Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

do klabo-

podany telefon i adres to nie do tartaku tylko do producenta podłóg. brałem II gat. na strych.

do Ella-

jak tam czernysz? mam ochote tez kupić.jak bedzie chwila wolnego to chętnie porozmawiałbym z wami.

pozdrawiam w bólach wykańczania

agamon

 

ok, sprawdziłam, dzięki

kalbo, hi hi, ale klabo też fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

do Ella-

jak tam czernysz? mam ochote tez kupić.jak bedzie chwila wolnego to chętnie porozmawiałbym z wami.

pozdrawiam w bólach wykańczania

agamon

Agamon, przed zakupem bezwzględnie się ze mną skontaktuj. W tej rasie jest sporo przekrętów wśród hodowców, ja mam orientację w tym środowisku, więc mogę doradzić.

A może jakiś sprawdzony czernysz albo czernyszopodobny ze schroniska? BARDZO polecam to rozwiązanie - również służę radą, bo jestem zaangażowana w wolontariat i mam przegląd schronisk z całej Polski. Moja czernyszka Matylda przybyła do mnie z Azylu pod Psim Aniołem w Falenicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo widze, że jest coś o deskach. Może ktoś mi podpowie gdzie można kupic deski calówki okolo 2 m szescienne. deski nie musza by super jakości bo potzrbne do wieńca. Murarz chciał obmurowac wieniec z pustaka 6 ale mój kierownik się nie zgodził i stierdził, że taka metoda jest niedopuszczalna przy ścianie grubości 24 cm. Murarz sie wcieka bo dużo wiecej jest roboty z tym deskowaniem. ja sie na tym nie znam ale znajomi też mieli budowane z pustaka 24 cm i obmurowane 6 i dom stoi. Co wy na to? bo sie zastanawiam, że moze jeszcze kierownik zmieni zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Elli,

Dzięki za rady odnośnie ścian. Z tym porothermem to mnie zaskoczyłaś, ale i tak nie zamierzałem z tego budować.

Jak Wasz domek? My lada dzień powinniśmy dostać pozwolenie.

Pozdrawiam

Zapraszam na wycieczkę i oględziny :) . Doktorat u recenzentów, więc mam wreszcie więcej czasu :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borf - rzeczywiście ja mam studnię chłonną. Robił mi ją ... sąsiad z Dąvrowicy (robił mi całą zewnętrzną kanalizację + orynnowanie podziemne - odprowadzenie wody + kształtowanie terenu). Taka złota rączka :wink: . Jestem zadowolony. FAcet z wykształcenia jest melioratorem i pracował w zawodzie pare ładnych lat. Teraz obskakuje okoliczne budowy. Chyba Ella tez robiłą u niego studnie (raczej on u niej ;) ).

NAmiar - Józef Kowalczyk. Nr tel. 0-81 502 02 05.

Inny namiar ma Pawson. Jego gościo jest bardziej profesjonalny. Ale mój raczej tańszy. Ale ceny Ci nie powiem, bo już nie pamietam. Zresztą u mnie to było połączone z innymi pracami ;) No i ja sąsiadem jestem ;)

 

Pawson, dasz namiary na swojego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Tak dla podtrzymania tematu wykańczania. Ma ktoś z was u siebie położone płytki Marco Polo? Jeszcze do dzisiaj podobała nam się kolekcja Afric ... ale jak się dowiedzieliśmy, że to chińszczyzna to nam jakby się mniej podoba. Teraz pytanie, bo może jeżeli ktoś ma to podzieli się swoimi uwagami odnośnie ich użytkowania ewentualnie może wasi glazurnicy coś się na temat tych płytek wypowiedzieli? Sprawa pilna bo jeszcze w tym tygodniu przed wyjazdem na urlop musimy się zdecydować i dokonać zakupu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mój glazurnik jasno powiedział: żadnej chińszczyzny. O wiele lepiej położyć tańsze polskie albo terakotę hiszpańską, niż chińskie. Z chińską ma złe doświadczenia.

Więc zdecydowaliśy się na hiszpańską. W Komforcie mają ciekawe ceny...(wyprzedaż).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej przerwie

Mam pytanko Czy jak składaliście uzgodnienia dokumentacji projektowej ogrodzenia dla budynku tj. płotek,brama,furtka oczywiście od drogi gminnej,to robiliście projekt i opis ogrodzenia?

Proszę pomocy bo mój arch. kazał zrobić projekt, opis i złożyć w starostwie.

Jak robiliście coś takiego?

Proszę o szybką odpowiedź.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY

Lublinianie,pojawił sie u nas problem z ogrodzeniem natury biurokratycznej-nazwijmy!Do tej pory myslałam i chyba tak było,ze jak ktos chce działkę ogrodzić siatką musi jedynie powiadomic starostwo powiat. o takim zamiarze a tym czasem....Chcielismy podjac kroki odnosnie ogrodzenia naszej działeczki i dowiedzielismy sie w gminie ze musimy złozyc wniosek o wytyczenie linii rozgraniczajacej droge i z tym dopiero do starostwa, ide a tam miły pan w informacji daje mi druczki do wypełnienia i z tym do budynku A,pietro I,ide....okazuje sie ze podobno musze złozyc wniosek do ZUD-u i tam mam czekac 2-3 tygodnie na decyzje szanownego zgromadzenia,w sprawie czego,przeciez nie zabronia mi sie ogrodzic!!!!!I znowu musze czekac,na co!!!! Dodam ze kosztowac mnie to bedzie 70zł!!! Powiedzcie mi czy przepisy sie zmieniły na dniach,czy zwyczajnie wymagaja ode mnie rzeczy absurdalnej! Dodam ze działka graniczy z drogą gminną. Odpiszcie kto sie z tym spotkał i na jakich zasadach sie grodzicie,teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja,wiem tyle ze muszą być mapki niby oryginalne(kolorowe xero),przygotuj 2(chyba o tylu mówiła pani,ja miałam zwykłe xero mapki i mi nie przyjeła),i na macpe zaznaczasz kropeczkami miejsce ogrodzenia,na około i strzałką wjazd.Ale jak pisałam wyzej ja mam z gminy na mapce wytyczoną linie rozgraniczająca drogi,wypełniasz pisemko które pani ci w starostwie da (p.106) i najgorsze czekasz 2-3 tyg na odpowiedz,przy odbiorze decyzji płatne 70 zł :D ,jakze by nic za darmo!!!Od kiedy tak jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :lol:

Ciesze się że ktoś się odezwał w sprawie ogrodzenia.

Mój arch. złożył do ZUDU przyłące wody.prądu.wjazdu,a oni sami dali uzgodnienie na ogrodzenie i bramę [chwała im za to ] i teraz muszę się tym zająć.

Też mam ogrodzenie od drogi gminnej.

Kazali mi zrobić xero mapki i opini zudu oraz wypełnić kwity typu AB-O,AB-4 i zanieść do starostwa. Oryginały są dla mnie.

Na mapce do celów projektowych mam zaznaczony plotek tylko muszę podobno zrobić projekt i opis tego płotu,a skąd mam wiedzieć co za dwa lata albo trzy będzie modne lub tańsze.

Pozdeo. kasiula77 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...