Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Witam wszystkich

 

U nas obecnie wszystko stoi na głowie

Jeśli chodzi o ocieplenie to na razie u nas jest położony tylko styropian i zaciągnięty siatką z klejem (tak wszystko przezimowało), w tym roku będziemy kłaść jeszcze jedna warstwę kleju (wyrównującą) zagruntujemy i jeżeli czas i pieniądze pozwolą to zatynkujemy jak nie to w przyszłym roku. Wykonawca polecał ceresit.

Kominka na razie mieć nie będziemy, ale kuchnia węglowa już stoi :), część ścian już pomalowanych niestety hydraulik wodę będzie nam robił dopiero od dzisiaj, mamy nadziej ze do przyszłego tygodnia będziemy ją mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam :wink:

Mam jak zwykle pytanie, jeśli ktoś odpowie byłoby miło. Nie wiem czy już o to nie pytałem, ale tyle spraw na głowie że sami wiecie. Jesteśmy teraz na etapie wyboru rynien. Zastanawiamy się nad metalami lub plastikiem. Jakbyście cośdoradzili?

A weź tu i doradź ... :wink: :lol: podobno skończyła sie epoka odbarwiających się i skręcających plastików ale my zdecydowaliśmy się na metalowe ... firmy jednak nie pamiętam w każdym razie kupowane u A. Ch.

A u nas kumulacja ... w czwartek wystartowało centralne, w piątek wstawiono okna, dzisiaj miały startować wylewki ale styropian nie dojechał :evil: no ale przynajmniej jest chwila na zajrzenie w dowód ... żeby sobie przypomnieć jak ja się nazywam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałam nikogo, kto polecałby plastiki. Dobrą opinią cieszy sie natomiast Planja.

Nasi dekarze twierdzą że plastiki są lepsze. Byliśmy u nich w domu i sami mają plastiki, więc chyba nie mają powodu aby nas oszukiwać. Ma ktoś z Was plastiki? Tylko trochę dłużej niż 2 miesiące, żeby szczerze móc stwierdzić jak się sprawują :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei ma plastiki - Bryza. Kilku wykonawców mi to polecało, a kilku zdecydowanie odradzało (już po fakcie :-? ). Jak dla mnie szkoda pieniędzy dodatkowo na rynny, są większe ppotrzeby w domu. Ale oczywiścię są tacy, co to mówią: raz na ileśtam lat się robi, to trzeba zrobić porządnie, nie można oszczędzać.... Tylko, że cały dom się robi na ileśtam lat, a więc nigdzie nie oszczędzać i robić porządnie.... do dom w 500 000 może się zamknie.... Ja staram się pójść na kompromis. W przypadku rynien wypadło na plastiki, natomiast w przypadku elewacji sprawa jest otwarta.... w dalszym ciągu :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy Planję Sibę, metalowe rynny w "polewie" plastikowej. Jak narazie wytrzymały zimę i gorące lato, nie dzieje się z nimi nic złego, nie odbarwiły się i nie wypaczyły w jakiś inny sposób. Wprawdzie nie mamy jeszcze zainstalowanych rur spustowych czy jak to się zwie), ale reszta sprawuje się bez zarzutu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grego74 ja mam okna Salamandra ale dopiero w srode beda mi je montowac, jesli chcesz mozesz wpasc i popatrzec.

Mam znajomych ktorzy maja te okienka juz drugi rok i sa okej nic sie niedzieje, ja sie na nie zdecydowalam bo najbardziej nam sie podobaly, ale fakt drogie chociaz wyszly taniej niz Goran, czy od pana polecanego tu na forum.

poz

 

Zamawiam w tym tygodniu Salamandra 3D jednostronny dąb, jaki rabat dostałeś? Mi dają 20%, nie wiem czy mozna jeszcze coś uszczknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grego74 ja mam okna Salamandra ale dopiero w srode beda mi je montowac, jesli chcesz mozesz wpasc i popatrzec.

Mam znajomych ktorzy maja te okienka juz drugi rok i sa okej nic sie niedzieje, ja sie na nie zdecydowalam bo najbardziej nam sie podobaly, ale fakt drogie chociaz wyszly taniej niz Goran, czy od pana polecanego tu na forum.

poz

 

Zamawiam w tym tygodniu Salamandra 3D jednostronny dąb, jaki rabat dostałeś? Mi dają 20%, nie wiem czy mozna jeszcze coś uszczknąć?

 

20% dają standardowo więc napewno jest jeszcze margines do negocjacji chociaż teraz w szczycie sezonu może nie być prosto.

