Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Ellu - nasza Gapa ma się dobrze. Mądrała z niej wyrosła. Z kanapy w salonie zeskakuje szybciej niż ja zdąrzę wstać z łóżka.

Imhotep - ja kominek zamaiwałem na Cyruliczej w Homerze. Zawiązaliśmy spółdzielnię i w kilka osób zamówiliśmy z rabatem. Tam sprzedają Tarnavę. Osobiście polecam (my mamy 14kW). Facet nazywa się Pyć Grzegorz. 502 115 017 (f-ma HOMER).

Zabudowę robiła mi inna osoba, ale też współpracująca z Homerem. Maciąg Mirosław - 507025090. Robił dokłądnie. Jesteśmy zadowoleni.

 

Ktoś pytał o namiary na tynkarzy (zewn) - Janusz Rusinek - 504269005 (robił też u Moniki - Baby Budowniczy).

 

Co do okien - my mamy Dequenicka (chyba tak to się pisze) z Oknostylu. Zamawiane było u Marka Rozwałki (paru forumowiczów obsłużył). Jest ok. Namiar - podaję 501060881. Okna można obejrzeć na ul. Rusałki.

 

Heloł,

 

jak tam... bo mnie już okradli z CB, CD i antenki... urwę nabiał jak się dowiem kto!!!

 

Pan z 3 komisariatu stwierdził, że to I przypadek w tej okolicy! Sąsiad policjant potwierdził.

Przyczaili się... co zrobić... jakoś dam radę.

 

Ale uważajcie!

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Pilnie poszukuje ekipy/fachowca który przestawi mi jeden komin Leiera (aktualnie na wysokości stropu - do wyciągnięcia - prawie wycięty ze ściany) w drugie miejsce, dokończy ten i drugi taki sam komin - tynkowanie plus czapa i kilka pustaków do dołożenia. Dodatkowo do zrobienia dokończenie ścian nośnych pod ustawioną więźbę i postawienie 4 ścianek działowych. Roboty oceniam na ok. 1 do 2 dni.

Roboty w Krępcu/Kazimierzówce przy trasie piaseckiej.

Pilnie proszę o namiary na jakąś poważnie podchodzącą do sprawy ekipę.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, ze juz wykanczacie, a ja zostalem nieco z tyłu podajcie mi namiary na ekipe od centralnego ogrzewania i hydrauliki.

witam!

firma osterm ul. wertera 3c, koło tesco

 

Dzięki :)

 

Macie może kogoś godnego polecenia do kominka (chodzi o wkład, obudowę oraz rozprowadzenie gorącego powietrza)?

 

Jestem bardzo zadowolony!!!

601159740

 

To może umieście zdjęcia swoich kominków, to może innym się gust wyrobi :D

 

Zamawialiście już w tym roku drewno do kominka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czereśnia. Też mamy ze swojskiego źródła pod hasłem trześnia ;)

Tynkarzy swoich wewnętrznych i zewnętrznych bardzo polecam. Nie wiem tylko, jak z czasem u nich

witam!!!

a jakiiś namiar na tynkarzy można? Ja z jakubowic konińskich. A szukam jeszczefachowców cieśli od kładzenia podłog drewnianych

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czereśnia. Też mamy ze swojskiego źródła pod hasłem trześnia ;)

Tynkarzy swoich wewnętrznych i zewnętrznych bardzo polecam. Nie wiem tylko, jak z czasem u nich

witam!!!

a jakiiś namiar na tynkarzy można? Ja z jakubowic konińskich. A szukam jeszczefachowców cieśli od kładzenia podłog drewnianych

pzdr

 

Proszę bardzo: p. Kociuba, tel 502 023 043 (tynki wewnętrzne gipsowe, na życzenie tradycyjne)

Robią też wylewki miksokretem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

a nas wzywaja do Urzędu Skarbowego

... w sprawie przedłożenia dokumentów stwierdzających zakup

nieruchomości i źródła ich finansowania

 

kogoś też wzywali?

taka procedura?

my działkę z rozpoczetą budowa kupiliśmy

 

umowę kredytową im pokazać pewno trzeba

 

 

u nas jutro tynkarz zaczyna :lol:

nareszcie coś rusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gdzie można kupić drewno na podbitkę w dobrej cenie? Za około m-c bedzie mi potrzebne, a wcześniej trzeba jeszcze pobejcować.

 

Ponawiam ofertę na pozostały z budowy belit 59/24/24, nowy kupiony w tym roku z puławskiej fabryki. Dokładnie jest ich 234 szt. Oddam po 6zł/szt, gratis dołożę wszelkie pozostałe kawałki jesli ktoś by chciał.

 

Jeszcze jedno pytanie. Chcemy zrobić światełka przy schodach i w podbitce. To ostatnio dośc popularne, więc napewno już ktos z forumowiczów to robił. Jakie oswitlenie wykorzystaliście i gdzie kupiliście? Podobno halogeny się bardzo grzeją i nie nadają się na zamontowanie w ścianie przy schodach. Pani w sklepie zamiast halogenów zaproponowała LED-y, ale nie podobają mi się. Co wy zastosowaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są teraz ceny za położenie tynku? Orientujecie się? Czy tynkarzy lepiej zamawiać z duzym wyprzedzeniem? U mnie domek sie dopiero buduje, murarze maja skończyć na koniec sierpnia, a chciałabym tynki robić gdzieś na początku października.

 

Tynk wapienno-cementowy 14 zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Chcemy zrobić światełka przy schodach i w podbitce. To ostatnio dośc popularne, więc napewno już ktos z forumowiczów to robił. Jakie oswitlenie wykorzystaliście i gdzie kupiliście? Podobno halogeny się bardzo grzeją i nie nadają się na zamontowanie w ścianie przy schodach. Pani w sklepie zamiast halogenów zaproponowała LED-y, ale nie podobają mi się. Co wy zastosowaliście?

