Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Powiedzcie mi jeszcze ile czasu zajmuje założenie podbitki tak mniej więcej.

 

prostej 2-3 dni

 

Rozglądaliście się za drewnem do kominka? Jakie mieliście oferty?

 

PROBOWAŁEM ale z miernym rezultatem. cena dosyc spora zwlaszcza ze na sezon potrzeba 10-12 m3 jak sadze.

 

wiem ze no wiosne mozna kupic niepociete i do suszenia po 70-90 m3. zwozi sie to tnie suszy i zostaje całkiem sporo w kieszeni :wink:

 

niemniej jednak jakbys bral to z 2m3 bym pewnie zakupil tak dla BAJERU coby se czasem rozpalic 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze ile czasu zajmuje założenie podbitki tak mniej więcej.

 

A to różnie , zależy od fachofców. Niektórzy to potrafią nawet cały miesiąc i więcej. :lol:

Ale w miarę sprawna i trzeźwa ekipa powinna się w 2-3 dni uwinąć :wink: Zależy tez od tego w jaki sposób będziesz chciała ją położyć - czy prostopadle do ściany, czy równolegle do połaci dachu. Nam osobiście bardziej podobała się druga opcja. Jest trochę więcej roboty. Tak też mamy zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam też się podobało bardziej równolegle do połaci ale ... szala zwycięztwa przechyliła się na stronę prostej w momencie ostatecznego wyboru ... różne były za i przeciw i za długo by pisać :) A co do czasu wykonania to faktycznie 2-3 dni a nawet Marta u was to bym zaryzykował stwierdzić że 1-2 dni :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

dostałem ofertę na suchuteńką czereśnię do kominka (pocięta i z transportem).

1m3 (nie mylić z przestrzennym) za 160 PLN.

 

Czy to dużo? :o

 

 

Idkam,

 

bierz i się nie zastanawiaj!!!!!!

 

Kupiłem (to nie czereśnia a BRZOZA ;-)), dzięki za dobre rady :wink: :lol:

Super towar. 1/4 garażu... :evil:

Ale pali się pięknie! I pomogli rozładować. I cienkie i grube. Zobaczymy na ile wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupiliśmy dąb za 120 m3, ale są tam też kawałki brzozy i jakiegoś innego drzewa. Poza tym wydaje mi się, że facet nas przekręcił, nie było tam tyle drewna za ile zapłaciliśmy. Trzeba w następnym roku szukać kogoś innego.

Dzięki za odpowiedzi odnośnie podbitki.

 

 

MaPi,

my kupiliśmy 2,5 m3 (może nawet i więcej) nie mylić z przestrzennym.

Za przestrzenny mieliśmy ofertę po 100.

Podobno z 4 m przestrzennych jest 2,5 - 2,7 m3.

 

Tego naprawdę jest sporo!

 

Jak wrażenia u innych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Np na stronie http://www.lublin.lasy.gov.pl/strony/1/i/23018.php w punkcie III sš przeliczniki mp na m3....

Jak czasem patrze na ceny drewna w anonsach to mi sie włos na głowie jeży: niektórzy dojš z ludzi jak....

Wg mnie najtaniej: kupic w metrówkach drewno loco las, dowieć, pocišć sobie na kawałki jak sie chce i jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...