Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Ewcik przy obecnie galopujących cenach na usługi w budownictwie oraz na niektóre materiały to ciężko ocenić ile zaoszczędzisz załatwiając sama materiały i systemem gospodarczym organizując prace. W każym razie ta liczba wydaje się deko przesadzona. U nas samodzielne organizowanie dało oszczędności ponad 30% w porównaniu z ofertą firmy.

Aik - oczywiście że na zebraniu była moja żona :) ona Ciebie skojarzyła z komisu :)

 

Dzieki.

 

Ja tez sadze ze ta cena jest przesadzona bo za 148 tys netto stan surowy otwarty-tyle ze z dachem ale i to jakim trapezowka. Nie wiem moze ja sie nie znam ale jakos dzis nie moglam po tej wycenia spac!!

Przyzwyczajaj się, nieprzespane noce to sam smaczek budowania :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ewcik przy obecnie galopujących cenach na usługi w budownictwie oraz na niektóre materiały to ciężko ocenić ile zaoszczędzisz załatwiając sama materiały i systemem gospodarczym organizując prace. W każym razie ta liczba wydaje się deko przesadzona. U nas samodzielne organizowanie dało oszczędności ponad 30% w porównaniu z ofertą firmy.

Aik - oczywiście że na zebraniu była moja żona :) ona Ciebie skojarzyła z komisu :)

 

Dzieki.

 

Ja tez sadze ze ta cena jest przesadzona bo za 148 tys netto stan surowy otwarty-tyle ze z dachem ale i to jakim trapezowka. Nie wiem moze ja sie nie znam ale jakos dzis nie moglam po tej wycenia spac!!

Przyzwyczajaj się, nieprzespane noce to sam smaczek budowania :wink: :lol:

 

 

Pocieszam sie ze kolejne wyceny moga byc tylko mniejsze bo juz wieksza nie moze byc ...tak mysle!!Dzis pani architekt mnie pocieszyla i utwierdzila w przekonaniu, ze ta cena jest bardzo, ale to bardzo zawyzona-a niby Zamosc to takie male miasto i to na wschodzie, a tu cena jak z Warszawy!

Powiedz mi tak szacunkowo jaka cena byla twego domku w stanie surowym otwartym z dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei ma plastiki - Bryza. Kilku wykonawców mi to polecało, a kilku zdecydowanie odradzało (już po fakcie :-? ). Jak dla mnie szkoda pieniędzy dodatkowo na rynny, są większe ppotrzeby w domu. Ale oczywiścię są tacy, co to mówią: raz na ileśtam lat się robi, to trzeba zrobić porządnie, nie można oszczędzać.... Tylko, że cały dom się robi na ileśtam lat, a więc nigdzie nie oszczędzać i robić porządnie.... do dom w 500 000 może się zamknie.... Ja staram się pójść na kompromis. W przypadku rynien wypadło na plastiki, natomiast w przypadku elewacji sprawa jest otwarta.... w dalszym ciągu :wink:

Masz racje, jeśli na czymś oszczędzać to chyba rynny się do tego nadają.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, prawdopodobnie u nas zawitają plastiki. Do Bryzy przekonywał mnie gość z Neptuna-zachwalał ją pod niebiosa, ale sam nie budził zaufania :-?

Nam dekarze polecali Gamrat-chyba są dość popularne, ale jak widać u nas nie bardzo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odzywałam się sporo czasu bo sie przeprowadzałam.

Od 2 września mieszkamy już w domku. Jest bardzo fajnie. Dwa razy wywaliło nam światło w całym domu i nikt nie wiedział gdzie latarka. Okazało się, że to automatyczna brama więc dla bezpieczeństwa otwieraliśmy ją przez kilka dni ręcznie (już naprawiona).

Echo jest straszliwe, telefonu komórkowego nie możemy zlokalizować jak dzwoni, ubrań szukamy po kartonach, latamy po schodach bez celu itd.

Ale opłacało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odzywałam się sporo czasu bo sie przeprowadzałam.

