jakiś kontakt do firm, które podstawiają kontenery, a potem sobie zabierają, to poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemią do ogrodu i my nie pogardzimy - Pawson - po ile Twoja i jaka (sama ziemia, mieszana z torfem)

 

ceny kosmiczne wiec lepiej usiąść

 

wywrotka 30t humusu ślicznego (na własne oczy widziałem i dotknąłem :lol: ) 450-500 w zależności od umiejętności negocjacyjnych

 

Wow - to nie będę się lenić, tylko poszukam. Ile Ci trzeba wywrotek mniej więcej i na kiedy?

 

przydałoby się tak z 60t na już praktycznie oczywiście mogę coś zapłacić za to ale nie tyle :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem Pawsonie też chyba z 500 zł. Ale ja tylko jedna wywrotkę.

Chyba posiadanie wywrotki to złoty interes. Bierzesz kasę za to że ziemię zabierasz od gościa, i bierzesz kasę, za to że komuś innemu przywozisz :wink:

 

jeszcze dodatkowo możesz po drodze kogoś na stopa zabrać i też bierzesz za to kasę ...

 

kur... kupuje sobie wywrotke :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baba - nie pamiętam, czy to u ciebie kilka(naście?) stron temu pojawił się wątek, ze firma podstawiała kontener na tzw. śmieci budowlane. Możesz mi dać namiar? potrzebuję trochę powyrzucać. Jak ktoś ma jakiś kontakt do firm, które podstawiają kontenery, a potem sobie zabierają, to poproszę.

 

Firma nazywa się Staga, tel 749 64 53

Mają 2 rodzaje kontenerów - mały 4m3 i duży 8m3, cena odpowiednio 200 i 400 PLN z hakiem. Mały ma wymiary 1x1x4, duży 1x2x4. Jak śmieci jest więcej, raczej zamów duży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje namiarów na firme która wykona ogrodzenie z siatki.Mam już jedną firme od Dareka Rz ( dzięki ) ale proszę o jeszcze inne firmy dla porównania!

 

Ja tez chce ogrodzic swoja nowonabyta dzialke. Niestety to jest 67ar! Mimo tego postanowilem ogrodzic ja w calosci. Bede wdzieczny za namiary od Tomasza13 i wszystkich innych kolegow/kolezanek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich my przygotowujemy sie już do zalania stropu ale nie wiem czy pogoda sie nie popsuje planujemy w środę rano.Nasi fachowcy sie powoli rozkręcają ostatnio z błędów to wstawili nam kwasówkę odwrotnie i musieli na drugi dzien go rzbierać.Dobrze że kwasówki nie zniszczyli.Mam pytanko odnośnie schodów zewnętrznych jak je robiliście mam takie po których wchodzić można na wprost i też z lewej albo prawej strony jak w dworkach.Mam pytanie jak głęboko kopiecie pod schody i czy wybieracie ze środka ziemię i wsypujecie piasek ??? Albo może inaczej robicie ??? Napiszcie jak dobrze zrobić schody żeby nie było problemów że je mróz podniesie, bo tak się stało u szwagra ale chyba za płytko wykopał fundament.Pozdrawiam wszystkich BUDUJCIE DALEJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje namiarów na firme która wykona ogrodzenie z siatki.Mam już jedną firme od Dareka Rz ( dzięki ) ale proszę o jeszcze inne firmy dla porównania!

 

Ja tez chce ogrodzic swoja nowonabyta dzialke. Niestety to jest 67ar! Mimo tego postanowilem ogrodzic ja w calosci. Bede wdzieczny za namiary od Tomasza13 i wszystkich innych kolegow/kolezanek.

 

Witaj.

Za jakie namiary będziesz wdzięczny?? Na siatkę, wykonawców, słupki, czy wszystko razem? Większe znaczenie ma obwód dziąłki niż jej powierzchnia :wink:

Ja właśnie kończe ligę światową siatkówki :D Cieszę się że będę miał to za sobą. Całą robotę zrobiłę z ojcem i teściem :D Na szczęście zalewać słupki pomógł sąsiad. :D

Zostało mi jeszcze ze 20m, ale tu jyż pójdzie kawałek murku, więc muszę wykopać, zazbroić, zadeskować i wylać cement. Chyba wezme gruchę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko gdzie zamawialiscie drzwi zewnetrzne. i jeszcze jedno :wink: kto wam robil system alarmowy, mi Solid dal taka wycene:

- centrala Matrix 832- 522zl

- klawiatura ICON- 225

- czujnik ruchu PIR- 96

- czujnik dualny- 160

- czujnik czadu-gazu - 220

- kontaktron- 40

- kontaktron garazowy- 64

- radiolinia antynapadowa RSU NO2/1+ pilot- 150

- sygnalizator zewnetrzny- 144

- modul rozszerzenia MX-IX16- 162

Razem 2423 - 5% rabatu, dodam jeszcze ze w tym jest montarz

Wydaje mi sie ze to troche duzo, macie moze namiar na kogos tanszego?

Poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich my przygotowujemy sie już do zalania stropu ale nie wiem czy pogoda sie nie popsuje planujemy w środę rano.Nasi fachowcy sie powoli rozkręcają ostatnio z błędów to wstawili nam kwasówkę odwrotnie i musieli na drugi dzien go rzbierać.Dobrze że kwasówki nie zniszczyli.Mam pytanko odnośnie schodów zewnętrznych jak je robiliście mam takie po których wchodzić można na wprost i też z lewej albo prawej strony jak w dworkach.Mam pytanie jak głęboko kopiecie pod schody i czy wybieracie ze środka ziemię i wsypujecie piasek ??? Albo może inaczej robicie ??? Napiszcie jak dobrze zrobić schody żeby nie było problemów że je mróz podniesie, bo tak się stało u szwagra ale chyba za płytko wykopał fundament.Pozdrawiam wszystkich BUDUJCIE DALEJ

 

U mnie wykopali na 1,2 metra,tak zreszta doradzał mi sąsiad u ktorego właśnie tej zimy podniosło schody a miał wykopane na 90 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc pomozcie!!!

W kwietniu umowilem sie z facetem na budowe domu (wszystkie prace murarskie i fundamenty) na cene 15 tys zl. Spisalismy umowe przystawil pieczatki podpisalismy sie nie bylo zadnej zaliczki. Robote mial zaczac w koncu czerwca lub poczatku lipca. do tej pory nie moglem go sciagnac na budowe. dzis w koncu go spotkalem (wczesniej nie odbieral telefonow) i oswiadczyl ze za dwa tygodnie moze wejsc ale cena wynosi juz 24 tys bo mu cala ekipa murazy wyjechala i musi teraz placic duzo wiecej murazom. Ja to rozumiem i chcialem dac 20 tys ale on nie chce dyskutowac

Hej! czy Ty przypadkiem nie masz namiarów od Marka W? Bo mi opowiadał o identycznym przypadku i mówił żebem się cieszyła, że już się wykańczam. Ponoć teraz takie szleństwo, że nawet fabryki pustkami świecą. Ja Ci nie poradzę, bo mam ochotę swoją ekipę od glazury zepchnąć ze zechodów, tyle że alternatywa pojawi sie za pół roku :evil:

 

Tomaszu13! Mam dobrego fachowca od ogrodzenia. Musze tylko w domu sprawdzić namiary - jeśli aktualny problem.

 

Czy macie ekipę, która zastąpi moich beznadziejnych glazurników? :lol: :lol: :lol: Traz to chyba nawet najgorsi partacze łapią swietne fuchy... No i co ja mam zrobić, jak od 3 tygodni robi jeden robol zamiast cała ekipa i wysztko do tego chrzani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Muszę powiedzieć że po początkowych problemach związanych z opóźniniem i kiepską jakością drewna (pisałem o tym wsześniej) moja ekipa od dachu (od p. Sienkiewicza) jest naprwadę super, przynajmniej jeżeli chodzi o cieśli aż miło popatrzeć jak pracują. Jeżli tak samo będą pracować ludzie od pokrycia to mogę być spokojny o swój dach :)

 

Mam natomiast pytanie do grupowiczów którzy robili już u siebie elewacje i ocieplenie syropianem, czy rzeczywiście jakość styropianu jest aż tak ważna, gdyż mój wykonawca uznaje tylko Austrotherm i to frezowny a przy dzisiejszych cenach styropianu to spory wydatek. Ja znalazłem np styropian firmy styropmin i do tego niefrezowany ale o ponad 30zł na m tańszy (czyli przy 30m daje to kwotę conajmniej 1000zł oszczędnośći) no ale właśnie czy warto w tym przypadku oszczędzać? I czy ten frez ma aż takie znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...