Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

To nie jest sprawa pilna bo tego blaszaka potrzebuje dopiero do nowego sezonu czyli na kwiecien wiec moze wam uda sie wprowadzic do tego czasu.

Ale nr przydalyby sie aby miec to zanotowane.

 

to jak będę dzis u siebie to spisze, a poza tym moge Ci podać 10 kolejnych z anonsów :)

 

 

Dzieki serdeczne w takiej sytuacji bede smigac po anonse hehehe

 

poszło na priv

 

Dokumenty zostały złożone. :D Ciekawe co dalej :roll:

 

coś przegapiłem, planujecie budować drugi? :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich

 

To i na nas pora, aby zdać relacje z naszych poczynań

 

-od piątku śpimy już na swoim, niestety na razie warunki są iście spartańskie. Bałagan straszny brak niektórych podstawowych urządzeń typu prysznic, kuchenka gazowa – ale sobie radzimy różnymi substytutami

-narazie telefonu i internetu w nowym domu nie posiadamy, TP odpowiedziała negatywnie na przeniesienie nam starego nr tel. na nową lokalizacje, dalsze negocjacje w toku

-dzieciaki oczywiście musiały się rozchorować, co nie ułatwia adaptacji w nowym otoczeniu.

-brakuje nam strasznie transportu – próbujemy coś szybko znaleźć (może możecie pomóc w poszukiwaniach)

-kompletujemy papiery do obioru budynku także będziemy ciebie gonić FIZYK :), ale na pewno będziemy mieli przynajmniej tydzień spóźnienia.

 

Teraz będziemy się, rzadko pokazywać z przyczyn obiektywnych :)

 

Pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc oficjalnie informuję, że stało się!!! Nasze kochane państwo za pośrednictwem Starostwa, łaskawie pozwoliło nam użytkować nasz z trudem wybudowany domek!!!!!! Jak Pani mi we wtorek powiedziała, żebym zadzwonił w czwartek lub piątek - nie chciałem wierzyć!! :o Na wszelki wypadek zapytałem:

- przepraszam czy dobrze zrozumiałem - w TEN CZWARTEK lub PIĄTEK.

Odpowiedź była twierdząca!!!!!!!!

Jeszcze nie zdążyłem ochłonąć z szoku jakiego doznałem - a dzisiaj rano po moim nieśmiałym telefonie z rana otrzymałem odpowiedź - zapraszam Pan apo odbiór dokumentów. Są gotowe :o :o :o !

Ludzie - ja wiem, że mi nie uwierzycie - ale - BEZ ŻADNYCH POLECEŃ, ZNAJOMOŚCI ITP !!!!

A więc możemy mieszkać!!! A w przyszłym tygodniu załatwię sprawy adresów, meldunkóów, tańszych prądów i gazów.

Co do komletu dokumentów to należy dostarczyć:

- oryginał dziennika budowy

- projekt,

- oświadczenie kierownika budowy o zakończeni uprac/uporządkowaniu terenu (standardowy świstek)

- oświadczenie kierownika od kibli , że szambo lub POŚ jest szczelne (w przypadku POŚ trzeba z gminy kwit, że nie mają nic przeciwko temu, żeby POŚa używać)

- protokoły odbioru przyłączy (prąd, gaz, woda) - prądu i gazu możecie nie mieć - trzeb asię do LUbzelu i GAzu udać osobiście . Dają od ręki (bezpłatnie)

- protokoły pomiarów elektrycznych - jakieś w sumie trzy protokoły

- protokół kominiarski o drożności kominów (100-120 zł)

- protokół o szczelności instalacji gazowej (od flaszki - do 100 zł)

- inwentaryzacje geodezyjne przyłączy i budynku (po 200-300 zł/sztuka)

- wniosek wypełniony (żadnych znaczków, opłat dodatkowych)

I to chyba wszystko.

Jak sobie przypomnę to dopiszę.

:D :wink:

A teraz się zacznie: przemeldowanie, wymiana dowodów osobistych, praw jazdy, dowodów rejestracyjnych. Po trochu trzeba będzie to wszystko pozałatwiać. Zaczniemy od adresu i meldunków. Potem reszta. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIzyczku gratuluję i dzięki za info odnośnie papierów.

A u nas dzisiaj mają montować barierki na schodach wewnętrznych, ocieplenie się robi. Niestety jeszcze nie widziałam nic z tych rzeczy bo cały czas siedzę w Lublinie, ale jutro wybieramy się na dzialeczkę wszyscy, cała czwóreczka. Już nie mogę się doczekać mieszkania w domku :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla świeżych rodziców :D .

Okna mam drewniane fakro,takie doradził mi dekarz na podstawie swoich doświadczeń;

jak ja mam zgromadzić tyle wstrętnych papierków do zasiedlenia to chyba nigdy to nie nastąpi :cry: ;

elewacja zrobiona,kończy się gipskartonować na poddaszu,łaZIENKI W TRAKCIE,PODŁOGÓWKA GRZEJE,KALPRYFERY TEŻ,WODA JEST ALE NIE MAM PODŁĄCZONEGO ŻADNEGO ODBIORNIKA jeszcze;po raz pierwszy zagotowałam wodę na herbatę w swoim domku na podłączonej już kuchence-radość wielka.Czy ktoś robił podmurówkę z tynku mozaikowego?Odnoszę wrażenie,że można położyć go równiej niż u mnie.Podobno ta jesień ma być tak łaskawa dla budujących jak poprzednia więc nie lenic sie i nie odkłaDAĆ NA PRZYSZŁY SEZON,to naprawdę fajna sprawa.Nie umiem zlikwidować dużych liter post factum :oops: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest sprawa pilna bo tego blaszaka potrzebuje dopiero do nowego sezonu czyli na kwiecien wiec moze wam uda sie wprowadzic do tego czasu.

Ale nr przydalyby sie aby miec to zanotowane.

Ewcik, ja będę chciała w najbliższych miesiącach pozbyć się swojego balszaka. Ale odległość Lublin -Zamość jest jednak spora. Nie wiem w związku z tym czy byłoby to opłacalne dla obu stron...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Od pewnego czasu przyglądam się z boku forum z racji tego ,iż za parę dni zaczynamy budowę naszego domku. A właściwie to dwóch , bo równo z nami zaczynają budowę nasi rodzice. I już na początku pojawił się problem, z którym zwracam sie do Was. Potrzebujemy fachowców od fundamentów. Jeżeli ktoś miałby kogoś polecić to byłbym bardzo wdzięczny za namiary.

 

Pozdrawiam, Kamil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...