Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

na temat styropianu jeszcze nie mogę się wypowiedzieć, ale mam pytanie:

-czy jest potrzebne pozwolenie i projekt na ogrodzenie z klinkieru odgradzające działkę od drogi gminnej, czy wystarczy zgłoszenie (gdzie? do gminy?).

mam zrobiony projekt zjazdu z drogi gminnej, ale teraz planuję to zrobić w miejscu o kilka metrów oddalonym od tego w projekcie. Czy muszę to gdzieś zgłaszać/uzgadniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

na temat styropianu jeszcze nie mogę się wypowiedzieć, ale mam pytanie:

-czy jest potrzebne pozwolenie i projekt na ogrodzenie z klinkieru odgradzające działkę od drogi gminnej, czy wystarczy zgłoszenie (gdzie? do gminy?).

mam zrobiony projekt zjazdu z drogi gminnej, ale teraz planuję to zrobić w miejscu o kilka metrów oddalonym od tego w projekcie. Czy muszę to gdzieś zgłaszać/uzgadniać?

 

 

Ogrodzenie od drog publicznych i gminnych jest tylko na zgloszenie i to robi sie w Starostwie. Ja zglosilam i musze czekac na decyzje 30 dni bo taki jest termin ustawowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam dzisiaj szczęście :(

Najpierw murarz stwierdził, że pod ścianki działowe wypadałoby ubić piasek aby ściana się nie zapadła(i najlepiej to zrobić dzisiaj, aby jutro mogli już murować).

Co robić, dzwonię do kumpla który kiedyś się chwalił że posiada takie cudo-niestety od dwóch miesięcy skoczek nie wykazuje oznak życia.

Za to poleca mi firmę z maszynami do wypożyczenia(oczywiście poleca mi ją kumpel a nie skoczek :D )

Jadę, akurat jest jedna sztuka-ok.

Chwila na zapoznanie się ze sprzętem a następnie walka na budowie z opanowaniem uciekiniera :wink:

Po okiełznaniu(ok.15min) zaczyna padać deszcz.

Po 20min. deszcz przechodzi, lecz niestety przechodzi też ochota skoczkowi do współpracy ze mną-odmawia pracy.

Telefon do wypożyczalni-to pewnie świeca-głos ze słuchawki.

Wzywam ojca, szybki przegląd, nie ma iskry-doprowadzenie do użyteczności świecy(ciągle pada rzęsisty deszcz), sprzęt mimo tego po 15min. walki nadal nie skacze(nie muszę chyba mówić że ciągle pada :evil: ).

Pakujemy go do samochodu i z powrotem do firmy. A tam facet po kilku pociągnięciach odpala go i mówi z uśmiechem że te dwusuwy to tak mają.

Ale co nam z tego, nadal leje i nic w takim deszczu nie zrobimy ( nie żebym miał ochotę go zabierać z powrotem, pewnie na budowie znowu odmówiłby współpracy).

Kończąc pragnę stwierdzić że skoczki to wredne stworzenia i lepiej ich unikać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy,

trochę się nazbierało odpowiedzi:

aik - drzwi zewn. mam z kmt-stal (wzmacniane, metalowe, złoty dąb - z montażem 2200 zł). Alarm będzie mi robił Altest, bo wyszło najtaniej - 2480 zł - na 11 czujek, 3 manipulatory, akumulator 7 Ah itd z montażem-podobno cena niezła, wykosili 2 firmy konkurencyjne od alarmów).

Ewcik 1: czy do zgłoszenia dołącza się jakieś rysunki, plan ogrodzenia, a jeśli tak, to czy to musi robić architekt z uprawnieniami, czy można sobie samemu narysować, jak to powinno wyglądać?

Agira - mam kibelek niezbyt ładny (chyba nie o to chodzi, musi być skuteczny :lol: ), ale za to tani - jak chcesz, może być Twój za 100 zł do negocjacji :wink: , ale dopiero za jakieś 1,5 mies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy,

Agira - mam kibelek niezbyt ładny (chyba nie o to chodzi, musi być skuteczny :lol: ), ale za to tani - jak chcesz, może być Twój za 100 zł do negocjacji :wink: , ale dopiero za jakieś 1,5 mies.

 

Oj nie 1,5 miesiąca to za długo

chcemy postawić jeszcze przed komórką :wink:

 

Czy w tym Ciecierzynie kupię używane deski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aik - jja problem alarmu rozwiązałem inaczej, więc nie jestem w stanie określić czy Twoija oferta to drogo, czy tanio.

