Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Jestem pierwszy raz na tym forum, a zapędziła mnie tu potrzeba znalezienia fachowców. Mianowicie buduję sobie domek i potrzebuję sprawdzonych fachowców do wykonania instalacji wod-kan i gazowych wewnątrz. Chciałbym to wykonać za około 1.5-2 miesięcy. Jeśli posiadacie kogoś godnego polecenia to będę bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

mam pytanie

stoję przed wyborem systemu ocieplenia i mam dylemat: co wybrać?

Wykonawca (polecony przez jednego z Forumowiczów!) uważa, że bezwzględnie najlepszy system, to Caparol, ostatecznie może też być Ceresit lub Bolix, ale niechętnie, natomiast za najgorsze badziewie uważa Weber - Terranova. Z kolei poszedłem do mojego składu budowlanego - tam uważają terranovę za "Mercedesa" w temacie systemów dociepleń, a uważają, że mój wykonawca musi mieć jakieś ukryte profity od tego Caparola, że oni handlują Terranovą od kilkunastu lat, wszystko jest ok., nie traci koloru itd. Komu wierzyć? :o Pomóżcie !!!!

 

hihi .. wiem chyab od kogo ten wykonawca ..ja tez slyszalem ze ON strasznie najezdza na webera ...

weber to srednio wyzsza jakosc i srednia cena .. tak ja slyszalem moj dostawca nim od dawna handluje i jest OK, zreszta chyba we wszystkich popularnych systemach jest OK a to co gadaja na siebei dostawcy to standard przy wszystkim ...

 

ja mam webera polozonego wlasnie wsyzstko byla o jest narazie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grego74 ja mam okna Salamandra ale dopiero w srode beda mi je montowac, jesli chcesz mozesz wpasc i popatrzec.

Mam znajomych ktorzy maja te okienka juz drugi rok i sa okej nic sie niedzieje, ja sie na nie zdecydowalam bo najbardziej nam sie podobaly, ale fakt drogie chociaz wyszly taniej niz Goran, czy od pana polecanego tu na forum.

poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J-23 nadaje już z nowego domu :D

Dzisiaj pierwszy raz śpimy u siebie. Nie mamy jeszcze gazu i ciepłej wody, mamy za to internet :D

Klamoty przewiezione i sobie stoją. Wszędzie i bez specjalnego sensu i logiki. Zabrakło nam jeszcze jakichś 2 tygodni, żeby dom uznać za wykończony. Nie mamy też jeszcze mebli, mamy za to robotników i kurz ;)

Ale jest fajnie, chociaż jeszcze milion rzeczy do załatwienia ;)

Pozdrawiam z placu boju ;)

 

Congatulki!!! Fajnie Wam. Mam nadzieję, że sie dobrze spało! Ja wykończeniówki mam DOŚĆ!!!!!!

 

Dzieki za lustra! To ten zakład na rogu Placu Bychawskiego na odcinku zamknietym? Czy do luster ekipa sama przyjażdza na pomiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszokowałem wczoraj murarza pytaniem czy rzeczywiście ludzie zamurowują monety w murze. Zaszokowałem dlatego, gdyż myślał że u nas już to zrobił(prowadzi cztery budowy). Ale nic straconego-jak mi powiedział, można to naprawić jak będzie się stawiało ścianę na stropie :D

A strop ma przyjechać we wtorek, także domek powoli wyłania się z ziemi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IDKAM:

jakiej firmy i po ile masz drzwi wewnetrzne ??

 

http://www.zdrowydom.com.pl

Nie są tanie, ale dużo nakombinowałem :oops:

 

- futryny na wymiar, a to podnosi strasznie koszt

- opaski, ćwierćwałki

- kaseton zaokrąglony

- szyba mleczna bezpieczna (nie piaskowana)

- drewno

- łazienkowe bez otworów na dole tylko szczelina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszokowałem wczoraj murarza pytaniem czy rzeczywiście ludzie zamurowują monety w murze. Zaszokowałem dlatego, gdyż myślał że u nas już to zrobił(prowadzi cztery budowy). Ale nic straconego-jak mi powiedział, można to naprawić jak będzie się stawiało ścianę na stropie :D

A strop ma przyjechać we wtorek, także domek powoli wyłania się z ziemi :wink:

 

To jakis przesąd? Bo u mnie jutro leją strop i gotówka jest tylko w materiale :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co , nikt więcej nie chce podzielić się info o swojej elewacji?

