Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Chcę również podnieść ścianę kolankową o 2 pustaki. I też nie wiem jaki to będzie miało wpływ na ogólny wygląd domu.

Proszę o rady i sugestie.

 

Nie czuję się ekspertem, ale podobnie jak anatebo wydaj mi się, że podniesienie ścianki kolankowej o 2 pustaki wyraźnie zmienia proporcje w zewnętrznym wyglądzie budynku. Prawdopodobnie mocniej niż modyfikowanie otworów. A tak w ogóle to jaka tam jest wysokość tej ścianki kolankowej?

Od strony frontu ściana kolankowa ma 95 cm. wysokości, a z drugiej strony nie ma jej wogóle :o . Boję się, że jak podniosę je o 2 pustaki, to dom już nie będzie miał takiego wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mnie też targi niczym nie zachwyciły. Mało było stoisk. Ten piec to Viessmann Vitopend 100-W z otwartą komorą spalania. http://www.ceneo.pl/796146, chyba taki. Czy ktoś taki użytkuje, czy jesteście zadowoleni?

 

My raczej zdecydujemy się na kondensacyjny Vaillanta. Jest oszczędniejszy i licząc różnica w cenie powinna się zwrócić po 5 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna dachówki, ale jakoś nie bardzo wiem gdzie w Lublinie są dobre składy z pokryciem dachowym (oprócz Omegi w Głusku i Stalmetu na Krzemionki, skąd mam już wstępne wyceny). Będę wdzięczny za informację, gdzie kupowliście i który skład jest ewentualnie godny polecenia.

 

Ja brałem ceramikę w woodcote przy Zemborzyckiej 53. Pytałem sie w kilku składach m.in w Stalmecie i Omedze i tam było zdecydowanie najkorzystniej. Kupiłem dachówkę Rupp ceramika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecę tartak w Horodyszczu k Chełma. Ja tam brałem drewno na dach. Właściciel kompetentny, doradzi, podpowie no i ceny ma przystępne.

A mógłbym prosić o dokładniejsze namiary na ten tartak.

Vaclav - sorry, że tak późno Ci odpowiadam, ale nie było mnie w necie jakiś czas. Otóż tartak w Horodyszczu. Teraz drewno jest po 700 zł bez imregnacji i transportu. transport w moim przypadku do Świdnika 300 zł. Właściciel załatwił mi Tira. tel. 0825690538

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie kochani. Nakryłem domek w sierpniu... belit, tradycyjnie murowany. Tynkować teraz czy czekać do wiosny... Mówią o sezonowaniu dużo, a ja nie wiem. No i jaki tynk robicie - cem-wap czy gisp i dlaczego:) wiem że to klasyczne pytania ale ciężko z decyzją:)

 

Ja miałam stan surowy wybudowany w zeszłym roku,tynki robiłam cześcć 1. w pażdzienriku pozostałe w marcu.Mieszkam od 2 miesięcy.Czyli wprowadziłam się w rok od wbicia pierwszej łopaty.Budowa z maxów.I gdyby miała jeszcze raz budować to bym czekała jak najdłuzej z robieniem tynków.

Nie oszukujmy się budynek musi wywietrzeć,w tej chwili czuje wilgoć!!!

I główny problem to nie pękanie ścian ale wilgoć którą czuć!

Posadzki dopiero po pół roku (od marca do wrzesnia) mają odpowiednio niski poziom wiglotności aby położyć parkiet.

Więc jeśli możesz to czekaj do wiosny.I wietrz ile się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też targi niczym nie zachwyciły. Mało było stoisk. Ten piec to Viessmann Vitopend 100-W z otwartą komorą spalania. http://www.ceneo.pl/796146, chyba taki. Czy ktoś taki użytkuje, czy jesteście zadowoleni?

 

My raczej zdecydujemy się na kondensacyjny Vaillanta. Jest oszczędniejszy i licząc różnica w cenie powinna się zwrócić po 5 latach.

 

5 lat to bardzo optymistyczne wyliczenia ale ja też mam zamówionego vaillanta kondensata. Jak dobrze pójdzie to od przyszłego tygodnia będę go u siebie testował :)

A co do targów to już któraś z kolei edycja pozostawiająca pewien niesmak. Tym razem nawet nie próbowałem się o tym przekonać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="eska78

Ja miałam stan surowy wybudowany w zeszłym roku,tynki robiłam cześcć 1. w pażdzienriku pozostałe w marcu.Mieszkam od 2 miesięcy.Czyli wprowadziłam się w rok od wbicia pierwszej łopaty.Budowa z maxów.I gdyby miała jeszcze raz budować to bym czekała jak najdłuzej z robieniem tynków.

Nie oszukujmy się budynek musi wywietrzeć,w tej chwili czuje wilgoć!!!

