Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

jak prace?

powoli zaczynamy przerwę zimową

okna, parapety są

drzwi wejściowe zamontowane

elektryka, hydraulika, tynki, posadzki, ocieplenie zewn. zrobione

kaloryfery mają dziś zacząć grzać (p.Andrzej działa :D )

czekać trzeba teraz aż to powysycha

głównie posadzki

i potem temat podłóg, glazury itp

 

a i budżet trzeba podreperować :-? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

jak prace?

powoli zaczynamy przerwę zimową

okna, parapety są

drzwi wejściowe zamontowane

elektryka, hydraulika, tynki, posadzki, ocieplenie zewn. zrobione

kaloryfery mają dziś zacząć grzać (p.Andrzej działa :D )

czekać trzeba teraz aż to powysycha

głównie posadzki

i potem temat podłóg, glazury itp

 

a i budżet trzeba podreperować :-? :lol:

 

to idziemy równolegle, my nie planujemy przerwy, no tylko świąteczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak prace?

powoli zaczynamy przerwę zimową

okna, parapety są

drzwi wejściowe zamontowane

elektryka, hydraulika, tynki, posadzki, ocieplenie zewn. zrobione

kaloryfery mają dziś zacząć grzać (p.Andrzej działa :D )

czekać trzeba teraz aż to powysycha

głównie posadzki

i potem temat podłóg, glazury itp

 

a i budżet trzeba podreperować :-? :lol:

 

Agaaa jak Ci dobrze!!!! Jap arapety będę zamawiała dopiero w tym tygodniu, ale nie w Gran-Marze :-) Drzwi z Roko będą w tym tygodniu, lub w następnym. Tynki, posadzki już mam. Pan Andrzej zrobił hydraulikę, ale nie mam jeszcze grzejników, i pieca. Zdecydowałaś sie na Purmo, czy inne grzejniki?

 

Ale najgorsze jest to, że nie mam ocieplonego domu :-( Zwodziła mnie długo jedna ekipa, a w końcu powiedziała, że juz mi nie zrobią, bo jest za zimno.

Może ktoś z Was poleci mi ekipę do ocieplenia.?????Muszę ocieplić przede wszystkim lukarny. Poszukuje też kogoś do obróbek blacharskich. Bo jak tego nie zrobię w grudniu, to niestety prace u mnie staną, nie będę mogła ocieplić poddasza, grzać itp.

Będę wdzięczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borf a jak tam u ciebie, vaillant już działa? :)

Nasz napiera pełną parą :wink:

 

Działa, co prawda nie pełną parą, bo tylko na 14C. Podobno źle się pracuje jak jest za gorąco i taką temperaturę kazano mi ustawić.

 

A jak tam Twój?

No może faktycznie z pełną parą przesadziłem ale gotowość ma :) Ja ustawiłem temperaturę obniżoną na 12C a na czas kiedy istnieje szansa, że uda mi się podjechać i popracować zaprogramowałem też 14C. Na początku było trochę zabawy zanim się nauczyliśmy programować. Przez kilka dni tak grzało, że mało nam się licznik nie przekręcił :wink: No ale teraz jak już wiemy co i jak to tak nawet chyba obędzie się bez kredytu na gaz :) Przez tą naukę programowania to zużycie nam się wahało od 1,4 do 16m3 na dobę :( no a sumarycznie w 4 tygodnie poszło 162m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borf a jak tam u ciebie, vaillant już działa? :)

Nasz napiera pełną parą :wink:

 

Działa, co prawda nie pełną parą, bo tylko na 14C. Podobno źle się pracuje jak jest za gorąco i taką temperaturę kazano mi ustawić.

 

A jak tam Twój?

No może faktycznie z pełną parą przesadziłem ale gotowość ma :) Ja ustawiłem temperaturę obniżoną na 12C a na czas kiedy istnieje szansa, że uda mi się podjechać i popracować zaprogramowałem też 14C. Na początku było trochę zabawy zanim się nauczyliśmy programować. Przez kilka dni tak grzało, że mało nam się licznik nie przekręcił :wink: No ale teraz jak już wiemy co i jak to tak nawet chyba obędzie się bez kredytu na gaz :) Przez tą naukę programowania to zużycie nam się wahało od 1,4 do 16m3 na dobę :( no a sumarycznie w 4 tygodnie poszło 162m3.

 

A teraz jak ustawiles to ile pali?

Nam średnio przez 10 dni poszlo 72m3.Trzymamy od 6-22 14C, potem 11C.

Kto Ci go uruchamiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to tak koło 4m3 na dobę a za pierwsze 10 dni to było podobnie jak u Ciebie - 78m3 ale to trudno porównywać bo na dworze było trochę cieplej a w domu ... koszulka z krótkim rękawkiem to było za dużo :wink:

 

Mi tez sie wydaje, ze teraz mniej pali, bo mniej wody wylal z siebie do kastry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to tak koło 4m3 na dobę a za pierwsze 10 dni to było podobnie jak u Ciebie - 78m3 ale to trudno porównywać bo na dworze było trochę cieplej a w domu ... koszulka z krótkim rękawkiem to było za dużo :wink:

 

Mi tez sie wydaje, ze teraz mniej pali, bo mniej wody wylal z siebie do kastry.

