Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

MArta - wytrzymaj jeszcze z tydzień. Jeśli potrzebujecie pomocy, to w przyszłym tygodniu mógłbym conieco pomóc ponosić, poprzewozić. Dajcie znać.

Jak widzę przeprowadzki na wariackich papierach na naszym watku są dość popularne. :lol:

3mamy kciuki !!!

Co do papierów - to znam już na pamięć całą litanię. I wiem ile co kosztuje. Brakuje mi tylko podpisów współwłaścicieli - teściów. W piątek złożę :wink: Będe informował co i jak ;)

Fizyk - jeszcze się nie nauczyłeś - TYLKO NIE W PIĄTEK :evil: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Fizyczku dzięki za chęci, ale mam nadzieję, że sami sobie poradzimy. Staram się pomagać jak mogę, ale niewiele mogę zdziałać.

Powiedzcie mi czy geodeta musi wpisać dzo dziennika budowy fakt wyznaczenia oczyszczalni ścieków? U nas geodeta jej nie wyznaczał tylko zrobił to człowiek, który ją montował. Ale czy geodeta musi się wpisać? Bo zinwentaryzować ma ją napewno. I czy można już teraz zrobić inwentaryzację powykonawczą? Bo nie ma już chyba na co czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i trzymam kciuki za pomyślny rozwój wszelkich sytuacji :wink: . Powrócę do tematu drewna - jak się okazało ci moi są już zawaleni robotą - wożą na okrągło i o upustach związanych z zamówieniem hurtowym nawet nie chcą słyszeć :cry: . Drewno ścinane ok. 2 miesiące temu - grab - cena z dowozem teraz wynosi ok. 130 zł / m3. Jaki rodzaj drzewa i za ile czeka na nas ( :wink: ) na Roztoczu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja drewno zamówiłam i kupiłam już w maju. I pocięte na szczapy kosztowało 120zł/m3 ( z przywozem ok. 15km). Trzymałam całe lato u znajomego w stodole. W tamtym tygodniu przywieźli mi 5m3 (kupiłam 10m3). To była pełna przyczepa traktorowa. Trochę się przeraziłam :o, że przesadziłam z zamówieniem.

Problem z tym teraz taki, że nie mam miejsca na kolejne 5m3. A znajomy mówi, że w zimie do niego się nie dojedzie traktorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ja też jestem z lubelskiego i mam nadzieję ,ze mi pomożecie :D

Otóż poszukuję kogoś kto juz wybudował " Miłą chwile " z Muratora

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=356&IdKolekcji=40

Może w pobliżu Was ktos ma taki domek. Chciałabym wybudaować go ale najpierw wolałabym go zobaczyć w realu. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz pytanie dla wtajemniczonych - jak ajest technologia tynkowania ściany 3W?? Może Ella już się dowiadywałaś??

Fizyczku, u mnie od ponad roku leży pierwsza warstwa: tynk cementowo -wapienny. Można go pokryć tynkiem cienkowarstwowym barwionym w masie lub pomalowanym, albo po prostu pomalować. I ja mam zamiar zrobic to drugie, czyli tynk cementowo -wapienny pomalować farbą silikonową. Pewnie zrobię to w przyszłym sezonie, bo teraz kasy brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególy co do drewna podam w sobotę. Ile i jakiego byscie chcieli?

Mnie interesuje grab lub buk. Dębiny nie chcę, bo dymi i szkodzi kominowi (jeśli nie jest wystarczajaco sucha).

 

Czy macie jakiś patent na muchy owocówki?

Moskitiery w oknach :) . Ja mam w planie wszystkie okna w ten sposób zabezpieczyć - bez tego nie ma życia na wsi...

 

Aha - mamy kotka (jak się nie rozmyśli) ;) Kuba nie wiedzieć czemu nazwał go Kaczorek :lol:

A gdybyście przypadkiem poszukiwali pieska do kompletu, to dysponuję katalogiem najróżniejszych piękności czekających na adopcję, wszelkich rozmiarów, kolorów i temperamentów :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika - przekonałaś mnie. Papiery zaniosę w poniedziałek :D :lol: :wink: (teścio dopiero jutro podpisze;) )

 

Ela - dawałaś jakąś siatkę pod tynk, czy gdzie tam?? Bo w zasadzie to zastanawiam się czy właśnie tak wstępnie nie otynkować jeszcze w październiku (pora - o ile nie pada - jest bardzo dobra, bo słabsze słoneczko) Ile płaciliście za m2 tynku??

 

Mariusz - a ile Cie kosztował komplecik (daj szczegóły na priva) w rozbiciu na oba napędy + obie robocizny. I co z VATą?

 

A wiecie, że w łykend są targi? Ja się wybiorę. Popytam o kostkę, tynki, napędy itepe. Targi w starym miejscu - w hali ludowej. :wink:

Może jakiś kredycik konsolidacyjny????? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ela - dawałaś jakąś siatkę pod tynk, czy gdzie tam?? Bo w zasadzie to zastanawiam się czy właśnie tak wstępnie nie otynkować jeszcze w październiku (pora - o ile nie pada - jest bardzo dobra, bo słabsze słoneczko) Ile płaciliście za m2 tynku??

 

Siatka była umieszczona w miejscach narażonych na pękanie, czyli w narożnikach, itp. Ceny dokładnie nie pamiętam - chyba ok. 10 zł/m2. Ale to było dwa sezony temu, więc może być niemiarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie, że w łykend są targi? Ja się wybiorę. Popytam o kostkę, tynki, napędy itepe. Targi w starym miejscu - w hali ludowej. :wink:

Może jakiś kredycik konsolidacyjny????? :wink:

 

My też sie wybieramy. Trzeba zebrać materiały na zimę :) Oj domek rośnie.

 

jaki znak rozpoznawczy ... ??

może siatka materiałów reklamowych dot. budowlanki w ręku ?? :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie, że w łykend są targi? Ja się wybiorę. Popytam o kostkę, tynki, napędy itepe. Targi w starym miejscu - w hali ludowej. :wink:

Może jakiś kredycik konsolidacyjny????? :wink:

 

My też sie wybieramy. Trzeba zebrać materiały na zimę :) Oj domek rośnie.

 

jaki znak rozpoznawczy ... ??

może siatka materiałów reklamowych dot. budowlanki w ręku ?? :lol: :lol: :lol:

 

Siatka, a może nawet dwie :) Jeszcze nie wiem kiedy się wybiorę, bo na ten weekend mam napiety plan. A tym razem muszę. W tamtym roku jesienią nie dałem rady na te duże i byłem tylko na małych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...