Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

To nie jest sprawa pilna bo tego blaszaka potrzebuje dopiero do nowego sezonu czyli na kwiecien wiec moze wam uda sie wprowadzic do tego czasu.

Ale nr przydalyby sie aby miec to zanotowane.

Ewcik, ja będę chciała w najbliższych miesiącach pozbyć się swojego balszaka. Ale odległość Lublin -Zamość jest jednak spora. Nie wiem w związku z tym czy byłoby to opłacalne dla obu stron...

 

 

Z tym blaszakiem i budowa to narazie musimy sie wstrzymac az na swiat przyjdzie malenstwo bo narazie mamy inny problem i zamiast zajmowac sie budowa to wyleguje sie na patalogii ciazy co jakis czas. Dzieki za zainteresowanie ale zaczniemy dopiero zalatwiac po nowym roku.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A więc oficjalnie informuję, że stało się!!! Nasze kochane państwo za pośrednictwem Starostwa, łaskawie pozwoliło nam użytkować nasz z trudem wybudowany domek!!!!!! Jak Pani mi we wtorek powiedziała, żebym zadzwonił w czwartek lub piątek - nie chciałem wierzyć!! :o Na wszelki wypadek zapytałem:

- przepraszam czy dobrze zrozumiałem - w TEN CZWARTEK lub PIĄTEK.

Odpowiedź była twierdząca!!!!!!!!

Jeszcze nie zdążyłem ochłonąć z szoku jakiego doznałem - a dzisiaj rano po moim nieśmiałym telefonie z rana otrzymałem odpowiedź - zapraszam Pan apo odbiór dokumentów. Są gotowe :o :o :o !

Ludzie - ja wiem, że mi nie uwierzycie - ale - BEZ ŻADNYCH POLECEŃ, ZNAJOMOŚCI ITP !!!!

A więc możemy mieszkać!!! A w przyszłym tygodniu załatwię sprawy adresów, meldunkóów, tańszych prądów i gazów.

Co do komletu dokumentów to należy dostarczyć:

- oryginał dziennika budowy

- projekt,

- oświadczenie kierownika budowy o zakończeni uprac/uporządkowaniu terenu (standardowy świstek)

- oświadczenie kierownika od kibli , że szambo lub POŚ jest szczelne (w przypadku POŚ trzeba z gminy kwit, że nie mają nic przeciwko temu, żeby POŚa używać)

- protokoły odbioru przyłączy (prąd, gaz, woda) - prądu i gazu możecie nie mieć - trzeb asię do LUbzelu i GAzu udać osobiście . Dają od ręki (bezpłatnie)

- protokoły pomiarów elektrycznych - jakieś w sumie trzy protokoły

- protokół kominiarski o drożności kominów (100-120 zł)

- protokół o szczelności instalacji gazowej (od flaszki - do 100 zł)

- inwentaryzacje geodezyjne przyłączy i budynku (po 200-300 zł/sztuka)

- wniosek wypełniony (żadnych znaczków, opłat dodatkowych)

I to chyba wszystko.

Jak sobie przypomnę to dopiszę.

:D :wink:

A teraz się zacznie: przemeldowanie, wymiana dowodów osobistych, praw jazdy, dowodów rejestracyjnych. Po trochu trzeba będzie to wszystko pozałatwiać. Zaczniemy od adresu i meldunków. Potem reszta. :wink:

Mariusz - jeszcze raz dla Ciebie :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dość pilne:

 

Czy ktoś z Was robił podbitkę drewnianą?

Czy możecie polecić źródło drewna oraz wykonawców?

Ile cała sprawa kosztowała?

 

Ja jestem trochę skołowana, bo ceny zaproponowane mi w zeszłym roku to: 25 zł /m2 drewna i 20 zł / m2 robocizny - czyli w sumie 45 zł/ m2.

 

W tym roku dostałam propozycję całości (materiał + robocizna) ... : 80 zł / m2 :o .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Pochwale sie co u nas: tynki skonczone, izolacja i styropian wlasnie sie kladzie w czwartek wchodzi hydraulik i jedziemy z cCO, a 20 paz. wylewki, wiec tempo jak narazie niezle.

Moze ktos ma godna polecenia ekipe od regipsow, chodzi mi konkretnie o wykonanie sufitow podwieszanych.

A i jeszcze jedno gdzie kupowaliscie ceramike, najbardziej zalezy mi na kabinie prysznicowej jakiej firmy i gdzie.

Poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

A u nas się dzieje niewiele, ale za to udało nam się usypać drogę dojazdowa do domku i mamy nadzieje przetrzymać jesień i zobaczyć, co zostanie z takiej drogi na wiosnę :)

 

Co do podbitki drewnianej nic nie wiemy i tak samo odnośnie ekipy od regipsów :(

 

Fizyk - gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aik - ceramikę mamy Roca, główny dystrybutor to Sanpol na Rapackiego. Fachowców od regipsów mogę polecić, nie wiem jak z dostępnością...

Moja podbitka (znajoma Dyzia ;)) jest z firmy Royal, hurtownia na Energetyków.

U nas dzieje się, oj dzieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Moze ktos ma godna polecenia ekipe od regipsow, chodzi mi konkretnie o wykonanie sufitow podwieszanych.

A i jeszcze jedno gdzie kupowaliscie ceramike, najbardziej zalezy mi na kabinie prysznicowej jakiej firmy i gdzie.

Poz

 

1. p. Szymon 604901122

2. http://www.huppe.com.pl/ trochę drogie, choć można się skusić :wink: , ale fachowcy mówią ze mercedes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziekuje za odpowiedzi.

Idkam, fajne te kabiny niestety troche dla nas nieosiagalne cenowo, za bardzo zaszalalam z gresem do salonu, kuchni i przedpokoju i teraz musimy troche zastopowac i wybrac cos tanszego. Moze ktos ma u siebie kabine firmy Kabi, albo Akfaformu, co sadzicie o kabinach tych firm.

Natomiast z ceramiki zdecydowalismy sie na Roke Dama Senso, a z kabina dalej problem.

Poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...