Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Witam ,

chcialbym ostrzec wszystkich , aby przy wykonywaniu przewodów pod przyszłą instalację solarną zwrócili uwagę na uzycie rodzaju izolacji rur miedzianych , mój fachowiec wykonał to z normalnej izolacji co. ( ma wytrzymałość do 105 stopni C. a powinna być do 180 stopni C..Niestety zauwazyłem to dopiero w ub. tygodniu, trzeba było zbijac tynk i kuć ściany.

A najgorsze to to że facet ma wielki tupet, nie bylo slowa "przepraszam", zaządał po wszystkim zapłaty za reklamację !!!. Oczywiście odmówiłem i powiedziałem co tym i o nim myślę. To już jego 5 reklamacja podczas budowy mojego domu. Będę musiał na własny koszt powtórnie tynkowac rozprute ściany. Wiadome jest to ze zmieniam hydraulika.

Facet jest sprzedawcą w Neptunie , nazywa się Malik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich,

agamon napisał:

chcialbym ostrzec wszystkich , aby przy wykonywaniu przewodów pod przyszłą instalację solarną zwrócili uwagę na uzycie rodzaju izolacji rur miedzianych , mój fachowiec wykonał to z normalnej izolacji co. ( ma wytrzymałość do 105 stopni C. a powinna być do 180 stopni C..Niestety zauwazyłem to dopiero w ub. tygodniu, trzeba było zbijac tynk i kuć ściany.

A najgorsze to to że facet ma wielki tupet, nie bylo slowa "przepraszam", zaządał po wszystkim zapłaty za reklamację !!!. Oczywiście odmówiłem i powiedziałem co tym i o nim myślę. To już jego 5 reklamacja podczas budowy mojego domu. Będę musiał na własny koszt powtórnie tynkowac rozprute ściany. Wiadome jest to ze zmieniam hydraulika.

Facet jest sprzedawcą w Neptunie , nazywa się Malik.

 

W Neptunie zmieniają się jak pogoda na wiosnę!!!

Na instalacji solarnej bardzo się nie znam,ale w pozostałej dziedzinie hydrauliki [WOD-KAN, C.O.] służę pomocą i wykonawstwem.

 

 

Właśnie wczoraj zalałem słupki naroże na mojej działce :lol: :lol: :lol:

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was orientuje się w obecnych cenach blaszanych garaży??

Chyba czas robić porzadki na działce.

 

Idkam, chetnie się z Toba zamienię, jak chcesz to no problem.

Pozdrawiam

 

Pierwsza noc za nami :D :D :D

Ale nic się nie wyspałem... Wy też tak mieliście??

 

Długo tak na pudełkach się koczuje? :wink:

Czy po przeprowadzce ... malowaliście część ścian??? :evil:

 

M

 

Pudeł kilka mam do tej pory :o :oops: :oops: . Ale największy bałagan opędziliśmy w jakiś tydzień, później już dało się wejść.

Ściany malowaliśmy, ale farbą dekoracyjną w kilku miejscach. To, że coś się obiło czy zabrudziło to pełna norma ;).

Najgorsza u nas była zabudowa kominka (chyba jedna z najbrudniejszych robót) wykonywana jak już mieszkaliśmy.

Gratulacje :D. Co Wam się śniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylam na tej stronie ale jak wczesniej pisalam to jestem zielona z hydrauliki i nie bardzo czaje o co tam chodzi. Moj hydraulik tak strasznie je zachwalal, a to badziew, prosze o wiecej w tym temacie.

Mam pytanko do osob ktore robily juz c.o. jaki jest tego koszt, bo mi wyliczyl z tymi grzejnikami i rury pexa na 30 tys. Dom ma 150 m2 z garazem.

 

 

http://www.archi-projekt.com.pl/ramka.php?i=projekty nr 151

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja solarna, czy to chodzi o montowanie solarium???czy to chodzi o cos innego , pytam bo nie mam bladego pojecia o hydraulie!!ostatnio moj hydraulik proboje mnie przekonac do grzejnikow verano-co o nich sadzicie?

pozdrawiam

 

Instalacja solarna - coś w rodzaju baterii słonecznej, montuje się takie czarne płyty (kolektory - są dwa rodzaje: płaskie i próżniowe - lepsze droższe) na dachu, robi dodatkowe instalacje pozwalające na podgrzewanie wody użytkowej jak jest słoneczko.Instalację lepiej zaprojektować od razu pod solar - wymaga dodatkowych mieszaczy, odpowiedniego (większego) zasobnika itp. Na razie opłaca się tak średnio na jeża. My mamy na razie instalacje, panel niedługo zrobimy.

Napisałam bardzo łopatologicznie, wiem, ale to solarium :lol: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nowy domek, nowy potomek :lol: , wiem co mówię ;)

 

 

Ano - działa 8)

 

A dzieki serdeczne za odpowiedz. Ostatnio jak zamawialam dachowke z brasa to byla jakas oferta wiazana z vismanem i kolektorami slonecznymi.Pan sprzedawca bardzo mnie namawial na to ale jak uslyszalam koszt to narazie przystopowalam. Poczekam jak bedzie super oplacalne heheehe

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nowy domek, nowy potomek :lol: , wiem co mówię ;)

 

 

Ano - działa 8)

 

Baba - znów zadziałało? :wink:

 

:lol: Nieeeeee :lol:

Nie jesteśmy tacy pazerni, dajemy się innym wykazać ;)

A zresztą my jesteśmy juz po przeprowadzce. Nie słyszałam o przysłowiu dotyczącym nowego ogrodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika, właśnie wiem i się zdziwiłem :wink:

Ale wiesz - nowy ogródek - nowy krasnoludek :lol: ,

przy domu kosteczka - w domu córeczka,

nowy mebelek - a w domu synalek

:D :wink:

U nas też spokój. teraz nie nasza kolejka, a nie ma co przed szerego wychodzić. Sa jeszcze Kubusy, Dyzio, Pawsony, Idkamy i Mariuchy i pare innych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś się orientuje jaką maksymalną długość ma tzw. "płyta żerańska" i gdzie w Lublinie/okolicach można ją kupić?

Chodzi mi konkretnie o długość 8m - czy są takie?, gdzieś czytałem, że występuje 8,10 m

 

Pogadaj w Faelbudzie na Mełgiewskiej, tam to sprzedają na pewno.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...