Od 2 września mieszkamy już w domku. Jest bardzo fajnie. Dwa razy wywaliło nam światło w całym domu i nikt nie wiedział gdzie latarka. Okazało się, że to automatyczna brama więc dla bezpieczeństwa otwieraliśmy ją przez kilka dni ręcznie (już naprawiona).

Echo jest straszliwe, telefonu komórkowego nie możemy zlokalizować jak dzwoni, ubrań szukamy po kartonach, latamy po schodach bez celu itd.

Ale opłacało się.

 

Gratulacje i witamy w klubie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odzywałam się sporo czasu bo sie przeprowadzałam.

Od 2 września mieszkamy już w domku. Jest bardzo fajnie. Dwa razy wywaliło nam światło w całym domu i nikt nie wiedział gdzie latarka. Okazało się, że to automatyczna brama więc dla bezpieczeństwa otwieraliśmy ją przez kilka dni ręcznie (już naprawiona).

Echo jest straszliwe, telefonu komórkowego nie możemy zlokalizować jak dzwoni, ubrań szukamy po kartonach, latamy po schodach bez celu itd.

Ale opłacało się.

 

Gratulacje i witamy w klubie :D

 

 

Dzięki.

 

A gdzie reszta?

Nie martwcie się i wy do "klubu" przystąpicie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

ja nie zapomnę pierwszej nocy (to byo blisko 2 lata temu) - kiedy nie był jeszcze podłączony sterownik CO i musiałem w nocy wstawać i piec recznie załączać :lol:

gratulacje i miłego pomieszkiwania :)

 

Pozdrawiam,

 

Dziękuję też.

 

A ja dalej jestem w szoku bo śmieci będą mi odbierać 2x miesiąc a w zimie 1x miesiąc. Gdzie ja to upchnę i jeszcze posegreguję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te zdjecia!!Bardzo mi sie podoba kominek!!Ah kiedy ja bede widziec juz takie postepy na mojej dzialce..

 

Dzięki :lol:

 

Idkam,chałupę masz ogromną!Ciekawie wykombinowałeś łazienkę.Czy już mieszkasz?

Ogromną? Nie, może na tych zdjęciach na taką wygląda?

Łazienkę... gdybym sam wykombinował, to chyba szybko bym ją remontował :oops: .

Jeszcze nie mieszkamy, chcieliśmy na święta Bożego Narodzenia, ale najprawdopodobniej pierwsze będą Wielkanocne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o namiary dobrej ekipy- czlowieka, ktora zajmuje sie sprzedaza i instalcja pomp ciepla i wentylacji mechanicznej z reku. Zalezy nam na czasie poniewaz budowa rusza a my zastanawiamy sie czy likwidowac jeden z kominow.

 

Niestety musimy instalowac pc poniewaz nie ma widokow na gas a w domku beda mieszkaly dwie starsze osoby.

Pozdrawiam,

 

Kazik

 

 

Ps. Idkam, Twoja chata jest rzeczywiscie za..bista. Gratuluje, ze prace w niej sa juz tak daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idkam,

Pięknie to wygląda, a kominek zaplanowałem niemal identyczny. Już się zaczął robić. Ja też chcę jak najszybciej dołączyć do klubu przeprowadzonych!!!!!!!

mam prośbę: kiedyś ktoś już ogłaszał, ale nie sądziłem, że będę tego potrzebował tak szybko. Może ma ktoś do pożyczenia taką dużą dmuchawę z nagrzewnicą do osuszenia wnętrza przed położeniem parkietu? Pilnie potrzebuję, więc jak ktoś ma wolną, to pliiiiiiis!!!

Wypożyczenie na tydzień z wypożyczalni kosztuje prawie tyle, co nowa :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie dzisiaj zaczynają montować te, co ci nie pasują - z agglomarmuru. Mi pasują... :) . Aktualnie w mieszkaniu mam od kilku lat parapety jesionowe - b. ładne, ale już się napatrzyłem. A parapety drewniane można zamówić u każdego stolarza. Nie wiem, czy gdzieś znajdziesz gotowe wystawki parapetów drewnianych. Jak wiesz, o jakie ci chodzi, to po prostu pójdź do zakładu stolarskiego, a oni ci takie zrobią, jakie chcesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...