Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam :D wszystkich z grupy lubelskiej, ja trochę uderzę w inny ton, zastanawiamy się z mężem nad przeprowadzką z Katowic na ziemię lubelską i ciągle się wahamy czy to będzie słuszna decyzja, nie chodzi nam oczywiście o atrybuty wszystkim znane, czyli między innymi urok tych terenów ale o samą pracę i życie, jednak inne, bo na wsi, dodajcie nam trochę otuchy i dajcie kopa :lol: pozdrawiamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D wszystkich z grupy lubelskiej, ja trochę uderzę w inny ton, zastanawiamy się z mężem nad przeprowadzką z Katowic na ziemię lubelską i ciągle się wahamy czy to będzie słuszna decyzja, nie chodzi nam oczywiście o atrybuty wszystkim znane, czyli między innymi urok tych terenów ale o samą pracę i życie, jednak inne, bo na wsi, dodajcie nam trochę otuchy i dajcie kopa :lol: pozdrawiamy.

 

Trudno tu jednoznacznie doradzać bo to ważna decyzja. Pewnie jak wszędzie są plusy i minusy mieszkania na lubelszczyźnie. Zabieram jednak głos bo niedawno mieliśmy podobny dylemat, tyle, że my do Lublina przeprowadzaliśmy się z Wielkopolski, a nie ze Śląska. Decyzja była bardzo trudna, a niektórzy znajomi nie mogli się nadziwić co nam strzeliło do głowy. Kierunki migracji są zwykle odwrotne - ze wschodu na zachód a nie z zachodu do Lublina. Podjęliśmy jednak decyzję i już trzeci rok mieszkamy w Lublinie. W lutym br kupiliśmy pod miastem działką (sprzedając nasze stare mieszkanie) a od wrześnie budujemy dom. Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego to pewnie zostaniemy w tych stronach. Dlaczego? Kilka lat wczesniej skończyliśmy tu studia i zawsze chciałem tu wrócić, choć wydawało się to mało realne z uwagi na sytuację na lubelskim rynku pracy. Dostałem jednak propozycję pracy w Lublinie - gorzej płatnej, ale ciekawszej i chyba jednak bardziej perspektywicznej. Żona też znalazła pracę, choć początkowo wydawało się to mało prawdopodobne. Czasem nie jest łatwo, ale decyzji nie żałujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaclav dziękuję bardzo za dobre słowo, u nas jest podobna sytuacja, cała rodzina jest raczej na "nie" my raczej na "tak" i przez to mamy ciągle o czym myśleć, analizujemy wszystkie "za" i "przeciw" pewnie decyzja nie zostanie podjęta tak na 100% i będą wątpliwości i czas pokaże czy było to słuszne posunięcie ale obawiamy się trochę, że jak nie podejmiemy tego ryzyka to potem będziemy żałować, na razie daliśmy sobie czas do końca roku :-? i analizujemy ile nas będzie kosztował remont domku Babci a będzie kosztował sporo :cry:

Cieszę się bardzo, że są też tacy "napływowi miłośnicy" tamtych terenów jak my :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BORF - ja mam namiar na fizyka!!!

Jest w stopce poniżej. Zawsze można na PW :lol:

Oj dawno mnie nie było!!!

Ale zaległości nadrobiłem. Dyzo mnie zmolestował, cobym zajrzał na stare forum. W zasadzie, to ja tu do niczego się nie przydam przeca, bo ja z innej (tańszej epoki jestem).

Ale nic to. Parę osób pytało o dyscyplnę sportową pt sprint budowlany, ktoś pytał o namiary na brukowców, a nawet o piec viessmana pt vitopend 100 (chyba taki użytkuję :roll: ). W tych tematach mogę się śmiało wypowiadać.

Przy okazji namiaró - zaraz sprawdzę, czy przypadkiem nie jest stare gg i ew. poprawię.

Serdecznie pozrdawiam wszystkich znajomych z reala, z virtuala i z forum. :)

Vaclav - widzę, że się zadomowiłeś :) Pozdrów piękniejszą połówkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dawno mnie nie było!!!

Ale zaległości nadrobiłem. Dyzo mnie zmolestował, cobym zajrzał na stare forum. W zasadzie, to ja tu do niczego się nie przydam przeca, bo ja z innej (tańszej epoki jestem).

 

Jak to do niczego się nie przydasz a opinie, a namiary :o A co do tego mają ceny? Przecia my kasy nie chcemy pozycać :D- choć kto wie, kto wie :roll:

W dyscyplinie pt. sprint budowlany Twojego rekordu nie pobiję- niestety. Zaczeliśmy w polowie czerwca zakończymy przy dobrych wiatrach w marcu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś był z was w takiej głupiej sytuacji jak ja. Wziełam faceta od zrobienia dachu. Położył mi dachówkę, ale nie zrobi mi obróbek blacharskich, czyli obróbek fajermurków, parapetów przy lukarnach i obróbek kominów. Czy ktoś z Was ma namiary na kogoś od takich obróbek? Będę wdzięczna, bo sprawa pilna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...