Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mamy już odbiór!!! :D :D :D

 

Witam Wszystkich!!!

 

gratuluję Wam odbiorów!!!

 

Ja się jakoś nie mogę zebrać... :evil: :oops:

 

Napiszcie kilka zdań jak to się odbywa :D

 

U nas:

- drzwi wewnętrzne wstawione ;-) Dom nabrał klimatu !!!

 

Brakuje:

- sufiu podwieszanego naf kominkiem i przedpokoju

- schodów, już się malują

- balustrady

- kuchni

- malowanka

 

... chyba nie wytrzymamy... wprowadzimy się w środku zimy :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już odbiór!!! :D :D :D

 

Witam Wszystkich!!!

 

gratuluję Wam odbiorów!!!

 

Ja się jakoś nie mogę zebrać... :evil: :oops:

 

Napiszcie kilka zdań jak to się odbywa :D

 

U nas:

- drzwi wewnętrzne wstawione ;-) Dom nabrał klimatu !!!

 

Brakuje:

- sufiu podwieszanego naf kominkiem i przedpokoju

- schodów, już się malują

- balustrady

- kuchni

- malowanka

 

... chyba nie wytrzymamy... wprowadzimy się w środku zimy :wink: :wink:

No somsiad, gratuluję postępów Tobie i reszcie budujących.

Czego usunąłeś album, czasu brak żeby podjechać na budowę to chociaz czasami sobie zerknąłem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniki gratulacje. A nas z odbiorem wstrzymuje nasz geodeta, który jest nieosiągalny :evil: .

Monika B o co chodzi z tymi przepisami podatkowymi?

W końcu nie wiem, czy ta zmiana ma czy nie ma wejść w życie :-?

A miało być tak: od 1.01.07 podatek dochodowy od przychodu osiągnietego przy sprzedaży domu/mieszkania. (Do tej pory był podatek od dochodu, ale tylko jesli sprzedaż była przed upływem 5-ciu lat od zakupu, a jeśli mniej to gdy dochód nie był przeznaczany na cele mieszkaniowe.) Ci co zakupili/odebrali przez Nowym Rokiem mieli zostać opodatkowani na starych zasadach. Jak jest na pewno - nie wiem. Zresztą - przy naszych przepisach i tak nigdy nic nie wiadomo. Poza tym może nie plaujmy na razie sprzedaży naszych dorobków :D

 

Idkam - za wszystkim biegał mąż - ja jestem anty-kwitowa, ale obyło się bez wizytacji. Same dokumenty wystarczyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No somsiad, gratuluję postępów Tobie i reszcie budujących.

Czego usunąłeś album, czasu brak żeby podjechać na budowę to chociaz czasami sobie zerknąłem

 

Pozdrawiam

 

Album..?, sam nie wiem co się stało!!! Nie mam do niego dostępu od dłuższego czasu :cry: :cry:

 

M

 

Mariucha, powiem szczerze że te kilka zdjęc, które miałem w swojej stopce tez gdzieś wcięło, i nie wiem czego :o :o

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura wygląda następująco:

- idziecie do Nadzoru

- bierzecie listę dokumentów

- uzupełniacie wpisy w Dzienniku Budowy

- robicie inwentaryzacje domu i mediów w granicach posesji

- gromadzicie protokoły, czasami są wymagane protokoły odbioru przyłączy jeśli była rozbudowa sieci, ale to nie jest reguła

- składacie papiery i grzecznie czekacie.

U nas nie było wizyty inspektorów (chyba że byli w czasie naszej nieobecności). Po ok. 3 tygodniach zadzwoniła pani z nadzoru, że należy się osobiście udać po dokumenty. Można to załatwić przez pełnomocnika, ale wtedy pobierają jakąś niedużą opłatę. Papiery można odbierać we wtorek lub czwartek w godzinach 9-14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura wygląda następująco:

- idziecie do Nadzoru

- bierzecie listę dokumentów

- uzupełniacie wpisy w Dzienniku Budowy

- robicie inwentaryzacje domu i mediów w granicach posesji

- gromadzicie protokoły, czasami są wymagane protokoły odbioru przyłączy jeśli była rozbudowa sieci, ale to nie jest reguła

- składacie papiery i grzecznie czekacie.

