Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Cześć Kamil

NIe bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Potrzebujesz fachowców od fundamentów? Chcesz zrobić same fundamenty teraz a resztę później? Obawaiam się, że będzie Ci ciężko. Dobrzy budowlańcy nie będą chcieli się odrywać od roboty żeby wykopac, zazbroić i wylać fundament. To tych czynnosci nie musisz brać super fachofców :wink: . Ważne jest, żeby geodeta właściwie wytyczył budynek, jakiś silny mężczyzna wykopał i zazbroił. Potem całość sprawdza kierownik budowy (on za to odpowiada) i każe lać beton. Beton zamawiasz w gruszce (będzie jednolity) + pompa i lejesz - a 2-3 spryciaży rozgarnia. To akurat żadna filozofia (oczywiście ożna się bawić w deskowanie itp, ale wystaczy folia lub dysperbit (a niektóe szkoły mówią, że nic nie trzeba, jeśli budynek nie jest popiwniczony.

Ty szukaj fachowców na całą budowę, bo następnie zwalą winę, że coś spierniczyli, bo to poprzedni zrobili błąd, a oni tylko chcieli go nprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po małej przerwie i ja się pochwalę postępami.

Stropy wylane, kominy rosną , a w środę przyjedzie więźba i startujemy z dachem.

Dachóweczka juz zakupiona - karpiówka miedziana angoba z Koramica, nie zgadniecie po ile za szt. 8)

W tym tygodniu planuje jeszcze rozłozyc rury kanalizacyjne i zrobic wylewkę..

pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z szanownej społeczności lubelskiej wie coś na temat garażu blaszaka...może być używany??? bo przydałby mi się na działce :D

 

pozdrawiam

Ja chcę się pozbyć mojego :) . Na kiedy jest Ci potrzebny?

 

myślę że za jakieś 2 tygodnie jeśli Ci to odpowiada...?

Za 2 tyg OK. Przejdźmy na priva, żeby pogadać o szczegółach :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaPi dołączmy się do gratulacji. A co się śniło na nowym miejscu? :) Podobno to ważne ... tylko nie mów że budowa następnego domu :wink: :lol:

Kurcze nie pamiętam. Może to dobrze :lol: .

A u nas ocieplają się ściany zewnętrzne, już kładziemy siatkę i klej. W tym roku darujemy sobie najprawdopodobniej tynk.

Mamy już schody wewnętrzne.

Musimy kupić drewno do kominka, temat jakiś czas temu wałkowany, ma ktoś namiar na niedrogie drzewo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaPi dołączmy się do gratulacji. A co się śniło na nowym miejscu? :) Podobno to ważne ... tylko nie mów że budowa następnego domu :wink: :lol:

Kurcze nie pamiętam. Może to dobrze :lol: .

A u nas ocieplają się ściany zewnętrzne, już kładziemy siatkę i klej. W tym roku darujemy sobie najprawdopodobniej tynk.

Mamy już schody wewnętrzne.

Musimy kupić drewno do kominka, temat jakiś czas temu wałkowany, ma ktoś namiar na niedrogie drzewo?

 

Mnie się przez miesiąc jeszcze nic nie śniło :D . Jestem tak zmęczona, że padam wieczorem i od razu słyszę budzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...