Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

czesc wszystkim

 

u mnie konczy sie robic kostka ... oczywiscie tego wzoru i koloru co chcielismy to zabrakło :evil: :evil:

na szczęście ruszają z jego produkcją .... NA WIOSNĘ :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

 

więc koncepcja została zlekka zmieniona ... od razu porada dla wszystkich jak planujecie jakąś kostkę to weźcie z lekkim zapasem ew. dowiadujcie sie o dostępność.

 

w srodku czekam na kominek i zaczynam terakote ... pomyslu na 1 lazienke nie mam ... chyba bede robil jak juz bede mieszkal :-?

parkiet zaczyna sie klasc kolo 10-15 pazdziernika

 

a-cha CO działa i grzeje 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim

 

- my tez jestesmy zainteresowani drewnem do kominka

 

- my mamy isovera super mata 15+10

 

- u nas zawrotne tempo - w sobotę przeprowadzka a tu małżonek dopiero pierwszy rządek płytek w łazience położył ale ładnie wszystko wychodzi :D ; gaz może będzie we czwartek, nie mam jeszcze ani podłóg, ani nic w kuchni ale co tam :lol: NIE MA RYZYKA NIE MA ZABAWY :lol: ale za to mamy cudownie pomalowane ściany :)

 

pozdrawiamy wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególy co do drewna podam w sobotę. Ile i jakiego byscie chcieli? Wychodzi na to, że jakiś lublinek conajmniej się nam uzbiera ;)

Czy macie jakiś patent na muchy owocówki? Cholery obsiadają nawet ściereczki nasączone płynem do zmywania o zapachu owocowym :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: . Zostawienie otwartego okna wieczorem oznacza inwazję :evil: :evil:

Aha - mamy kotka (jak się nie rozmyśli) ;) Kuba nie wiedzieć czemu nazwał go Kaczorek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególy co do drewna podam w sobotę. Ile i jakiego byscie chcieli? Wychodzi na to, że jakiś lublinek conajmniej się nam uzbiera ;)

Jakieś 10m3 liściastego. A jakie rodzaje drewna mają? Grab, dąb, buk to chyba te najlepsze.

A co do lublinka to napewno nie jeden się uzbiera.

A jeśli chodzi o transport to mają swój tylko trzeba za niego zapłacić, czy trzeba samemu skombinować samochód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika, biorąc pod uwagę że teraz powinno się zamawiać drewno na przyszły rok (żeby odpowiednio przeschło) to wygląda, że 10 kubików to nawet ciut mało. Przy relaksacyjnym paleniu to może nie pójdzie tak dużo ale z drugiej strony takie świeże drewno to daje ciepła ciut mniej i idzie go znacznie więcej. Ja w każdym razie bym wchodził w ok. 10m3 najlepiej dębu albo buka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, tak jak mówiłam - szczegóły podam w sobotę. Cały las wykupim panie :o :lol:

10m3? Kompletnie nie wiem, ile drzewa potrzeba na zimę :oops: dla palenia przyjemnościowo-relaksacyjnego...

 

dom mojego sasiada wielkość mniej wiecej baby i mojej grzany cała zeszłą zimę kominkiem + CO na gaz. przy czym gosc grzal sporo tym kominkiem poszlo mu 12-14 m3 drewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joł ewryłan

pierwszej zimy spaliliśmy 10m3 (nie żadnych przestrzennych) dębiny, paliliśmy również gazem

do palenia relaksacyjnego (to też przetestowaliśmy) wystarczy 5m3 na sezon, ale jak napisał Sławek - najlepiej zamówić więcej, jeśli macie gdzie przechować i jest okazja, bo drewno sobie schnie, poza tym wielki deyficyt teraz na opał i ceny idą w górę...

też przerabiam temat i jest szansa, ze jakiś opał skombinuję

co do przywozu z Roztocza, to moze się okazać, że duuuużo zapłacicie za transport i zakup nie będzie opłacalny, ale daj Boże to i ja w to wchodzę ;)

jeden transport , z tego co pamiętam, to ok. 3-4 m3 (przynajmniej przyczepka traktorowa ;) ), ile teraz biorą za km firmy transportowe?

