Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

a u mnie "poleciała" wyciągarka, tzn. znalazła nowych właścicieli, tylko niikt nie zapytał obecnych o zgodę,

silne wiatry i zapewne około czterech chłopa (piekielnie ciężka) i pooooszła nie wiadomo gdzie :evil: :evil: :evil:

 

Komentarz byłby niecenzuralny :evil: :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZY KTOŚ BUDUJE W LUBELSKIM M05a ????

 

PROSZĘ NIECH KTOŚ SIĘ ODEZWIE!!!

 

NIKT NIKOGO NIE ZNA??????

 

może i ktoś buduje tylko może nie mieć neta :)

ja już dłuższy czas szukam kogoś z Polski kto może budował "Dziekanowice" z Dom-Projekt i okazuje się ........ że chyba nikt nie budował :cry:

 

A ja poszukuje osob ktore buduja APS 151 z Archiprojektu i chyba nie uda sie znalezc tych szczesliwcow hehehe

Wiem napewno ze ktos buduje bo na stronie Archiprojektu sa zdjecia z realizacji tego domku, a pracownia oczywiscie nie chce dac namiarow na tych ludzi zaslaniajac sie ochrona danych osobowych.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki - czy ktoś z Was kupował lodówkę no-frost w Lublinie?

 

Ja kupiłam wszystko z netu - w sklepach bryndza jak licho - nie było dosłownie nic, co chciałam obejrzeć :evil:

 

A co kupiliście i czy jesteście zadowoleni? Można by ewentualnie zobaczyć? Przepraszam ,że się wpraszam :oops: , ale kupiłam tak w ciemno kuchenkę i jestem niezadowolona, i wolałabym nie puścić tak 3 tys. na lodówkę, której nie chcę.

 

 

Współczuję wszystkim, którzy ponieśli straty w związku z wiatrem. U nas tylko gwiżdże w spłuczce :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baba! Dzięki! W międzyczasie znalazłam informację o Twojej lodówce na "wnętrzach", gdzie właśnie ktoś wyciągnął stary wątek. Sama raczej przymierzałam się do LG lub Samsunga po wypowiedziach na forum. A masz zabudowaną czy nie? W sklepach to rzeczywiście jest posucha i we wszystkich to samo!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baba! Dzięki! W międzyczasie znalazłam informację o Twojej lodówce na "wnętrzach", gdzie właśnie ktoś wyciągnął stary wątek. Sama raczej przymierzałam się do LG lub Samsunga po wypowiedziach na forum. A masz zabudowaną czy nie? W sklepach to rzeczywiście jest posucha i we wszystkich to samo!!!

 

Mam niezabudowaną w kolorze inox - takie są wyższe (dla mnie ważny parametr). Oczywiście kolor nie gra roli w kwestii wysokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

A teraz coś w rodzaju ... quizu ... ankiety ...

otóż, zadanie jest dla osób które miały zrobiony projekt przyłącza anergetycznego w trakcie wykonywania adaptacji projektu (a więc wszyscy :wink: ) i potem zakład energetyczny odkupił tenże projekt za symboliczną opłatę ... w umowie odkupienia projektu jest zapis o opłacie od czynności cywilno prawnych. ZE ceduje obowiązek dokonania tejże opłaty na podmiot przyłączany. Teraz pytanie, kto z was dokonywał tej opłaty? Dodam, że w urzędzie skarbowym facet zrobił ogromne oczy i orzekł, że ten zapis jest niezgodny z ustawą! Powinien to zrobić ZE! W sumie opłata niewielka ok. 3,5 + koszt przelewu + wysyłka druczku lub ewentualnie wizyta w 3 US ale jak słusznie zauważył fizyk, mnożąć to przez liczbę nowych odbiorców i prezes ZE ma dla siebie na premię :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

A teraz coś w rodzaju ... quizu ... ankiety ...

otóż, zadanie jest dla osób które miały zrobiony projekt przyłącza anergetycznego w trakcie wykonywania adaptacji projektu (a więc wszyscy :wink: ) i potem zakład energetyczny odkupił tenże projekt za symboliczną opłatę ... w umowie odkupienia projektu jest zapis o opłacie od czynności cywilno prawnych. ZE ceduje obowiązek dokonania tejże opłaty na podmiot przyłączany. Teraz pytanie, kto z was dokonywał tej opłaty? Dodam, że w urzędzie skarbowym facet zrobił ogromne oczy i orzekł, że ten zapis jest niezgodny z ustawą! Powinien to zrobić ZE! W sumie opłata niewielka ok. 3,5 + koszt przelewu + wysyłka druczku lub ewentualnie wizyta w 3 US ale jak słusznie zauważył fizyk, mnożąć to przez liczbę nowych odbiorców i prezes ZE ma dla siebie na premię :evil:

 

Ja miałam taką sytuację i na pewno nie wnosiłam żadnej opłaty skarbowej. A to chytruski :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ostatnio jestem tak zarobiona ze nawet nie mam czasu zajrzec do internetu.

Kibelek nie polecial daleko, w obrebie dzialki :wink:

Baba niestety w ta sob nie mozemy sie pojawic :cry:

U nas powoli do przodu, pomieszczenie techniczne i kominek juz gotowe, podwieszane sufity na finiszu:wink: . W przyszlym tygodniu przychodzi elektryk montowac osprzet i hydraulik zamocowac piec i grzejniki.

Czy ktos z forumowiczow zakladal u siebie drzwi firmy BRE i plis :cry: napiszczcie gdzie zamawialiscie meble kuchenne, dajcie namiary na dobrego stolarza.

Poz

Ps a od jutra znowu wieje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika, u nas co prawda dzieciaki troche się pochorowały w tym tygodniu. Lidka dostała od nas L4 ;)) Ale mam nadzieję, że się pojawimy w komplecie. Uzgodnię z Fizulą i dam znać.

Co do lodówki - my mamy Gorenie chyba 252 (coś takiego) pod zabudowę. Jesteśmy zadowoleni. Kosztowała 1500 zł pod koniec 2005 roku.

U nas wiatr nie wyrządził wielu szkód. Urwał kawałek daszku z tworzywa nad wejściem do piwnicy. Ale wiało, że hohoho :lol:

Jeśli ktoś poszukuje dobrych/i w dobrej cenie fachowców od mebli pod zabudowę (kuchnie, szafy itepe) to mam dobrego fachowca.

Namiary podam na priva zainteresowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podzwoniłam i się dowiedziałam:

- należy wypełnić deklartację PCC1 (jeżeli sprzedaż dokumentacji dotyczy tamtego roku)

- deklarację powinny podpisac obie strony

- deklarację należy wyłać do III US

- kasę wpłacić do nich na konto (2%)

 

a co do takiego zapisu na umowie, to teoretycznie nie powinni umieszczać takiego zapisu bez wspólnego porozumienia ze sprzedawcą dokumentacji (czyli nami) - ponieważ ustawa mówi o "współodpowiedzialności",

ale skoro mamy taki zapis na umowie, to jasno wskazuje na to, że my podjęliśmy się zapłaty tego podatku

 

inna sprawa, ze nikt mnie o to nie pytał :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż muszę posprawdzać te zapisy :o bo pierwsze słyszę.

 

Jeśli chodzi o stolarza od kuchni, to swojego raczej nie polecę. Od 3 m-cy nie może dokonac poprawek :evil: . Co więcej - dla braciszka wezmę namiarki od Ciebie Fizyk - poproszę :lol:

 

Co do lodówki to właśnie 5-letnie Gorenje nadaje się tylko na śmietnik, więc odpada :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...