Wiedziałem, że na Pawsona można liczyć, ale Fizyk, dyz, MaPi, Kubus Budowniczy i inni (przepraszam, jeśli kogoś pominąłem :wink: ), powiedzcie, co macie na swoich domkach i jak się sprawuje. Dzięki

Dzięki Docart, że nie zapomniałeś o mnie ale u mnie narazie gołe ściany ... :( Szczerze powiedziawszy to przez zamieszanie w robocie to ja nie bardzo wiem jak się sam nazywam a budowę widuję czasem w środku nocy przez chwilę. Ale jak już wyczaisz temat to mam nadzieję, że podzielisz się wiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co , nikt więcej nie chce podzielić się info o swojej elewacji?

Wiedziałem, że na Pawsona można liczyć, ale Fizyk, dyz, MaPi, Kubus Budowniczy i inni (przepraszam, jeśli kogoś pominąłem :wink: ), powiedzcie, co macie na swoich domkach i jak się sprawuje. Dzięki

Docarciku, u nas cały czas gołe pustaki. Wiem tylko, że będziemy ocieplać jakimś styropianem, ale jakim i jakiej firmy inne materiały to nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, myślałem, że wy się niedługo wprowadzacie - będziecie mieszkać w nieocieplonym? Zaczynam drążyć temat dociepleń - w Syke i Budmiksie na Krochmalnej nie widzą wielkich różnic w jakości między Weberem, Ceresitem, Kreislem i Bolixem. Pozostaje kwestia ceny. Ale jak wykombinować z tą jakością? Komu wierzyć i jak zrobić, żeby niepotrzebnie nie przepłacić? - Bo różnica w cenie na całym domu może wynieść nawet powyżej 6000 zł. Może Monika B lub baba budowniczy coś doradzą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbierałam ceny poszczególnych materiałów na ocieplenie (tak telefonicznie narazie) i szczerze, nie przyszło mi do głowy, żeby zapytać czy to co oferują to cały system, czy każdy materiał z "innej parafii".

Będziemy ocieplać w tym roku, ale na poważniejsze rozmowy trzeba się wybrać osobiście, a na to czas znajdziemy może w następnym tygodniu.

A wy gdzie braliście materiały na ocieplenie? Jaki styropian wziąć? Ceny są wszędzie mniej więcej takie same, ale prawie każda hurtownia ma styropian z innej firmy.

Aha czy można zostawić budynek nieotynkowany na powiedzmy jeden sezon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qurcze - mało czasu. U mnie na budowie podział obowiązków: mąż jedno, ja drugie. Ocieplenie brał mąż :lol: Na domu mamy wełnę, na garażu styro. Jak chcecie to go spytam jakie grubości, bo nie pamietam.

Ja mam o tyle komfortową sytuację, że materiały i doradztwo mam od kolegi - inspektora nadzoru, który traktuje nas jak specjalnego klienta. Więc dorazda i mamy troszkę rabatu, ale nie mogę go polecići więc się nie chwalę :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co , nikt więcej nie chce podzielić się info o swojej elewacji?

Wiedziałem, że na Pawsona można liczyć, ale Fizyk, dyz, MaPi, Kubus Budowniczy i inni (przepraszam, jeśli kogoś pominąłem :wink: ), powiedzcie, co macie na swoich domkach i jak się sprawuje. Dzięki

 

Moi przyszli wykonawcy ociepleń uznają natomiast tylko system Greinplast, twierdzą że robią na tym od lat i nie mają problemów, mój sąsiad ma przez nich zrobioną elewację na tym systemie i po roku wygląda jak nowa. Cenowo nie porównywałem systemów...

Co do styropianów to pierwsza liga to podobno organika i austrotherm, potem genderka, a potem to już raczej druga liga czyli jakieś izotermy, styrominty itp. Taką przynajmniej kasyfikację podało mi kilku niezależnych sprzedawców, więc chyba coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, myślałem, że wy się niedługo wprowadzacie - będziecie mieszkać w nieocieplonym? Zaczynam drążyć temat dociepleń - w Syke i Budmiksie na Krochmalnej nie widzą wielkich różnic w jakości między Weberem, Ceresitem, Kreislem i Bolixem. Pozostaje kwestia ceny. Ale jak wykombinować z tą jakością? Komu wierzyć i jak zrobić, żeby niepotrzebnie nie przepłacić? - Bo różnica w cenie na całym domu może wynieść nawet powyżej 6000 zł. Może Monika B lub baba budowniczy coś doradzą?

Jak z tej półki, to wzięłabym Webera lub Ceresit. Przed Kreislem wszyscy ostrzegają. Ja mam wiesz co i kto to kładł ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...