 

aik - mam pewny kontakt na torf niedaleko Ciebie (ok. jedno km) - cena 20zł/m3 z załadunkiem - tylko tez załatwiasz sobie transport.

 

uff, ale elaborat mi wyszedł, co najmniej taki jak Pawsonowi :lol:

 

no to joł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszem i wobec i każdego z osobna

troche mnie nie było :wink:

 

Idkamie - domek zaje .. fajny.

Wszystkim wprowadzonym - gratki.

U nas wszystko OK. Nadal czekamy (MaPi - rozumiem, że Wy też :wink: )

Skompletowałem wszytskie dokumenty do odbioru technicznego. W tym tygodniu zanoszę d starostwa. Zobaczymy jak mi pójdzie.

Poszukuję tanich i dobrych automatów do bramy garażowej oraz do bramy wjazdowej. Zależy mi na jednej firmie, żeby obydwoma wynalazkami sterować jednym pilotem.

U nas ogrodzenie w toku, a w sobotę lejemy podłogę w piwnicy ;)

Za to wykończyliśmy ściany (taka przecierka) w przedpokoju i pomalowaliśmy czopuch kominka. Wyszło nieźle.

 

a teraz pytanie dla wtajemniczonych - jak ajest technologia tynkowania ściany 3W?? Może Ella już się dowiadywałaś??

Teraz będę się pokazywał częściej.

Acha - być może miałbym kontakt do przedstawicieli Bolixa. Słyszałem że zdania są podzielone. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta - kiedy macie termin? I jak z przeprowadzką?

Fizyk - trzymam kciuki za odbiór. Daj znać, co i jak. Trzymam też kciuki na Fizyczątko under_construction ;) i Fizulę

No termin to na sobotę mamy. A przeprowadzić się chcemy w następnym tygodniu, ale jak wyjdzie to sie okaże. Schody mamy mieć na poczatku następnego tygodnia, podłogi są, kuchnia zrobiona, łazienka (narazie jedna) skończona także może się uda. Wszystko oczywiście do dopracowania, ale mieszkać się da :D . Powoli wywozimy rzeczy do domku, ale zostało tego jeszcze tyle :o , nie wiem gdzie to sie mieściło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta - kiedy macie termin? I jak z przeprowadzką?

Fizyk - trzymam kciuki za odbiór. Daj znać, co i jak. Trzymam też kciuki na Fizyczątko under_construction ;) i Fizulę

No termin to na sobotę mamy. A przeprowadzić się chcemy w następnym tygodniu, ale jak wyjdzie to sie okaże. Schody mamy mieć na poczatku następnego tygodnia, podłogi są, kuchnia zrobiona, łazienka (narazie jedna) skończona także może się uda. Wszystko oczywiście do dopracowania, ale mieszkać się da :D . Powoli wywozimy rzeczy do domku, ale zostało tego jeszcze tyle :o , nie wiem gdzie to sie mieściło.

O rrany, a myslałam, że to my się przeprowadzaliśmy na wariackich papierach :lol: Trzymam kciuki za oba przedsięwzięcia (oczywiście za Ciebie i maleństwo przede wszystkim). Mam nadzieję, że tylko siedzisz i dyrygujesz (co ja opowiadam ;)) Co do ilości rzeczy, też miałam wrażenie, że przeprowadzamy nie jedno, a kilka mieszkanek :o

Będziecie mieli jakis dostęp do internetu na nowym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MArta - wytrzymaj jeszcze z tydzień. Jeśli potrzebujecie pomocy, to w przyszłym tygodniu mógłbym conieco pomóc ponosić, poprzewozić. Dajcie znać.

Jak widzę przeprowadzki na wariackich papierach na naszym watku są dość popularne. :lol:

3mamy kciuki !!!

Co do papierów - to znam już na pamięć całą litanię. I wiem ile co kosztuje. Brakuje mi tylko podpisów współwłaścicieli - teściów. W piątek złożę :wink: Będe informował co i jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...