Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mam do was pytanie. A mianowicie, czy ktokolwiek z Was miał do czynienia ze styropianem marki Genderka? Patrzę teraz po cenach i on jest jeszcze w miarę po przyzwoitej cenie (jeśli mozna mówić że dzisiejsze ceny takie są). Mam zamiar kupić styropian na elewację i nie za bardzo wiem który, jakbyście mogli coś doradzić, odnośnie marki, jak też ewentualnie miejsca zakupu. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,głównie do tych którzy mają już wpisy w dzienniku z wykonanych instalcji.Np.instalacja elektryczna czy wpsi o zaczęciu robót instalacyjnych oraz ich zakończeniu dokonuje kierownik budowy czy osoba wykonująca taką instalację (oczywiście z uprawnieniami)Moj kierownik twierdzi ze takiego wpisu dokonują osoby wykonujące instalację,instalatorzy że kierownik.Czy ktoś może wie jak to powinno być ,bo mam już dość telefonów i przepychanek...... :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki, chcialbym upewnic sie do skladu naszej ziemi. Chce miec pewnosc, ze na pewno bedzie mi chlonelo tak jak trzeba. Macie jakies namiary? Ceny takich usług?

 

Sam sobie zrób badanie :D

na tej głebokości na której ma byc posadowiony rozsącz (trzeba zrobic "odkrywkę") wbij w ziemię kawałek rury talowej o przekroju 10cm2, wlej wody na 10cm i mierz ile czasu zajmie wsiąknięcie tej wody - masz "przepuszczalnośc" suchego gruntu po przeliczeniu litr na sekunde. Potem znowu wlej 10cm wody do rury i mierz czas: bedziesz miał "przepuszczalnośc" gruntu mokrego. Znając ilość zrzucanej wody na dobe, wielkość rozsączu i przepuszczalność MOKREGO gruntu wyjdzie ci jak długo bedzie wsiąkac to co wlejesz do oczyszczalni. Czysta matematyka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wątku kredytów.

My wzięliśmy we frankach w BGŻ, ale nie mieliśmy wielkiego wyboru, natomiast z ostatnich ofert jakie przegladałem w złotówkach, to bardzo ciekawą ofertę ma teraz LUKAS. Zajrzyjcie, myslę, ze warto.

A gdyby ktos miał problemy z uzyskaniem kredytu, np BIK, albo inne sprawy, to moge skontaktowac z biurem, przez który my braliśmy. Trochę na nich psioczyłem w naszym dzienniku, ale w sumie załatwili wszystko jak trzeba., a pretensje które do ich miałęm i chwilowe problemy, nie całkiem były z ich winy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki, chcialbym upewnic sie do skladu naszej ziemi. Chce miec pewnosc, ze na pewno bedzie mi chlonelo tak jak trzeba. Macie jakies namiary? Ceny takich usług?

 

Sam sobie zrób badanie :D

na tej głebokości na której ma byc posadowiony rozsącz (trzeba zrobic "odkrywkę") wbij w ziemię kawałek rury talowej o przekroju 10cm2, wlej wody na 10cm i mierz ile czasu zajmie wsiąknięcie tej wody - masz "przepuszczalnośc" suchego gruntu po przeliczeniu litr na sekunde. Potem znowu wlej 10cm wody do rury i mierz czas: bedziesz miał "przepuszczalnośc" gruntu mokrego. Znając ilość zrzucanej wody na dobe, wielkość rozsączu i przepuszczalność MOKREGO gruntu wyjdzie ci jak długo bedzie wsiąkac to co wlejesz do oczyszczalni. Czysta matematyka......

 

Dobry pomysł. Mimo po części wykształcenia matematycznego, nie wpadł mi do głowy, widać jest zajęta czymś innym.

 

Chciałbym jeszcze podziekować za info na temat tynków, thx.

 

I na koniec, muszę pozbyć się blaszaka 3x5. Kupiony w tamtym roku. Niestety zimą odfrunął i jest troszkę pogięty. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to proszę o info na priv.

 

http://www.superimagehosting.com/thumbs/bfi1168720890e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam w projekcie Jaskółka ( http://www.domoweklimaty.pl) konstrukcje stalową w ilości dwóch płatwi stalowych HEB 160 - jedna: prosta 9m,

druga: spawana 3 7 3 (13m) kształt góry trapezu pod kątem 38stopni.

 

Mam w związku z tym wątpliwości czy zamienić to na drewnianą konstrukcję "stolca" TTT (jak określili to majstrowie) o przekroju 25x25.

Drewno na poddaszu (słupy) nie przeszkadzają mi, natomiast trochę martwi mnie czy można na środku stropu stawiać oparcie tego - majstrowie proponują kratówkę w tych miejscach - jednak strop ma rozpiętość 6m między najbliższymi wieńcami. A na dachu będzie leżało kilkanaście ton dachówki ceramicznej.

 

Kierownik budowy mówi, że nie bez powodu projektant umieścił to w projekcie (nie chce mu się liczyć) i jak zmienię na drewno to będę miała las na poddaszu (w sumie po jednym słupie drewnianym na środku w dwóch pokojach). Różnica w samych materiałach to ok. 2,5tys zł na korzyść drewna - no i fachowcy od więźby zrobią to w cenie całej więźby.

 

Czy może ktoś rozwiać moje wątpliwości lub/i polecić firmę która wykona mi konstrukcję stalową.

Od biedy mogę kupić stal HEB 160 (mąż może to zespawać), problem w tym że 9m belka waży 450kg. A jak wezmę sam dźwig to i tak pewnie zapłacę podobnie co firmie która by to zrobiła fachowo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. A mianowicie, czy ktokolwiek z Was miał do czynienia ze styropianem marki Genderka? Patrzę teraz po cenach i on jest jeszcze w miarę po przyzwoitej cenie (jeśli mozna mówić że dzisiejsze ceny takie są). Mam zamiar kupić styropian na elewację i nie za bardzo wiem który, jakbyście mogli coś doradzić, odnośnie marki, jak też ewentualnie miejsca zakupu. Pozdrawiam

 

Witaj, jeśli chodzi o ten styropian to ja kupowałem go na elewację, wykonawca chwalił sobie ten materiał.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BORF - postaw na marketing ;):

Fruwający garaż sprzedam!

Jedyny w Polsce garaż z doświadczeniem w branży lotniczej - sprzedam!

 

 

... a na dodatek bezzałogowy i z małym nalotem; z możliwością rejestracji w klasie ekperimental :wink:

ewentualnie pozostaje wzięcie udziału w zawodach na święto latawca ... :wink: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem początkujaca i mam pytania:

1) gdzie kupić druty na zbrojenie niedrogo?

2) ile kosztuje m3 betonu z gruchy a moze macie jakieś namiary?

3) gdzie stropy teriva?

Czy druty, stropy i wieżbe dachową zamawiać wcześniej? czy to moze leżec na dzialce (nieogrodzonej) choć podobno kradzieże sie tam nie zdarzaly?!

Planuje budowę w lipcu, mam złożony wniosek o pozwolenie na budowę, belit i cegly kupione, murarz zamówiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...