Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja zamawiałam drzwi zew. drewniane w firmie WAM z Księżpola koło Biłgoraja (robią tez nietypowe okna), jakaś śmieszna kwota i ładne. Biuro mają czynne od 6-14,tel. 84 687 74 30. 0czyszczalnie robili mi z JPR, nie wiem jak działą bo jeszcze nie działa:). Ekipa do stanu surowego pan Włosek 609 29 48 94, wszyscy mówią że ładnie zrobił.

A gdzie zamawia się, lub kupuje bramy i furtki ogrodzeniowe?

 

Ze strony internetowej firmy Wam wynika, że cena za drzwi z przeszkleniem to ok.2,2-2,4 tyś netto do tego dopłaty: za drzewo meranti 20%, za zamek listwowy, za szybę p-4 i wychodzi blisko 4tyś brutto- to tyle co Urzędowski :roll:

 

Oczyszczalnie zamawiałaś na Zana czy Zęborzyckiej i jak wygląda sprawa montarzu?

 

W bramach i furtakach dopiero zaczynam się orientować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do budujących z betonu komórkowego.

Czy jest jakaś istotna różnica między tym z Lubartowa, Puław i Niemiec? Chodzi mi między innymi o dokładność wymiarów i czy nadają się do murowania na cienką spoinę? Czy są jakieś różnice w innych parametrach? W hurtowaniach trudno dostać takie informacje, bo każdy zachwala swój towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku był (i jest, bo ściany stoją) b.k. z Puław, odmiana 600. Bloczki zwykłe, nie na pióro i wpust. Wymiar trzymają, nasz majster nie narzekał. Praktycznie bez ubytków i spękań.

 

Murowali na klej.

 

Materiał kupowaliśmy w lutym tego roku. Nie wiem czy nadal trzymają jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ms.

Mam ciąg dalszy mojego pytania o beton kom. Obecnie najbardziej atrakcyjną cenę udało mi się znaleźć na belit z fabryki w Niemcach. Jakie macie doświadczeina z tym materiałem? Jak się ma do tego z Puław i z Lubartowa? Czy daje się murować na cienką spoinę - w hurtowni twierdzą, że tak, ale nie wiem czy im wierzyć.

Ponawiam też prośbę o namiary na koparkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony internetowej firmy Wam wynika, że cena za drzwi z przeszkleniem to ok.2,2-2,4 tyś netto do tego dopłaty: za drzewo meranti 20%, za zamek listwowy, za szybę p-4 i wychodzi blisko 4tyś brutto- to tyle co Urzędowski :roll:

 

Oczyszczalnie zamawiałaś na Zana czy Zęborzyckiej i jak wygląda sprawa montarzu?

 

W bramach i furtakach dopiero zaczynam się orientować :wink:

 

Ja zamawiałam drzwi bezpośrednio u nich, nie były oszklone, w styczniu 2007-może ceny podskoczyły. Dopłat nie było żadnyvh, może dlatego że montowali mi okna, ale najważniejsze że kolor okien i drzwi identyczny:)

 

Do JPRu dostałam nr kom. do serwisanta, i nawet nie byłam w biurze. Załatwili to bezproblemowo szybko i miło. Montaż wchodzi w usługę zakupu.

 

A gdzie się rozglądasz za furtkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK Solbet Lubartów też bardzo ładne bloczki, można na kleju nimi budować. Ogólnie moi budowlańcy z Podkarpackiego zdziwili się widząc tak równe BK.

 

Też powoli zaczynam patrzeć za drzwiami i oknami. Narazie mam problem czy Velux czy Fakro ;) No i czy brać dach Bratex czy dopłacić do Ruuki.

 

 

 

Co do więźby oewnie ci chodzi o Łupikaszy z Biłgoraja. Telefon gdzies posialem niestety ale na forum pewnie ktos ma. Ogolnie ceny wszedzie podobne, a drewna brak. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też powoli zaczynam patrzeć za drzwiami i oknami. Narazie mam problem czy Velux czy Fakro ;)

 

Ja wybrałam Roto (na Zemborzyckiej 57). Do łazienki wzięłam plastikowe! (a nie pokrywane poliuretanem) a do pokojów zwykle drewniane.

Mają do końca września jakąs promocję i roletki do okien dachowych dają za

1 zł. Zawsze się przydadzą - szczególnie w łazience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałam drzwi bezpośrednio u nich, nie były oszklone, w styczniu 2007-może ceny podskoczyły. Dopłat nie było żadnyvh, może dlatego że montowali mi okna, ale najważniejsze że kolor okien i drzwi identyczny:)

 

Do JPRu dostałam nr kom. do serwisanta, i nawet nie byłam w biurze. Załatwili to bezproblemowo szybko i miło. Montaż wchodzi w usługę zakupu.

 

A gdzie się rozglądasz za furtkami?

 

To pewnie drzwi dostałeś po promocyjnej cenie. Fakt jest też taki, że drewno ostro poszło w góre :cry:

 

O bramy pytał mój szwagier swojego sąsiada, który się tym zajmuje w Mętowie. Ceny ok. 2,5 tyś brama a furtka 650zł więc chyba nic specjalnego...

Popytam jeszcze w Łuszczowie (w ramach lokalnego patriotyzmu) bo tam jest kowalstwo artystyczne i takie bramy robią. Intensywnie myśle jeszcze nad zastąpieniem kutych przęseł drewnianymi- bardziej mi się podobają ale o dziwo ceny są zbliżone.

 

Czy mogłabym prosić o namiary na tego przedstawiciela JPR? No i jaka była cena. Mi podano ok.6200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie Kochani mam do Was pytanie o namiary na dobrego i taniego fachowca od przyłącza do wody, chodzi mi o przewiert pod drogą w sumie 15 m w Leścach gmina Garbów pozdrawiam , a i jeszcze gdzie najtaniej kupić siatkę na ogrodzenie jak najwyższą? proszę POMÓŻCIE KOCHANI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas przyłącze wodne będą robić prawdopodobnie z Wodrolu (Lublin, ul. Misjonarska 20). Nie wiem czy są tani, ale ich wycena była trochę niższa niż w innej firmie, w której pytałem. Nie wiem też czy Wodrol robi przyłącza na terenach, których nie zaopatruje w wodę, ale pewnie tak bo to przecież biznes. Wysyłam Ci też na priva kontakt do innego hydraulika. U mnie okazał się droższy, ale pewnie warto zapytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany pytanie nie budowlane, tylko w sprawie korzystania z forum. Pewnie banalne, ale jakoś nie umiem sobie z tym poradzić.

Jak wstawiacie emblematy pod nazwą użytkownika? Próbuję w zakładce "profil" wpisać adres pliku, ale pojawia się informacja, że adres jest nieprawidłowy?

 

http://img2.freeimagehosting.net/uploads/th.63625ad4d7.jpg

 

w to okienko wpisz poprawny adres i będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany pytanie nie budowlane, tylko w sprawie korzystania z forum. Pewnie banalne, ale jakoś nie umiem sobie z tym poradzić.

Jak wstawiacie emblematy pod nazwą użytkownika? Próbuję w zakładce "profil" wpisać adres pliku, ale pojawia się informacja, że adres jest nieprawidłowy?

Adres nie powinien mieć ozdobników typu czy , tylko czyste www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...