No ja nawet nie wiem ile z mojego się leje bo prosto do kanalizacji puszczone. A powiedz jeszcze jaką masz krzywą grzewczą ustawioną? U nas zmieniałem z fabrycznej 1,2 najpierw na 1 a potem na 0,8. Narazie za krótki okres czasu na ocenę czy to dużo dało ale podobno im bardziej płaska (czyt. niższa wartość) tym bardziej ekonomicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

kaloryfery mają dziś zacząć grzać (p.Andrzej działa :D )

[...]

 

[...]

Pan Andrzej zrobił hydraulikę, ale nie mam jeszcze grzejników, i pieca.

[...]

 

To widzę, że oprócz mnie obskoczył jeszcze kilka osób z forum. U kogo teraz jest?

 

Chyba się musze zgłosić do p.Andrzeja po prowizję od wszystkich jego forumowych klientów :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nawet nie wiem ile z mojego się leje bo prosto do kanalizacji puszczone. A powiedz jeszcze jaką masz krzywą grzewczą ustawioną? U nas zmieniałem z fabrycznej 1,2 najpierw na 1 a potem na 0,8. Narazie za krótki okres czasu na ocenę czy to dużo dało ale podobno im bardziej płaska (czyt. niższa wartość) tym bardziej ekonomicznie.

 

Bałem się zmieniać ten parametr. Co on dokładnie określa?

 

Chyba się musze zgłosić do p.Andrzeja po prowizję od wszystkich jego forumowych klientów :D :D

 

takie 10% by dało sporą sumkę ;)

 

Zmykam na budowę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę, że oprócz mnie obskoczył jeszcze kilka osób z forum. U kogo teraz jest?

 

U mnie zaczyna w przyszłym tygodniu :D Ta hydraulika to mnie do szalu doprowadzi. Najpierw mialam hydraulika, który 4 tygodnie robił wycenę a na 3 dni przed planowanym rozpoczęciem pracy jak mi sieknął ceny to nawet Warszawiaka by zwaliło z nóg :evil: Pan Andrzej znacznie rozsądniejszy ale z piecem to mam galimatias w głowie. Już byłam pewna Viessmanna jednofunkcyjnego a tu mi jakimś kondensatem namieszali. Z moich wyliczyeń wynika, że kondensat (droższy o 5tyś) zwróci się po 10 latach :o Toż to zlom będzie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę, że oprócz mnie obskoczył jeszcze kilka osób z forum. U kogo teraz jest?

 

U mnie zaczyna w przyszłym tygodniu :D Ta hydraulika to mnie do szalu doprowadzi. Najpierw mialam hydraulika, który 4 tygodnie robił wycenę a na 3 dni przed planowanym rozpoczęciem pracy jak mi sieknął ceny to nawet Warszawiaka by zwaliło z nóg :evil: Pan Andrzej znacznie rozsądniejszy ale z piecem to mam galimatias w głowie. Już byłam pewna Viessmanna jednofunkcyjnego a tu mi jakimś kondensatem namieszali. Z moich wyliczyeń wynika, że kondensat (droższy o 5tyś) zwróci się po 10 latach :o Toż to zlom będzie :-?

 

Mnie też wszyscy namawiali na z otwartą komorą spalania, ale mój szef ma 10-letniego Vaillanta kondensacyjnego i nie ma zastrzeżeń.

 

Aż 5KPLN? Masz kocioł jednofunkcyjny z kasobnikiem za 2500? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też wszyscy namawiali na z otwartą komorą spalania, ale mój szef ma 10-letniego Vaillanta kondensacyjnego i nie ma zastrzeżeń.

 

Aż 5KPLN? Masz kocioł jednofunkcyjny z kasobnikiem za 2500? ;)

 

Viessmann jednofunkcyjny z zasobnikiem 150l i programatorem tygodniowym za 5350zł a Viessmann Vitodens 200 z tymi samymi akcesoriami za ponad 10tyś. Mam domek 130m2 użytkowej i jakoś nie mogę się doliczyć zysków z kondensata- podlogówki tylko 35m2 i brak wiary, że kondensat znacząco obniży zużycie gazu bez przeymiarowania grzejników :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię nie będę przekonywał, bo to Twoje pieniądze a wiedzę mam żadną, bo to mój pierwszy kocioł gazowy i chodzi dopiero 2 tygodnie.

 

W podobnej sytuacji byliśmy i my. Namawiali nas dodatkowo na solary. Podobno się opłaca, ale nie skorzystaliśmy. Decyzja należy do Ciebie.

 

dyz: 100m3 / 14 dni = 7,14m3/dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie mów, że wiedzy Ci brak. Jak znam Forumowiczów to czego jak czego ale po podjęciu ważnej decyzji to wiedzy na 100% im nie brak :D My chyba troszeczkę za szybkie tempo mamy w budowie i powoli brakuje mi cierpliwości do podejmowania tych wszystkich decyzji...Jak się uda zbić cenę za kondensata to będzie kondensat, jeśli nie to kupimy jednofunkcyjny a po 5 latach jak kondensaty ostro stanieją rupiecia wywalimy do kosza :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...