I główny problem to nie pękanie ścian ale wilgoć którą czuć!

Posadzki dopiero po pół roku (od marca do wrzesnia) mają odpowiednio niski poziom wiglotności aby położyć parkiet.

Więc jeśli możesz to czekaj do wiosny.I wietrz ile się da.

 

Mam ten sam problem co Szady. Trochę eska78 mnie przeraziła. Ale zastanawiam się w takim razie nad położeniem zamiast tynków płyt g-k?

 

Jak myslicie, czy to się sprawdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="eska78

Ja miałam stan surowy wybudowany w zeszłym roku,tynki robiłam cześcć 1. w pażdzienriku pozostałe w marcu.Mieszkam od 2 miesięcy.Czyli wprowadziłam się w rok od wbicia pierwszej łopaty.Budowa z maxów.I gdyby miała jeszcze raz budować to bym czekała jak najdłuzej z robieniem tynków.

Nie oszukujmy się budynek musi wywietrzeć,w tej chwili czuje wilgoć!!!

I główny problem to nie pękanie ścian ale wilgoć którą czuć!

Posadzki dopiero po pół roku (od marca do wrzesnia) mają odpowiednio niski poziom wiglotności aby położyć parkiet.

Więc jeśli możesz to czekaj do wiosny.I wietrz ile się da.[/quote]

 

Mam ten sam problem co Szady. Trochę eska78 mnie przeraziła. Ale zastanawiam się w takim razie nad położeniem zamiast tynków płyt g-k?

 

Jak myslicie, czy to się sprawdzi?

 

Moi znajomi w domu robili tynki gipsowe i posadzki miksokretem i też czekali kilka miesięcy aż wyschną. W garażu polożyli tynki i wylewki tradycyjne i po 2 miesiącach (jesiennych) były suche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też targi niczym nie zachwyciły. Mało było stoisk. Ten piec to Viessmann Vitopend 100-W z otwartą komorą spalania. http://www.ceneo.pl/796146, chyba taki. Czy ktoś taki użytkuje, czy jesteście zadowoleni?

 

My raczej zdecydujemy się na kondensacyjny Vaillanta. Jest oszczędniejszy i licząc różnica w cenie powinna się zwrócić po 5 latach.

 

5 lat to bardzo optymistyczne wyliczenia ale ja też mam zamówionego vaillanta kondensata. Jak dobrze pójdzie to od przyszłego tygodnia będę go u siebie testował :)

A co do targów to już któraś z kolei edycja pozostawiająca pewien niesmak. Tym razem nawet nie próbowałem się o tym przekonać :)

 

Napisz na priv jaki model, jaką cenę uzyskałeś i gdzie. jesli możesz oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi znajomi w domu robili tynki gipsowe i posadzki miksokretem i też czekali kilka miesięcy aż wyschną. W garażu polożyli tynki i wylewki tradycyjne i po 2 miesiącach (jesiennych) były suche.

 

OK ale jak sprawdzali tę suchość?Moje posadzki według mnie był suche w jakiś miesiac po wylaniu a przejrzałam na oczy po pomiarach wilgoci.A teraz generalnie jest to trochę czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o pomoc.

Wykonawca, ktory ma nam robic dach zaproponował, że załatwi także blachodachówkę po korzystnej cenie. Cena jest przystępna ale nie wiem nic o jakosci tej blachodachówki. Chodzi o blachodachówkę Luna firmy Polonica. Czy macie jakieś doświadczenie ? Czy ktoś z forumowiczów ma taką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, wie ktoś może o jakiejs hurtowni gdzie mogę kupić cegłę klinkierową w miarę rozsądnej cenie. Znalazłem po 2,10 netto. Czy to to cena dobra?

 

Na ul. Tyszowieckiej w składzie Bogdanki możesz kupić cegłę po 1,35zł za sztukę. tylko jest to II klasa i dziurawka. Ja z takiej robiłam kominy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, czy 2300 (brutto) za wykonanie 15 metrowego przyłącza wodnego to dobra cena? Trzeba się wpiąć do wodociągu, rura jest po drugiej stronie drogi przy działce, droga nie jest utwardzona więc nie będą robić przewiertu tylko kopanie. Cena obejmuje materiały, wykonanie, inwenataryzację geodezyjną i odbiór przez dostawcę wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, czy 2300 (brutto) za wykonanie 15 metrowego przyłącza wodnego to dobra cena? Trzeba się wpiąć do wodociągu, rura jest po drugiej stronie drogi przy działce, droga nie jest utwardzona więc nie będą robić przewiertu tylko kopanie. Cena obejmuje materiały, wykonanie, inwenataryzację geodezyjną i odbiór przez dostawcę wody.

 

U nas 22mb z przebiciem pod 5m droga zaplacilismy 1700zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...