Ja również mam Gerdę WX20. Jestem zadowolony.

Kwestia ogrodzenia - z tego co pamiętam - wystarczy zgłoszenie, ale i tak wiążą się z tym dolumenty typu mapka, projekt itepe. Ja we wniosku o pozwolenie na budowę napisałem dom wraz z ogrodzeniem. W załączeniu był projekt ogrodzenia. Tym sposobem załatwiłem ten problem.

CO do drogi - to wszystko zależy potem od:

1. geodety - jeśli napisze CI , że zgodnie z projektem - to Ok,

2. czy będziesz miał kontrolę z nadzoru.

Chyba lepiej zgłosić zmianę.

 

Dla wszystkich wtajemniczonych - cały kominek mamy wykończony (pomalowany czopuch).

Ściany na klatce schodowej również zmieniły barwy :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś chciałby pozbyć się tanio desek z budowy (takich żeby można było wybudowac WC :D )

Chętnie odkupimy

lub całe WC :lol:

 

Jak macie czym zabrać, bardzo chętnie oddamy nasze - model top class z super desek :) Propozycja zupełnie poważna, zabierać można choćby dzisiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy,

trochę się nazbierało odpowiedzi:

aik - drzwi zewn. mam z kmt-stal (wzmacniane, metalowe, złoty dąb - z montażem 2200 zł). Alarm będzie mi robił Altest, bo wyszło najtaniej - 2480 zł - na 11 czujek, 3 manipulatory, akumulator 7 Ah itd z montażem-podobno cena niezła, wykosili 2 firmy konkurencyjne od alarmów).

Ewcik 1: czy do zgłoszenia dołącza się jakieś rysunki, plan ogrodzenia, a jeśli tak, to czy to musi robić architekt z uprawnieniami, czy można sobie samemu narysować, jak to powinno wyglądać?

Agira - mam kibelek niezbyt ładny (chyba nie o to chodzi, musi być skuteczny :lol: ), ale za to tani - jak chcesz, może być Twój za 100 zł do negocjacji :wink: , ale dopiero za jakieś 1,5 mies.

 

 

Akcja z ogrodzeniem jest komiczna bo wpadasz do Starostwa i dostajesz druki do wypelnienia-musisz miec mape do celów projektowych i akt notarialny dzialki. Na miejscu dostalam czysta kartke i musialam narysowac swoje ogrodzenie hehe i napisac ile bedzie metrow tego ogrodzenia, jakie i jaka brama i jej wielkosc oraz liczba slupkow i w jakiej odleglosci.

 

Wczesniej udalam sie do gminy ktora jest wlascicielem drog(w moim przypadku droga publiczna i droga wew bo dzialka jest narozna) i tam pan w dziale budownictwa ma moim ksero mapy do celow projektowych napisal ze gmina wyraza zgode na postawienie ogrodzenia od tych drog i podbil sie swoja i kerownika wydzialu pieczatka!!Z tym poszlam do Starostwa i tam zaczelam rysowac heheh pozniej kupilam znaczki za chyba 6,50 zl, zlozylam to w sekretariacie i trzeba czekac 30 dni!!!To taka formalnosc i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się zacznie robić ogrodzenie przed upływem 30 dni? :roll:

Ico w przypadku, jeśli rzeczywistość w praktyce odbiegnie od tego, co narysowałem?

 

 

Jak sie zacznie robic przed 30 dniami to jak zaden przyjazny sasiad nie podkabluje to nic sie nie stanie, a co do rysunku a praktyki to zawsze mozesz powiedziec ze z zawodu nie jestes malarzem i narysowales rysunek najbardziej jak potrafiles realny a ze odbiega ciut od rzeczywistosci to winna twojej wyobrazni heheh

A tak powaznie to mysle ze bardziej chodzi o to zeby zglosic, a co narysowales a co wybudowales to juz nie jest az tak wazne!!Trudno mi uwierzyc ze ktos te moje bazgroly za rok czy dwa lata wyciagnie jak bede sie wprowadzac i bedzie sprawdzal czy ogrodzenie jest takie jak narysowalam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi niedoradzi w sprawie alarmu i niepowie gdzie zamawial drzwi zewnetrzne. :cry:

W najblizszym czasie musze zamontowac alarm, wiec sprawa jest pilna.

 

Mam gdzieś namiary na faceta, który montuje alarmy. Ja niestety trafiłam do niego przez Altest, więc drożej. Jest solidny i doradzi. my przy zwierzątkach mamy kontraktony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...