 

W mojej podbitce są lampy na standardowy duży gwint, firma Brilux, 230 V .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej przerwie.

 

Mam pytanie do posiadaczy kominków - gdzie kupujecie drewno?

Leśniczy ze Starego Gaju, kazał mi zadzwonić we wrześniu, ale wątpi, czy znajdzie coś przed zimą. Potrzebuję zatem namiarów (najlepiej sprawdzonych) na drewno do kominka.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Irek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej przerwie.

 

Mam pytanie do posiadaczy kominków - gdzie kupujecie drewno?

Leśniczy ze Starego Gaju, kazał mi zadzwonić we wrześniu, ale wątpi, czy znajdzie coś przed zimą. Potrzebuję zatem namiarów (najlepiej sprawdzonych) na drewno do kominka.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Irek.

 

 

Mnie wzeszłym roku gość przywiózł na starze 10 m3 za 1200 zł pan Piotr501017711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Za szybko pochwalilam mojego dacharza (Pawelec), bo to co ja mialam z nimi to nikomu nie zycze!!Wyobrazcie sobie ze wstawili mi okno polaciowe nie tam gdzie trzeba bylo, porozrywali folie a wole oczko wyglada okropnie i bedzie do poprawki ale to juz jak bedzie robiona podbitka, a o obrobce kominow to juz nie wspomne bo wyglada to ochydnie choc i tak 100 razy lepiej po tym jak poprawili z wielka laska!!Jedynie to co dobrze robili i zrobili to wiezbe dachowa.Ogolnie mowiac nie polecam!!!

 

 

 

A mam pytanie odnosnie kladzenia plytek i paneli w domu. Po niedzieli bede miala wylana posadzke mixokretem i co dalej - czekac do wiosny czy klasc panele i robic lazienki w plytkach?? Dodam ze dom zostal w tym roku postawiony (kwiecien-czerwiec). Elewacja ma byc za rok bo kazdy nam ja odradza aby nie uszczelniac domu, bo wilgoc musi wyjsc.

Prosze podzielcie sie informacja jak bylo w waszych przypadkach.Pomocy!!!

 

Pozdrawiam,

Ewelina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewcik 1 ja jestem na etapie murowania ścian parteru i też sie zastanaiwam nad kolejnością prac. We wrześniu przyjdzie dekarz, mam nadzieję że zajmie mu to około 2 tyg., i nie wiem co dalej robić. Kogo umawiać? Wiadomo elektrycy, hydraulicy mogą być. Ale nie wiem czy narazie brać sie za ocieplenie poddasza, wylewki podłogowe, czy tynki. W jakiej kolejności to robić???? Jeżeli jest jeszcze ciepło czy mogę poczekac z wstawieniem okien PCV, drzwi itp. żeby sie przy tych pracach nie pobrudziło??

Czy jak to wszystko zrobię w pażdzierniku czy mogę jeszcze w tym roku ocieplać i kłaść elewację czy troche poczekać by dom miał lepsze parametry???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewcik 1 ja jestem na etapie murowania ścian parteru i też sie zastanaiwam nad kolejnością prac. We wrześniu przyjdzie dekarz, mam nadzieję że zajmie mu to około 2 tyg., i nie wiem co dalej robić. Kogo umawiać? Wiadomo elektrycy, hydraulicy mogą być. Ale nie wiem czy narazie brać sie za ocieplenie poddasza, wylewki podłogowe, czy tynki. W jakiej kolejności to robić???? Jeżeli jest jeszcze ciepło czy mogę poczekac z wstawieniem okien PCV, drzwi itp. żeby sie przy tych pracach nie pobrudziło??

Czy jak to wszystko zrobię w pażdzierniku czy mogę jeszcze w tym roku ocieplać i kłaść elewację czy troche poczekać by dom miał lepsze parametry???

Jeśli mogę coś poradzić odnośnie kolejności prac to wiadomo stan surowy zamknięty i dalej hydraulk, elektryk, tynki, posadzki. Z karton gipsami to bym się wstrzymał aż wilgoć odparuje. U mnie to wyglądało tak: czerwiec stan surowy zamknięty, lipiec instalacje i tynki, sierpień co i podłogówka oraz mixokret, we wrześniu elewacja, w październiku poddasze a w listopadzie glazurnik. Żadnych spoceń na oknach w zimie nawet w łazience. Mieszkam od 15 stycznia. Najważniejsze przeciągi i wietrzenie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś poradzić odnośnie kolejności prac to wiadomo stan surowy zamknięty i dalej hydraulk, elektryk, tynki, posadzki. Z karton gipsami to bym się wstrzymał aż wilgoć odparuje. U mnie to wyglądało tak: czerwiec stan surowy zamknięty, lipiec instalacje i tynki, sierpień co i podłogówka oraz mixokret, we wrześniu elewacja, w październiku poddasze a w listopadzie glazurnik. Żadnych spoceń na oknach w zimie nawet w łazience. Mieszkam od 15 stycznia. Najważniejsze przeciągi i wietrzenie. Pozdrawiam.

 

To jak to jest z ta elewacja?Robi sie ja na samym koncu czy to ze dom uszczelni sie zabardzo i wilgoc nie bedzie miala jak wyjsc to bzdura???

Mam stan surowy zamkniety, tynki, co, podlogoka i teraz czekam na mixokreta, ktory ma byc po niedzieli.I co dalej....wsztrzymac prace do wiosny czy odczekac do pazdziernika i ruszac z plyta g-k, panelami i plytkami? Poradzcie prosze!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...