U nas nie było wizyty inspektorów (chyba że byli w czasie naszej nieobecności). Po ok. 3 tygodniach zadzwoniła pani z nadzoru, że należy się osobiście udać po dokumenty. Można to załatwić przez pełnomocnika, ale wtedy pobierają jakąś niedużą opłatę. Papiery można odbierać we wtorek lub czwartek w godzinach 9-14

 

 

Dziękuję!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze dwie rzeczy:

- teraz geodeta wypełnia cos w rodzaju karty rejestracyjnej budynku, wczesniej robił to inwestor i musi dostarczyć do do Wydziału Architektury. Geodeci najczęściej i tak dają to do wypełnienia inwestorowi. Uwaga - w przypadku domu jednorodzinnego liczba lokali to 1 (ja policzyłam skrzętnie wszystkie pomieszczenia ;))

- w momencie składania dokumentów trzeba wypełnić odpowiedni druczek (do pobrania w Nadzorze), ale spokojnie można to zrobić na miejscu.

 

Jeśli potrzebny jest protokół odbioru przyłącza ze względu na rozbudowę sieci, bez opłat i właściwie od ręki można to dostać w ZE/gazowni (zwykle o to chodzi)

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guit - no problem ;) Polecam się (mam nadzieję, że obsługa była odwrotnie proporcjonalna do ceny - czyli w miarę wysoka ;) )

 

Obie Moniki !!!!! - chmm, a czy forumowicze zatwierdzili odbiory budynków?? Bo mnie (starego forumowicza) w komisji nie było :o

:D :wink:

 

Chyba trzeb jakiś termin w związku z tym ustalić !!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć witam wszystkich po dłuższej nieobecności spowodowanej szukaniem gotówki za granicą.Co nowego na naszej budowie wstawione bramy garażowe firmy Wiśniowski z Nowego Sącza.Jesteśmy bardzo zadowoleni.Na dzień dzisiejszy szukamy ekipy do tynków gipsowych proszę o pomoc ceny za metr kwadratowy szukamy dobrej ekipy z której byliście zadowoleni i możecie polecić, z góry dziękuje za pomoc

 

Oto nasz domek na dzień dzisiejszy

http://img173.imageshack.us/img173/7122/1001356uw3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guit - no problem ;) Polecam się (mam nadzieję, że obsługa była odwrotnie proporcjonalna do ceny - czyli w miarę wysoka ;) )

 

Obie Moniki !!!!! - chmm, a czy forumowicze zatwierdzili odbiory budynków?? Bo mnie (starego forumowicza) w komisji nie było :o

:D :wink:

 

Chyba trzeb jakiś termin w związku z tym ustalić !!! :wink:

 

Nie, no faktycznie, tylko świąteczne zamieszanie nas tłumaczy :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :lol:

Oczywiście zapraszamy Wysoką Komisję na oględziny obiektu :D . Możemy się powoli umawiać - może jakoś zaraz po Nowym Roku?

 

Korzystając z okazji - życzę wszystkim Wesołych Świąt, szczęśliwego Nowego Roku, wypoczynku, cobyście siły zregenerowali i na nasz odbiór licznie się stawili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć witam wszystkich po dłuższej nieobecności spowodowanej szukaniem gotówki za granicą.Co nowego na naszej budowie wstawione bramy garażowe firmy Wiśniowski z Nowego Sącza.Jesteśmy bardzo zadowoleni.Na dzień dzisiejszy szukamy ekipy do tynków gipsowych proszę o pomoc ceny za metr kwadratowy szukamy dobrej ekipy z której byliście zadowoleni i możecie polecić, z góry dziękuje za pomoc

 

Oto nasz domek na dzień dzisiejszy

http://img173.imageshack.us/img173/7122/1001356uw3.jpg

 

Namiary poszły na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...