Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich nowych i starych budowniczych.

 

Oczywiscie gratulacje dla MaPi, z powodu nowego potomka i zamieszkania w swoim domku.

 

 

Mam pytanie odnosnie ocieplenia styropianem , szukam na forum i nie mogę doczytać, czy konieczne jest kołkowanie.

 

Jak zrobiliscie u siebie??

 

POzdrawiam

 

 

Witam,

 

Nie wiem jak jest w praktyce, bo do tego etapu to u mnie daleko, ale ostatnio czytalam w muratorze, ze kolkowanie przy ociepleniu styropianem nie jest konieczne, bardziej w przypadku ocieplenia welna.

Oczywiscie moja rada jest tylko teoria, czyli musisz popytac osoby, ktore juz maja za soba ocieplenie - oni wiedze duzo lepiej.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!

gratuluje tym co sie powiekszyla rodzinka i tym, ktorzy juz mieszkaja w swoim domku :)

nistety u nas okropnie sie przeciaga. oklo 2 tyg zwodzili nas dekarze. ale obiecuja, ze na mur beton przyjda w przyszlym tyg. ponoc mieli zabojczo wielki dach do skonczenia. mam nadzieje, ze to nie ci sami co u ciebie imhotep, bo wtedy przeciagnie sie chyba do nowego roku:wink: (pisze tak, bo wspomnieli, ze z naszym dachem zaczna inny, tez w swidniku).

Nawet mnie nie przerażaj :o

Wysyłam Ci na priva ich dane, także odpisz czy to ci sami i czy mam już wyrywać swoje ostatnie siwe włosy :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no archeolog potrzebny byl po to (i jeszcze pewnie bedzie potrzebny przy wykopach pod oczyszczalnie), bo dzialka lezy w Dolinie Ciemięgi, a tam podobno znajduje sie dosc sporo skarbow pod ziemia - jakies garnki czy inne naczynia ;). Na szczescie jak narazie nic nie znalazl i oby tak zostalo do konca :)

Trochę się orientuję w firmach archeo, kto prowadzi badania? jeśli to nie tajemnica :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę że w regionie roboty nabierają tempa :) U nas juz chatka do połowy oklejona w kropki :) Mariucha wg warunków technicznych to przy wysokości ... no dokładnie nie pamiętam ale w domkach jednorodzinnych generalnie nie ma wymogu kołkowania styro ale ja tego nie odpuszczam. Zwłaszcza, że pogoda teraz jakaś taka marna jak na klejenie więc strzeżonego ... itd :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

imhotep - archeolog sie nazywal.. hmm.. o ile sie nie myle Chunicz (chyba tak sie pisze :) ) ale czy byl z jakiejsc firmy to nie mam pojecia..

 

u nas fundamenty zalane, humus sie konczy wybierac :) wiec ciesle moga pryjezdzac pod koniec tygodnia ( jak juz beda wolni).

My wczoraj bylismy z malzem juz poraz kolejny, dobrac dachowke (cementowa) do koloru elewacji, ostatecznie stanelo na cienoszarej Euronitu, choc nie jestesmy do konca przekonani. Mozer ktos ma jakies sugestie?? kolr elewacji to orzech wloski.. o.. zaraz wkleje..

 

takie cos:

http://www.empikfoto.pl/albumy11/73692/155727/previews/3645839_front1.jpg

 

i jeszcze:

http://www.empikfoto.pl/albumy11/73692/155727/previews/3645838_w_oknie_garazu.jpg

 

i co wy na to?? czerwona (pomaranczowa) dachowka i brazowa (euronitu) zlewaja sie z elewacja i wygladaja mdlo bardzo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

imhotep - archeolog sie nazywal.. hmm.. o ile sie nie myle Chunicz (chyba tak sie pisze :) ) ale czy byl z jakiejsc firmy to nie mam pojecia..

 

u nas fundamenty zalane, humus sie konczy wybierac :) wiec ciesle moga pryjezdzac pod koniec tygodnia ( jak juz beda wolni).

My wczoraj bylismy z malzem juz poraz kolejny, dobrac dachowke (cementowa) do koloru elewacji, ostatecznie stanelo na cienoszarej Euronitu, choc nie jestesmy do konca przekonani. Mozer ktos ma jakies sugestie?? kolr elewacji to orzech wloski.. o.. zaraz wkleje..

 

takie cos:

http://www.empikfoto.pl/albumy11/73692/155727/previews/3645839_front1.jpg

 

i jeszcze:

http://www.empikfoto.pl/albumy11/73692/155727/previews/3645838_w_oknie_garazu.jpg

 

i co wy na to?? czerwona (pomaranczowa) dachowka i brazowa (euronitu) zlewaja sie z elewacja i wygladaja mdlo bardzo..

 

 

 

Moim zdaniem kolory stonowane nie beda pasowac, ale kolor cyglasty czy czerwony moze ladnie sie prezentowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..a no gont drewniany ladnie wyglada :) ale do czasu - pozniej staje sie wlasnie taki hmm.. niewyjsciowy :)

 

bierzemy (biore :)) pod uwage dachowki (najlepiej cementowe - no tansze) i ewentualnie blache :/ ( choc na poddaszu pod blacha to sie zagotujemy pewnie)

 

a ceglasta? ladna.. ale nie wydaje sie w niej cala bryla domu (tego domu) za... pstrokata?? a moze to tylko moje odczucia?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..a no gont drewniany ladnie wyglada :) ale do czasu - pozniej staje sie wlasnie taki hmm.. niewyjsciowy :)

 

bierzemy (biore :)) pod uwage dachowki (najlepiej cementowe - no tansze) i ewentualnie blache :/ ( choc na poddaszu pod blacha to sie zagotujemy pewnie)

 

a ceglasta? ladna.. ale nie wydaje sie w niej cala bryla domu (tego domu) za... pstrokata?? a moze to tylko moje odczucia?:)

No cóż gonty mi sie wydawały najlepszym rozwiązaniem :wink: bo np taka blacha to już lekki dysonans :)

http://img149.imageshack.us/img149/5921/dsc05224rv6.jpg

choć całkowita tragedia to nie jest. Wiesz odnośnie koloru to jednak powinniście się sami zastanowić bo to ma się wam podobać a tu może być tyle kompozycji ilu forumowiczów. Np moim zdaniem żadna czewień ani cegła nie pasuje do drewna. Jeżeli dachówka betonowa to najbardziej sensowna wydawałaby sie jakaś grafitowa albo coś podobnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...