Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

z moich informacji (informatorow :) ) wynika, ze najlepsze drzewo do kominka to brzoza i dąb, a roznice sa takie:

 

- brzoza sie szybciej rozpala, ale dosc szybko spala :D

- dąb, pali sie znacznie dluzej, czyli potrzeba mniej drewna, a co za tym idzie, mniej pieniazkow..

 

Ile z tego prawdy nie wiem, niestety sama nie wyprobowalam tego jeszcze :( ale w przyszlym roku napewno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moze moje pytanie wyda wam sie dosc naiwne :oops: , ale powiedzcie mi jakie jest najlepsze drewno do kominka a jakiego niepowinno sie uzywac.

Ja jestem w tym temacie kompletnie zielona :(

Poz

 

Polecam http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=75686&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=ile+drzewa+zim%EA same mądre rzeczy tam piszą :lol:

 

a przy okazji pozdrawiam wszystkich budujących z "grupy" :lol: :lol: . Czytam Was od dawna, ale w związku z tym, że zanim zaczęłam czytać zdążyłam się wprowadzić do swojego domku (za tydzień mija 2 lata, o dobrze, ze sobie przypomniałam :wink:), to nie mam tak bardzo się czym dzielić :( . No chyba, że wielką radością, z bycia "na swoim"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie deski sosnowe z budowy, też się spalą w kominku 8) Palą się duzo szybciej niż drzewo liściaste, szyba się brudzi i trzeba ją często czyścić :evil: , od czasu do czasu pewnie trzeba będzie użyć jakiegoś "czyścidełka" ale za to kłopot "się spali" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aik - przede wszystkim drzewa liściaste. Broń Boże nie używać smołowanego (np resztki podkładów kolejowych). Oczywiście nie nadają się żadne drzewa iglaste.

Ale co do szczegółów , czyli które są bardziej kaloryczne - niestety - nie wiem.

 

PS

Jeszcze nie :wink:

 

Buk jest niewiele mnie kaloryczny od dębu a przy spalaniu masz zapach wędzonki :D który ja osobiscie uwielbiam

Z moich informacji lista od najbardziej kalorycznych:

dąb

buk

grab

brzoza

wierzba, topola

iglaste: sosna, świerk itd - tzw papierówka

Iglaste, nawet jak bedzie super wysuszone to zapcha komin smołą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eska78 gazownik 665612615 niewiem jak sie nazywa ale polecany na forum i bardzo tani. Mi cale przylacze zrobil za 1900zl.- 8mb od sasiada do skrzynki, montarz skrzynki, 20mb do budynku, montarz zaworu na budynku, 2mb w budynku, zawor przy piecu.Ja tylko dodatkowo zaplacilam za inwenteryzacje i skrzynki. Gazownia za ta sama usluge wyliczyla mi 3800zl z realizacja na przyszly rok, oczywiscie za skrzynki tez musialabym zaplacic dodatkowo.

Poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eska78 gazownik 665612615 niewiem jak sie nazywa ale polecany na forum i bardzo tani. Mi cale przylacze zrobil za 1900zl.- 8mb od sasiada do skrzynki, montarz skrzynki, 20mb do budynku, montarz zaworu na budynku, 2mb w budynku, zawor przy piecu.Ja tylko dodatkowo zaplacilam za inwenteryzacje i skrzynki. Gazownia za ta sama usluge wyliczyla mi 3800zl z realizacja na przyszly rok, oczywiscie za skrzynki tez musialabym zaplacic dodatkowo.

Poz

Wielki dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy do czego potrzebujesz, jesli do wywozki gruzu, wykopania dolu to mozesz wziasc pierwszego lepszego z anonsow, jasli do niwelacji terenu czy do fundamentow to musi to byc ktos naprawde dobry, kto sie zna na robocie bo inaczej to tylko wywalenie niepotrzebnie pieniedzy,

JA ci moge polecic pana Kolasa 600371981. Rozprowadzil mi ponad 20 wywrotek ziemi po calej dzialce, naprawde niezla robota, tylko jest troche zarobiony, ja sie zawsze umawialam wczesniej, ale jak chcesz to zadzwon, nie bierze dozo 70zl/h

Dobry jest tez Jaremek 502967612, tylko ten to juz czasu to prawie wogole niema, no i jest drozszy 90zl/h.

POz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aik - dziekuje serdecznie, niestety nie skorzystalismy, bo tesciu znalazl "tansza" fadrome (do fundamentow), jedyne 120zl/h :o.. hieh.. bo byla stosunkowo blisko, bo tez z Ciecierzyna.. wiec podobno za dojazd duzo nie policza.. a tak to by policzyli - podobno- za dojazd tyle, ze i tak by sie nie oplacalo.. no coz.. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120 - drogo :evil:

Lontrel - Naturę rozpatrywałam, ale mi odradzili ze względów jakościowych (generalnie wszystkie drewniane poza Gebauerem, który wyszedł bardzo drogo :o ). Także mam Deceunincka który jest bardzo ładny i ciepły.

 

Kto się następny przeprowadza? Coś cicho w tym temacie ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baba wyjrzyj przez okno :( i poczekaj do wiosny :wink: , narazie wszyscy powoli zapadaja w sen zimowy :D

U nas w tym roku jeszcze tylko montarz pieca CO i kominek z DGP, reszta w przyszlym roku.

W styczniu malzonek ma miec caly miesiac wolny, wiec licze ze uda sie nam skonczyc scianki dzialowe na gorze, ocieplic dach ( oczywiscie bez regipsow), zrobic sufity podwieszane na dole i moze zaczac ukladac gres, terakote i panele.

poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...