Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja do mieszkających - w sprawie palenia w kominku, a raczej czyszczenia wnętrza :lol: Szukam małego wiaderka metalowego, raczej prostokątnego lub czegoś podobnego na popiół, z czego korzystacie? Bo te całe komplety są chyba tylko do ozdoby. Szufelkę i pogrzebacz zakupiłam, ale specjalnych wiaderek nie ma. Węglarka się nada? Może jakieś pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do mieszkających - w sprawie palenia w kominku, a raczej czyszczenia wnętrza :lol: Szukam małego wiaderka metalowego, raczej prostokątnego lub czegoś podobnego na popiół, z czego korzystacie? Bo te całe komplety są chyba tylko do ozdoby. Szufelkę i pogrzebacz zakupiłam, ale specjalnych wiaderek nie ma. Węglarka się nada? Może jakieś pomysły?

 

A nie masz "na wyposażeniu" takiego wyjmowanego wiaderka? Ja mam: w kominku jest kratka, do której zgarnia się popiół, a pod kratką siedzi wiaderko. Fajne i praktyczne, mało się kurzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie mieszkam, ale sporo palę i to głównie stemplami 8) . Popiołu się tworzy całkiem sporo, a ja znalazłem taki patent: złamała mi sie szufla i tym co pozostało (tą szeroką częścią :wink: ) wybiera się popiół idealnie. Bardzo eleganckie to to nie jest, ale za to bardzo skuteczne. Jak zamieszkam na salonach, to pomyśle o czymś bardziej szlacheckim :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pytanie z innej beczki. Gdzie w Lublinie można kupić klucz do zamknięcia głównego przyłącza wodociągowego?

 

Spróbuj w Neptunie na Metalurgicznej.

 

A jak nie to podjedź do jakiegoś ślusarza i niech Ci z rury kwadratowej wyspawa...

Jak będziesz potrzebował wymiarów to mogę sprawdzić w domu (też mam taką robioną).

 

Dzięki, sprawdzę namiary i dobre pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do mieszkających - w sprawie palenia w kominku, a raczej czyszczenia wnętrza :lol: Szukam małego wiaderka metalowego, raczej prostokątnego lub czegoś podobnego na popiół, z czego korzystacie? Bo te całe komplety są chyba tylko do ozdoby. Szufelkę i pogrzebacz zakupiłam, ale specjalnych wiaderek nie ma. Węglarka się nada? Może jakieś pomysły?

 

Hej,

 

może to? ;-)

http://www.allegro.pl/item145417579_odkurzacz_kominkowy_separator_popiolu_najtaniej.html

 

Skrót tego co się dzieje u nas:

- jutro koniec lakierowania parkietów

- schody w realizacji ale jeszcze u stolarza

- drzwi wewnętrzne przyjadą pod koniec przyszłego tygodnia

- zrobiony porządek z rynnami

- geodeta inwentaryzuje dom i oczyszczalnię

- zbieramy kwity do odbioru ;-)

 

Może jakieś SPOTKANKO z degustacją pizzy na cienkim cieście???

http://img123.imageshack.us/img123/6081/pizzamaslana8tqah1.jpg

 

Pozdrawiamy

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babo!b Mam kominek Spartherma, więc żadnych wiaderek nie ma - wszystko rączką trzeba ze środka samemu :-?

 

Idkam! Dzieki. Wygląda świietnie! Użytkujesz coś takiego?

 

Na chwilę obecną używam starego odkurzacza do dokładnego oczyszczenia :-?, ale już wiem że kupię ten separator,

Rewela, urządzenie wielokrotnego użytku - bez kurzu, super.

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną używam starego odkurzacza do dokładnego oczyszczenia :-?, ale już wiem że kupię ten separator,

Rewela, urządzenie wielokrotnego użytku - bez kurzu, super.

 

M

Już jestem przekonana, tylko się waham czy brać z allegro, czy z serwisu Cana Vaca , bo stamt ad odkurzacz. Czy cos wiesz na temat jakości takich urządzeń? Bo cena to wiadomo, gdzie mniejsza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną używam starego odkurzacza do dokładnego oczyszczenia :-?, ale już wiem że kupię ten separator,

Rewela, urządzenie wielokrotnego użytku - bez kurzu, super.

 

M

Już jestem przekonana, tylko się waham czy brać z allegro, czy z serwisu Cana Vaca , bo stamt ad odkurzacz. Czy cos wiesz na temat jakości takich urządzeń? Bo cena to wiadomo, gdzie mniejsza :wink:

 

O jakości nic nie wiem, ale widziałem identyczne na Łęczyńskiej w kominkach. Można tam popytać. Będę jutro to dam znaki.

 

NIE MA CHĘTNYCH NA WSPÓLNĄ FORUMOWĄ PIZZĘ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do pizzy też chętnie bym sie podłączył, ale w przyszłym roku. jakoś problem ciagle z czasem.

 

Mam pytanie odnośnie podbitki, w którym momencie ja robić. mam ocieplenie zaciagniete klejem i siatką, czy przed struktura bedzie OK. Widzę, że niektórzy robia po kolorze. czy ma to jakies znaczenie??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do pizzy też chętnie bym sie podłączył, ale w przyszłym roku. jakoś problem ciagle z czasem.

 

Mam pytanie odnośnie podbitki, w którym momencie ja robić. mam ocieplenie zaciagniete klejem i siatką, czy przed struktura bedzie OK. Widzę, że niektórzy robia po kolorze. czy ma to jakies znaczenie??

 

Pozdrawiam

 

Hej, z tą podbitką to chyba większego znaczenia nie ma. Jak zrobisz przed kolorem to potem mimo oklejania taśmą zawsze się trochę upaprze. Za to jak zrobisz po kolorze to istnieje możliwość (teoretycznie) pokancerowania faktury, zwłaszcza, jak jest wysoko. No ale ... u mnie było robione przed fakturą i jest w miarę dobrze :)

A pizza to chyba dopiero w styczniu, narazie strasznie harmonogramy ponapinane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie !

Mam dylemat i dlatego proszę o radę.

Przygotowuję się do instalacji centralnego ogrzewania ( ok. 16 grzejników + podłogówka na dole - około 60 m2 ), ciepłej i zimnej wody oraz instalacji gazowej ( doprowadzenie instalacji do kotła i kuchenki gazowej ) w budowanym domu jednorodzinnym o pow. 202 m2 ( okolice Lulblina ).

Ekipa wyceniła mi robociznę na 9 tys. zł. Dużo to czy mało ???

A może KTOŚ ma do zaproponowania solidnych fachowców do w/w robót.

Bardzo proszę o radę. Sprawa jest dość pilna ( ze względu na pogodę i możliwość dalszych robót ).

Pozdrawiam

Mirosław G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że robią instalację CO oraz instalację gazową, ale nie wiem jak z podłogówką i resztą. Musisz zapytać. Jeśli chcesz to mieć solidnie, a nie tanio, co w dziesiejszych czasach i z "fachowcami" = tragicznie to polecam firmę która znajduje się na ul. Budowlanej 11 w Lublinie (telefonu nie mam niestety może w googlach będzie) oni zajeli się mojemu bratu w domku całą instalacją i jest w pełni zadowolony.

Aura za oknem nie jest super - deszcz ze śniegiem :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...