Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkich

 

Dawno mnie tu nie było, tzn. czytać po nocach czytałem, ale nic się nie odzywałem. 8)

Tak więc nadrabiając zaległości składam gratulacje wszystkim, którym powiększyła się rodzinka, wszystkim którzy zamieszkali w swoich nowych domkach, nie zapominając oczywiście o tych którzy już się zameldowali w tej Dąbrowicy :wink: .

 

U mnie przez ten czas trochę się nadziało, chociaż początki były trudne.

Najpierw pod koniec sierpnia pojawiła się wielka dziura, potem cegiełki mozolnie pięły się w ściany piwnic, aż nastał czas wylania stropu. Obecnie kończone są ściany parteru i za parę dni nastanie znowu dzień betonu.

W tzw. międzyczasie dorobiłem się też wody i prądu.

Mam nadzieję, że taka piękna pogoda "budowlana" utrzyma się conajmniej do końca listopada, czego sobie i Wszystkim życzę.

 

Dachóweczka juz zakupiona - karpiówka miedziana angoba z Koramica, nie zgadniecie po ile za szt. 8)

Jestem bardzo ciekawy, bo też niedawno kupiłem karpiówkę z Koramica, też angobę, tylko że czerwoną. Ja płaciłem 30% poniżej cennika podstawowego tj. po 1,07 zł netto za szt. dachówki podstawowej.

Z ciekawości też zapytam o cenę więźby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja,

Byłem wczoraj w hurtowni royala ... szczerze powiedziawszy brązowa podbitka różni się od asko ... ceną i kategorycznym sprzeciwem jak powiedziałem że chcę zrobić nie prostopadle do krokwi a "po krokwiach" pod kątem. Gość orzekł, że po jednej zimie z podbitki zostaną resztki a reklamacji nikt nie uzna przy takim montażu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbychu, właśnie gość nie potrafił za bardzo logicznie tego wytłumaczyć. A właśnie twój przykład utrzymuje mnie w przekonaniu, że tak chcę mieć u siebie :) Acha jeszcze jedno pytanie jak już jesteś :) Barierki do balkonu robiłeś po elewacjach? Jakie masz ściany 2W czy 3W? Chodzi mi o to w jaki sposób zamontować barierki w ścianie 2W "przez styropian". Czy to czasem nie trzeba zamocowac przed klejeniem styropianu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klub lubelskich inwestorów :)

Z chęcia przylaczymy sie z małżem do was. Wlasnie zaczelismy budowac nasz nowy piekny domek :) Chlopaki sa na etapie zbrojenia fundamentów, wiec to dopiero samiutki poczatek. Formalnosci zajely nam spoooooro czasu. A najwiecej to geodeta.. (!@#$$) ;) 1,5 roku prawie nam mierzyl i dzielil dzialke.. hieh.... pozniej pozwolenia, archeolog :o itp.. aaa.. budujemy w Ciecierzynie.

A o samym domku: Bedzie to dom z bali (chyba nie ma jescze takiego na forum lubelskim), projekt "Koliba" z Archetonu, a wiec domek popularny dosc. Sciany sa juz "wystrugane" od jakiegos czasu u ciesli, i czekaja na swoja kolej na budowie :) Moze na przelomie pazdziernika i listopada zaczna sie wznosic :) Dach przykryjemy dachówka cementowa firmy Euronit zapewne. Jeszcze nie wiemy w ktorej firmie kupimy (moze jakies sugestie?? ;) )

 

Znacie moze kogos do obrobki kamienia (wapienia)?? I czy wogole wapien nadaje sie na podmurówke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz goraco prosze o namiary kogos kto robi wentylacje mechaniczna lub kogos kto takowa ma.

Od przedstawicielki jednej z firm lubelskich uslyszalem, ze robia ale na moje pytanie o jakis kontakt szanowna pani odmowila zaslaniajac sie ochrona danych osobowych.

Czyli mam uderzac w ciemno i brac ich do roboty bez referencji.

Czy to jest w Polsce normalka???

 

Please, help me!!!

 

Pozdrawiam,

 

Kazik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...