Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Mam pytanie, gdzie w Lublinie jest najbardziej zaopatrzony sklep z farbami. Szukam farby gumowej do izloacji, cos w rodzaju tej z allegro

 

Raczej nigdzie taniej nie kupisz (nawet po doliczeniu kosztów przesyłki) a natracisz kasy na paliwo i czasu na szukanie. A tak: farba przychodzi poczta i już :D

 

Racja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich serdecznie.

Od jakiegoś czasu obserwuję to forum, jednak nie wiedziałem że tak licznie jest tu reprezentowana grupa lubelska :lol: Mam pewien problem, i mam nadzieję że pomożecie mi go rozwiązać. Chcę budować dom Klasyka: http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=288 . Mój problem polega na tym, że dom jest przewidziany na działkę o szer.18,10 m. a moja ma szer ok. 17,50 m.

I teraz zastanawiam się co zrobić. Czy zwęzić go te 60 cm., czy po prostu zastosować podobne rozwiązanie jak w domu o zabudowie szeregowej: http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=289 Tzn. od strony garażu zlikwidować okna (ewentualnie wstawić luksfery), a dodać po jednym oknie połaciowym. Nie wiem, czy wtedy nie będzie za ciemno w tych pokojach na poddaszu :-? . Chcę również podnieść ścianę kolankową o 2 pustaki. I też nie wiem jaki to będzie miało wpływ na ogólny wygląd domu.

Proszę o rady i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tzn. od strony garażu zlikwidować okna (ewentualnie wstawić luksfery),.... Chcę również podnieść ścianę kolankową o 2 pustaki. I też nie wiem jaki to będzie miało wpływ na ogólny wygląd domu....

 

My tak mamy w naszym - Jaskółka - Charkiewicza. Okna, zamienione na luxfery w adaptacji.

Od garażu, żadna strata - na górze - połaciówki rozwiążą problem ... ale, warto zamiast luxferów wstawić np. styropian i zasłonić te otwory - w oczekiwaniu na lepsze czasy (odbiór) lub też dokupić pasek obok- potem można spokojnie wstawić tam okna.

Co do dodatkowych pustaków podnoszących kolanko to nie doradzam takiego rozwiązania gdyż elewacje dosyć mocno sie zmieniają z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę również podnieść ścianę kolankową o 2 pustaki. I też nie wiem jaki to będzie miało wpływ na ogólny wygląd domu.

Proszę o rady i sugestie.

 

Nie czuję się ekspertem, ale podobnie jak anatebo wydaj mi się, że podniesienie ścianki kolankowej o 2 pustaki wyraźnie zmienia proporcje w zewnętrznym wyglądzie budynku. Prawdopodobnie mocniej niż modyfikowanie otworów. A tak w ogóle to jaka tam jest wysokość tej ścianki kolankowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki. Dostałam wycenę od hydraulika na instalację wod-kan i co na 3750zł, cena robocizny. Dom 130m2+70m podpiwniczenie (3 kondygnacje) Około 10 punktów hydraulicznych, podłogówka w dwóch łazienkach i kuchni, obsadzenie 10 grzejników i zrobienie kotłowni z rozpaleniem pieca jednogunkcyjnego. To drogo, czy może być? Proszę powiedzcie mi, bo nie wiem czy sie decydować. Podoba mi się tom że mi konkretnie powiedział, ile to bedzie kosztowało, inni powiedzieli ceny poszczególnych elementów, nawet nie chciało im sie wszystkiego podliczyć, a nie lubię nie jasnych sytuacji. Ile wy płaciliście za robociznę tych instalacji??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna dachówki, ale jakoś nie bardzo wiem gdzie w Lublinie są dobre składy z pokryciem dachowym (oprócz Omegi w Głusku i Stalmetu na Krzemionki, skąd mam już wstępne wyceny). Będę wdzięczny za informację, gdzie kupowliście i który skład jest ewentualnie godny polecenia.

 

A tak przy okazji. Czy to prawda, że wytrzymałość i trwałość dachówki cementowej jest podoban jak ceramicznej? Jakie macie tu doświadczenia / przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę doświadczonych budujących w Lublinie.

Proszę o namiary na jakiś porządny i tani sklep/firmę w naszym pięknym mieście gdzie dostanę konkretną ofertę na instalacje wodno-kanalizacyjne i centralnego ogrzewania.

Chodzi o system PEX-AL-PEX i dobrze wyliczoną podłogówkę w całym domu.

Na razie jesteśmy na drodze do samodzielnego wykonania tej części prac.

 

I drugie pytanie: Jak kształtują się teraz ceny tynków i wylewek na naszym wspaniałym rynku? Przy okazji proszę o jakieś ciekawe namiary.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę doświadczonych budujących w Lublinie.

Proszę o namiary na jakiś porządny i tani sklep/firmę w naszym pięknym mieście gdzie dostanę konkretną ofertę na instalacje wodno-kanalizacyjne i centralnego ogrzewania.

 

osterm ul. witosa, równoległa ulica do kraśnickich przy tesco, możesz sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...