Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Żeby układać parkiet wilgotność wylewki musi wynosić poniżej 2%. W przeciwnym razie parkiet najpierw ci poprzesuwa ściany :( a później się rozeschnie i będa milimetrowe szpary :evil: . Tak więc jeśli ktoś ci proponuje układanie parkiety na wylewce co ma 6% to z pewnością jest to glazurnik a nie parkieciarz :D

Wyjaśnili mi to ci z nałeczowskiej z bodenu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam, w dosc kiepskim humorze dzis.. a to dlatego ze ciesle chca przyjsc na dzialke stawiac dom dopiero na wiosne :evil: (nie spisywalismy na umowie dat bo nie wiedzielismy ile nam zejdzie z pozwoleniem na budowe), w pon. ma przyjsc "negocjowac" hieh.. ja mu dam wiosne! ma dwa domki postwic i juz! :) (drugi tesciow, obok)

 

aaa.. i jeszcze rewelacja jedna :) obok naszej dzialeczki, po drugiej stronie drogi, sasiedzi zaczeli robic fundament.. sa coprawda dopiero wykopy.. ale jakie bylo moje zdziwienie, gdy okazalo sie, ze fundamenty sa dokladnie takie same jak nasze :o :o :o (tyle ze w odbiciu lustrzanym), no i to tez ma byc dom z bali :) - beda dwie "Koliby" obok siebie.. :D - ciekawe czy sasiad tez to zauwazyl..

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam MaPi i Kozika Jak fajnie mieć sąsiada , Jestem też za spotkaniem. Tylko teraz pogoda będzie coraz mniej sprzyjająca.

My kolor będziemy wybierać też dopiero na wiosnę.

Ja myślę o czmś jasnym .

 

od razu przypomniała mi się piosneczka z repertuaru Alibabek:

"Jak dobrze mieć sąsiada,

Jak dobrze mieć sąsiada,

On wiosną się uśmiechnie,

Jesienią zagada,

A zimą ci pomoże przy węglu

i przy koksie...

i sama nie wiesz kiedy

ułoży wam roksię...

 

:D :) :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w dosc kiepskim humorze dzis.. a to dlatego ze ciesle chca przyjsc na dzialke stawiac dom dopiero na wiosne :evil: (nie spisywalismy na umowie dat bo nie wiedzielismy ile nam zejdzie z pozwoleniem na budowe), w pon. ma przyjsc "negocjowac" hieh.. ja mu dam wiosne! ma dwa domki postwic i juz! :) (drugi tesciow, obok)

 

aaa.. i jeszcze rewelacja jedna :) obok naszej dzialeczki, po drugiej stronie drogi, sasiedzi zaczeli robic fundament.. sa coprawda dopiero wykopy.. ale jakie bylo moje zdziwienie, gdy okazalo sie, ze fundamenty sa dokladnie takie same jak nasze :o :o :o (tyle ze w odbiciu lustrzanym), no i to tez ma byc dom z bali :) - beda dwie "Koliby" obok siebie.. :D - ciekawe czy sasiad tez to zauwazyl..

 

Magda

 

Madzia czy możęsz mi powiedzieć gdzie na necie można obejrzeć projekt waszego domku i co za ekipa go będzie wykonywać...??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozik - http://www.archeton.pl :) w wyszukiwarce trzeba znalezc Kolibe, a poniej "pod nia" kliknac "bal drewniany". Ciesli mamy z pod Zamoscia. Nie pamietam dokladnie nazy tej wioski.. firma sie nazywa chyba "Modrzew", na sieci jej raczej nie znajdziesz :) dopeiro zaczynaja, moze postawili z 10 chatek do tej pory :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozik - http://www.archeton.pl :) w wyszukiwarce trzeba znalezc Kolibe, a poniej "pod nia" kliknac "bal drewniany". Ciesli mamy z pod Zamoscia. Nie pamietam dokladnie nazy tej wioski.. firma sie nazywa chyba "Modrzew", na sieci jej raczej nie znajdziesz :) dopeiro zaczynaja, moze postawili z 10 chatek do tej pory :)

 

a jak sobie liczą???

i w jakim stanie można zamówić u nich domek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za nasz, chca 30tys. (stan surowy zamkniety) ale:

 

- drewno jest nasze (mielismy las i go wycielismy :) ) oni go wysuszyli pocieli itd..

- my kupowalismy impregnat (ale oni impregnowali)

- my robimy fundamenty,

- no i my kupujemy dach (oni go klada)

czyli, tyle zawolali za sama robocizne :) - chyba nie za duzo.. mozna sie targowac :)

 

moga tez zrobic wykonczenie, kartono-gipsy, ocieplenie itd.. ale ile za to to nie mam pojecia, no i moga robic ze swojego drewna (ale nie wiem jakiego), jak chcesz to dam Ci namiary, jak sobie zadzwonisz to sie wszystkiego dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

u nas hydraulika skonczona, :wink:

w sobote przyjechali trzej panowie, szybciutko sie uwineli i o 14 skonczyli wylewki :o , a ja myslalam ze to ze dwa dni potrwa :D

Wiec podsumowujac, mam juz hydraulike, wylewki, drzwi wejsciowe sie robia, a zapomnialam, przylacze gazowe tez juz mam.

Wszystko powoli idzie do przodu,, aby tak dalej.

Poz wszystkich budujacych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów orientuje się, gdzie można nabyć styropian do ocieplenia w jakiejś przyzwoitej cenie. Czy może lepiej poczekać do zimy, że może trochę ceny spadną, jak myślicie?

 

 

Nie wiem gdzie mozna kupic styropian, bo jeszcze go nie potrzebuje. Mam do Ciebie prosbe czy moglabym dowiedziec sie od Ciebie jaki byl koszt Twojego dachu, bo jestem po rozmowie z gosciem od dachu i wycenil mi calos mojego dachu na ok 40 tys z materialami(blachodachowka). Moj dach ma 290 m2. Chcialabym jakies porownanie a Twoj dach jest chyba podobnej wielkosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...