Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

dyz zauważyłeś, że mamy całkiem podobne domki?

 

Jakie kupowaliście drzwi wejściowe? Drewno, metal? Co polecacie?

 

He he, no zauważyłem, że z pewnej perspektywy to są bardzo podobne. Musicie chyba jakoś elewację zróżnicować, żeby się nie mylić :wink:

A co do drzwi to my zdecydowaliśmy się na gerdę WX-20. Metalowe, wzmacniane w kolorze złoty dąb. No i ... ciągle nam się podobają :)

 

P.S.

Ewcik i Borf, jak się zdecydujecie na bramę garażową to jeszcze dajcie znać kto ją będzie montował. Ja się zdecydowałem na polecaną tu na forum firmę i po przyjeździe serwisu okazało się, że cały płaszcz był do wymiany z powodu wadliwego montarzu. Całe szczęście w ramach gwarancji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyz zauważyłeś, że mamy całkiem podobne domki?

 

Jakie kupowaliście drzwi wejściowe? Drewno, metal? Co polecacie?

 

He he, no zauważyłem, że z pewnej perspektywy to są bardzo podobne. Musicie chyba jakoś elewację zróżnicować, żeby się nie mylić :wink:

 

A jaki masz kolor elewacji?

 

A co do drzwi to my zdecydowaliśmy się na gerdę WX-20. Metalowe, wzmacniane w kolorze złoty dąb. No i ... ciągle nam się podobają :)

 

W pierwotnych planach mieliśmy jakieś drewniane, ale oglądaliśmy ostatnio gerdę i nam się spodobały. Niestety nie pamiętam symbolu. Gdzie kupowałeś?

 

P.S.

Ewcik i Borf, jak się zdecydujecie na bramę garażową to jeszcze dajcie znać kto ją będzie montował. Ja się zdecydowałem na polecaną tu na forum firmę i po przyjeździe serwisu okazało się, że cały płaszcz był do wymiany z powodu wadliwego montarzu. Całe szczęście w ramach gwarancji ...

 

Już prawie się zdecydowaliśmy? O jakiej firmie piszesz, daj info na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle o Wisniowskim ale musze jeszcze popatrzec inne oferty. Moze cos polecacie.

pozdrawiam

 

My byliśmy u wszystkich przedstawicieli bram. Ceny w zasadzie powyżej 3600, oprócz JackeR'a. Na początku przyszłego tygodnia tam zamawiamy. Tak więc po montażu będziemy mogli coś powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałam popytac u początkujących ale na tym forum jest więcej doswiadczonych i mam nadzieję, ze ktoś mi pomoże. Do tej pory jak o coś pytalam to dostawałam odpowiedź i liczę, ze tym razem też tak bedzie.

Pytanie 1: komin miałam zamiar budować z cegly ale chyba za malo jej mam i bym musiała dokupować ( a cegła droga). Zastanawiam sie nad gotowym systemem kominowym, słyszałam o wielu zaletach. Czy jest bardzo drogi? Może ktoś zamawial taki system kominowy, gdzie?, czy potrafią tam doradzić i wyliczyć potrzebne elementy? kto stawia taki komin: murarz? a może zmontują mi go tam gdzie go kupię?

Pytanie 2: mam wylane fundamenty i niestety trochę tego betonu zabraklo, tak na oko z 1 lub 2 m3 i w dodatku w jednej częsci domu. Co z tym zrobić? Doleje mi ekipa betoniarką? Pojdzie w te braki cegla? Bo raczej gruszka z 2 m3 to nie przyjedzie, a szkoda bo tak by było najwygodniej.

 

Gotowe systemy kominowe znajdziesz w większości składów budowlanych.

Tam tez dokonają wyceny w oparciu o projekt.Niestety co do ceny to w stosunku do kominów budowanych z cegły są drogie (przynajmniej w zeszłym roku tak było)A kto stawia taki komin-murarz oczywiście do tego się cieszy że nie musi murowac z cegły,(systemowe są zdecydowanie mniej pracochłonne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Strasznie dawno tu nie zagladalam, i teraz sie okazuje ze przybylo wiele nowych osob, ktorych no niestety nieznam.

Do wiadomosci wszystkich ktorzy mnie jeszcze pamietaja- juz mieszkamy :lol: , w sumie to jeszcze tak troche na budowie, ale powoli ciagle do przodu.

W tej chwili potrzebuje ekipy od ocieplenia i namiarow na tania kostke i siatke ogrodzeniowa.

Poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!Czy macie jakąś wiedzę na temat gotowych zapraw murarskich. Murarz powiedział mi że proponuje wykorzysta Rejmix (chyba dobrze zapisałam), że wtedy nie trzeba dodawa cementu i wychodzi taniej i szybciej. Czy mozecie sie wypowiedziec na ten temat jak to jest z tymi gotowymi zaprawami, bo w necie jest mało informacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elais - napewno wychodzi szybciej i ... wygodniej dla majstra. Co do ekonomicznej strony to nie sądzę, żeby konfekcjonowany piach był tańszy od wywrotki a pozostałe składniki i tak powinny być, żeby zaprawa wiązała.

Aik - oczywiscie, że zaglądamy ale właśnie doświadczasz ogólnego problemu z fachowcami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!Czy macie jakąś wiedzę na temat gotowych zapraw murarskich. Murarz powiedział mi że proponuje wykorzysta Rejmix (chyba dobrze zapisałam), że wtedy nie trzeba dodawa cementu i wychodzi taniej i szybciej. Czy mozecie sie wypowiedziec na ten temat jak to jest z tymi gotowymi zaprawami, bo w necie jest mało informacji.

U mnie murowali na zaprawe remix wychodziła taniej niz cement i wapno(kosztowała 260 zł/t).Dodaje się do niej piach w takich samych proporcjach jak do cementu.Są też gotowe zaprawy remix z piachem ale te są nieopłacalne przy budowie całego domu.Na początku sam sie wahałem ale teraz moge polecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...