Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

witajcie,

 

może macie namiary na jakiegoś architekta wnetrz nie nastawionego tylko na nowoczesny wystrój.

 

Jakoś nie mogę trafić na takiego. Mimo, że oglądałam ich prace i mi się podobały, to jak przychodzi do prezentacji dla nas to czuję się jak u chirurga (takie sterylne nowoczesne pokoje i lazienki - kuchnie jeszcze ok). Chyba muszę dziwnie wyglądać bo 3 architektów zaproponowało mi ten sam klimat. A ja bym chiała lekko staromodnie.

 

Prosiłambym też o namiary na dobrą firmę okienną, producenta rolet oraz drzwi i bram garażowych.

 

Pozdrowienia,

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

Ponawiam prośbę o namiary na ekipę do studni chłonnej i oczyszczalni.

 

Oczyszczalnię robiłam w JPR a studnię we własnym zakresie - nie polecę, bo studniarz pijaczek i do dziś nie wszystko jest rozliczone. Ale oczyswzczalnia działa i studzienki pod rynnami też.

 

Co z tym drewnem do kominków? Nikt już pobudowany tu nie zagląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle zastanawiam się nad wyborem materiału na ściany i rozważam między innymi belit, ale trudno mi uzyskać jakieś sensowne informacje o tym co jest dostępne w różnych hurtowniach. W Syke np. oferują belit z Niemiec (niewiele więcej można się dowiedzieć), w Omedze w Głusku mają m.in. z Solbetu. Czy ktoś może wie czy czymś istotnym a jeśli tak to czym się one różnią i generalnie na co zwracać uwagę kupując belit. Nie wiem też czy lepiej kupowac paletowany i foliowany czy luzem. Wydawało mi się, że ta pierwsza opcja będzie lepsza, ale dziś ktoś (konkurencja) doradzał mi, że paletowany często jest uszkodzony. Macie tu jakieś doświadczenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budmix obok Syke. Mają po 10,5zl za 24 a moze i mniej jak utargujesz. Kazde ilosci z Solbetu, Niemce lub Pulawy. Wlasciwie do wyboru do koloru. Nie ma roznicy skad wezmiesz. Wszystkie nasze fabryki maja bardzo rowne bloczki. Jak upakowane wszystko jedno, zawsze mozna pozniej przykryc folia budowlana (taniocha). Luzem moga byc troche uszkodzone, wiadomo jak to sie laduje, a to nie jest ceramika w koncu. Najlepiej w paletach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzęiki Martiiii i Kasiula.

A może ktoś jeszcze doradzi czy warto dopłacać i zamiast belitu brać Porotherm (lub cos w tym stylu z ceramiki poryzowanej). Wychodzi trochę drożej, a czy dużo lepiej? Wiem, że pewnie jak kto woli, ale gdyby ktoś miał swoje przemyślenia w tej kwestii i zechciał się podzielić to byłbym wdzięczny.

 

Kasiula (pozwolisz, że będę się zwracał do Ciebie bez "77"), jak tam papierologia u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłambym też o namiary na dobrą firmę okienną, producenta rolet oraz drzwi i bram garażowych.

 

My mamy okna: Oknoplast Kraków profil Avans

Drzwi zewnętrzne: CAL

Drzwi wewnętrzne: DRE

Brama garażowa: Krispol montowana przez firmę Jacker

 

Witam

co do mapy to Panieńszczyzna - Dom w Prymulkach

 

Naniesione.

 

 

Ponawiam prośbę o namiary na ekipę do studni chłonnej i oczyszczalni.

 

Oczyszczalnię robiłam w JPR a studnię we własnym zakresie - nie polecę, bo studniarz pijaczek i do dziś nie wszystko jest rozliczone. Ale oczyswzczalnia działa i studzienki pod rynnami też.

 

Co z tym drewnem do kominków? Nikt już pobudowany tu nie zagląda?

 

Jutro żona wybierze się do JPR i porozmawia. Thx. Jakbyś namierzyła drewno to chętnie się podłączymy pod zamówienie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaclav,ja brałam z solbetu na paletach i foliowane, w jakim sa stanie nie wiem bo oczekują jeszcze ale tak przez folijke wydaje sie ze wszystko z nimi ok. Za palety jedynie zapłaciłam kaucję w sumie 572zł.

Nasze z solbetu na paletach były ok.

A nawet jak coś będzie pęknięte to zawsze potrzebne są też połówki.

pozatym nie wyobrażam sobie rozładunku bez tej maszyny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaclav,ja brałam z solbetu na paletach i foliowane, w jakim sa stanie nie wiem bo oczekują jeszcze ale tak przez folijke wydaje sie ze wszystko z nimi ok. Za palety jedynie zapłaciłam kaucję w sumie 572zł.

Nasze z solbetu na paletach były ok.

A nawet jak coś będzie pęknięte to zawsze potrzebne są też połówki.

pozatym nie wyobrażam sobie rozładunku bez tej maszyny.

Pozdrawiam

 

My mielismy pustaki z Solbet Lubartow foliowane na paletach. Zaden nie byl uszkodzony. Pod koniec sezonu kupilem palte 12-tek z Niemiec. Maja duzo wiecej cementu i sa zimniejsze (bynajmniej od tych co mamy zbudowane sciany zewnetrzne). Rozladunek HDSem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzęiki Martiiii i Kasiula.

A może ktoś jeszcze doradzi czy warto dopłacać i zamiast belitu brać Porotherm (lub cos w tym stylu z ceramiki poryzowanej). Wychodzi trochę drożej, a czy dużo lepiej? Wiem, że pewnie jak kto woli, ale gdyby ktoś miał swoje przemyślenia w tej kwestii i zechciał się podzielić to byłbym wdzięczny.

 

Ja zdecydowałam się na ceramikę poryzowaną. Taki wybór pociąga za sobą kolejne koszty np. ocieplenie wełną, tynk silikatowy no i w moim przypadku nieco wyższe koszty wykonania instalacji- ale decyzji nie żałuję :wink:

 

Co do okien to po odwiedzeniu chyba z 10 producentów i poznaniu większości dostępnych profilii PCV wybrałam Okno Dom Salamander 3D, kolor orzech. Drzwi zamówiłam w Urzędowskim DZ 419. Brama garażowa Wiśniowki- mają już w ofercie okleinę orzeszkową :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałam się na ceramikę poryzowaną. Taki wybór pociąga za sobą kolejne koszty np. ocieplenie wełną, tynk silikatowy no i w moim przypadku nieco wyższe koszty wykonania instalacji- ale decyzji nie żałuję :wink:

 

Możesz powiedzieć jakie dokładnie widzisz korzyści z Porothermu, że nie żałujesz tych dodatkowych nakładów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zaletach i wadach wszystkich materiałów jest tyle informacji na tym forum, że możnaby trylogie napisać. Ja poczytałam w zimowe wieczory i na wiosne zdecydowalam- Porotherm i już! Z tego co widze większość wybiera beton i pewnie też mają racje. A jak mówi mój kolega racja jest jak du..- każdy ma swoją :D Na dachu też mam ceramike i nie żaluję- jest piękny. A na oszczędności przyjdzie jeszcze czas :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czas pomyśleć o drewienku do kominka ...

Poproszę o sprawdzone i niedrogie namiary

 

Może ktoś z Was orientował się w kwestii wykończenia betonowego tarasu i dołu elewacji z piaskowca lub materiałów podobnych???

 

Może ktoś gdzieś widział rolety do okien z łukami ??? :evil: :evil:

 

/b]

 

Heloł,

 

może ktoś mi pomoże w ww. kwestiach?

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...