Aik słyszałem że "chodzimy" do jednego przedszkola a na dodatek do jednej grupy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam plastiki.Podobno trwałośc powlekanych i pl. jest podobna więc nie opłaca sie przepłacać.A jak bedzie to pożyjemy,zobaczymy.

W obecnym domu mam opaskę z kostki-mieszkamy cos ze 13 lat i jest ok.Czasami trzeba wmieśc troche piasku bo mrówki wypychają.

Wczoraj wstawili mi okna Gorana,dwustronnie powlekany orzech-są sliczne :lol: .Wylewki są,tynki są,na zewnątrz będzie się kładł już tynk-kolor w masie,wełenka czeka na poddaszu -no i jakoś tak leci.Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was wszystkich prosbe, bo wlasnie odebralismy z mezem kosztorys i jestesmy zalamani cena jaka dostalismy.

Dom jest APS 151 http://www.archi-projekt.com.pl/ramka.php?i=projekty

i gosc wyliczyl nam stan surowy otwarty ale z pokryciem dachu (trapezowke uwzglednil) +orynnowanie i cokol za 148 tys netto- Szok ,a moze nie powinnismy sie dziwic?!Prosze pochwalcie sie waszymi wydatkami plis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewcik - chcecie ten dach robić z blachy trapezowej? Jakoś mi nie gra...

Co do ceny - nie wypowiadam się - nie wiem z czego chcecie budować, jakie prace i materiały obejmuje wycena dokładnie... Dach wygląda mi na nietani... Sam dom wbrew pozorom jest spory (ok. 200m) - nad parterem jest teriva - na etapie stanu surowego nie ma znaczenia, czy będziecie wykańczać poddasze czy nie. Czy wykonawca zapewnia materiały? U nas taka opcja okazała się droższa o conajmniej 30% od samodzielnego zaopatrywania budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewcik - chcecie ten dach robić z blachy trapezowej? Jakoś mi nie gra...

Co do ceny - nie wypowiadam się - nie wiem z czego chcecie budować, jakie prace i materiały obejmuje wycena dokładnie... Dach wygląda mi na nietani... Sam dom wbrew pozorom jest spory (ok. 200m) - nad parterem jest teriva - na etapie stanu surowego nie ma znaczenia, czy będziecie wykańczać poddasze czy nie. Czy wykonawca zapewnia materiały? U nas taka opcja okazała się droższa o conajmniej 30% od samodzielnego zaopatrywania budowy

 

 

Dach oczywiscie ze nie chcemy trapezowki ale gosc w kosztorysie w takiej cenie uwzglednil trapezowke. Podejrzewam ze jakby policzyl dachowke to i cene by podniosl na 155 tys netto.

Dom chcemy budowac z betonu komorkowego+styropian. Dom jest napewno rozlozysty bo jest parterowy ale calej powierzchni uzytkowej jest ok 120 m2

Dostawca bedzie zapewnial materialy i w ogole zajmie sie wszystkim.

 

Odnosnie stropu czy ktos z was ma inny strop niz teriva,bo wszedzie gdzie czytalam jakies posty to kazdy pisze o terivie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niestety mi sie udalo wynegocjowac tylko 20% nic wiecej, okienka montuja sie jutro jesli jest ktos chetny obejrzec zapraszam.

Dyz skad wiesz, :wink: na zebraniu cie niewidzialam ale sadze ze byla twoja zona, ja niestety jej nie znam wiec trudno mi to stwierdzic. Ale skoro tak twierdzisz :wink: , to fajnie.

Poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewcik przy obecnie galopujących cenach na usługi w budownictwie oraz na niektóre materiały to ciężko ocenić ile zaoszczędzisz załatwiając sama materiały i systemem gospodarczym organizując prace. W każym razie ta liczba wydaje się deko przesadzona. U nas samodzielne organizowanie dało oszczędności ponad 30% w porównaniu z ofertą firmy.

Aik - oczywiście że na zebraniu była moja żona :) ona Ciebie skojarzyła z komisu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewcik przy obecnie galopujących cenach na usługi w budownictwie oraz na niektóre materiały to ciężko ocenić ile zaoszczędzisz załatwiając sama materiały i systemem gospodarczym organizując prace. W każym razie ta liczba wydaje się deko przesadzona. U nas samodzielne organizowanie dało oszczędności ponad 30% w porównaniu z ofertą firmy.

Aik - oczywiście że na zebraniu była moja żona :) ona Ciebie skojarzyła z komisu :)

 

Dzieki.

 

Ja tez sadze ze ta cena jest przesadzona bo za 148 tys netto stan surowy otwarty-tyle ze z dachem ale i to jakim trapezowka. Nie wiem moze ja sie nie znam ale jakos dzis nie moglam po tej wycenia spac!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...