Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Borf to bardzo ładny wynik ... ja miałem dokładnie taki sam :)

Ewa a pomyśl może o kotle turbo. Oszczędność zaczyna się od tego, że on nie potrzebuje powietrza z pomieszczenia w którym jest zamontowany i nie powoduje to wychłodzenia tegoż. Odnośnie kondensata to faktycznie przy niedużej powierzchni jego amortyzacja może wyjść zbyt długo lub wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Borf to bardzo ładny wynik ... ja miałem dokładnie taki sam :)

 

Czy to oznacza, że teraz masz lepszy? Co naprzestawiałeś?

 

W mojej gminie też nie ma dotacji. Jeżeli jest się rolnikiem to przysługuje dotacja z Funduszu Ochrony Środowiska a ja niestety nie jestem więc nie drążylam tematu.

 

U nas temat wygląda identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witom,

A dlaczego sprowadzacie piece gazowe do: z otwartą komorą oraz kondensacyjnego? :o

Piece mogą być również z zamkniętą komorą, ale nie kondensacyjne!

Otwarta komora spalania

Kocioł pobiera powietrze z pomieszczenia, w którym się znajduje.

Dlatego w pomieszczeniu tym wykonuje się wentylację nawiewną, która zapewni napływ powietrza z zewnątrz budynku do kotłowni – najczęściej jest to otwór w ścianie zewnętrznej budynku wyposażony w kratkę wentylacyjną.

 

Zamknięta komora spalania

Kocioł pobiera powietrze do spalania bezpośrednio z zewnątrz budynku. W tym przypadku stosuje się odpowiednie systemy doprowadzające powietrze do kotła i odprowadzające spaliny.

Przy tym rozwiązaniu można zrezygnować z wentylacji nawiewnej powietrza do kotłowni.

 

 

Osobiście jestem w posiadaniu tokowego i jestem bardzo zadowolony.

Mam vitpenda 222. Mały wiszący piecyk jak lodóweczka z zasobnikiem 50litrów.

http://www.viessmann.mobi/vitopend-222.php

 

Na naszą 5 osobową rodzinkę i około 105 m2 powierzchni (plus ogrzewany 16 m2 garaż) - wystarczająco wydajny. Dodam tylko, że mamy tylko jedną wannę połączoną z kabiną prysznicową. Nie wiem jak sprawy by sie miały, gdyby dwie osoby naraz chciały się kąpać.

 

polecam zdecydowanie

Cena - rozsądna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarta komora spalania

Kocioł pobiera powietrze z pomieszczenia, w którym się znajduje.

Dlatego w pomieszczeniu tym wykonuje się wentylację nawiewną, która zapewni napływ powietrza z zewnątrz budynku do kotłowni – najczęściej jest to otwór w ścianie zewnętrznej budynku wyposażony w kratkę wentylacyjną.

 

Widzę, że znasz się na temacie. W projekcie mieliśmy z otwartą komorą spalania. W pomieszczeniu była kratka wentylacyjna do komina i na zewnątrz budynku z rurą w kształcie litery Z i dochodzącą do podłogi. Czy po rezygnacji z pieca z otwartą komorą na rzecz kondensata można ten otwór w ścianie zamurować i zostawić tylko wentylację z komina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że może być z zamkniętą komorą tylko ja mam już komin systemowy i kotłownie i brak ekonomicznych przesłanek do montowania pieca z zamkniętą komorą spalania. Po pierwsze primo koszty rur, po drugie primo lekkie schlodzenie kotlowni nie zaszkodzi -może jakieś ogórki ukisze na zime :D Bedą się ładnie komponować na zasobniku 150l... Kociołek wybrałam- Viessmann Vitopend 100+zasobnik Viessmann 150l+ programator tygodniowy za 4650zł- jak dla mnie bomba :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witom,

A dlaczego sprowadzacie piece gazowe do: z otwartą komorą oraz kondensacyjnego? :o

Piece mogą być również z zamkniętą komorą, ale nie kondensacyjne!

Ech Fizyk a o czym ja pisałem jak wspomniałem o kotle turbo :) Coś zaczynam mieć wątpliwości czy to była Twoja teza z tym obi ... :wink: :D

 

Borf, jak narazie nasze przepisy nie rozróżniają kotłów więc i nawiew i wentylacja muszą być.

 

Ewa, nie do końca tak jest jak myślisz z tym lekkim wychłodzeniem. Już było kilka wątków na forum z rozpaczliwym pytaniem jak docieplić kotłownię bo ona jako taka stanowi część domu i od niej wychładza się reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, nie do końca tak jest jak myślisz z tym lekkim wychłodzeniem. Już było kilka wątków na forum z rozpaczliwym pytaniem jak docieplić kotłownię bo ona jako taka stanowi część domu i od niej wychładza się reszta.

 

Użytkujemy piec tego typu tylko Berette i nie zauważyłam jakiegoś dramatycznego wychładzania. A idąc tym tokiem myślenia to garażu w bryle budynku nikt by nie postawił :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, nie do końca tak jest jak myślisz z tym lekkim wychłodzeniem. Już było kilka wątków na forum z rozpaczliwym pytaniem jak docieplić kotłownię bo ona jako taka stanowi część domu i od niej wychładza się reszta.

 

Użytkujemy piec tego typu tylko Berette i nie zauważyłam jakiegoś dramatycznego wychładzania. A idąc tym tokiem myślenia to garażu w bryle budynku nikt by nie postawił :wink:

 

A no jak tak ... :) Ja osobiście nie mam tego typu doświadczeń więc upierał się nie będę. Oparłem się na doświadczeniach i skargach innych forumowiczów i nie tylko. Byliśmy poprzedniej zimy u znajomych, to był ich pierwszy sezon więc kocioł biegali oglądać co parę minut ... w tym celu musieli zakładać kurtki ... No ale kotłownia kotłowni nie równa a co do garaży w bryle a co nie daj Boże w piwnicy to oczywiście że się buduje ... a potem od ocieplania ścian do zamurowania drzwi włącznie próbuje się ratowac sytuację. To też osobiście widziałem i to nie raz :) No ale regułą to nie jest oczywiście :)

Wracając do tematu to Ty masz najpełniejszą wiedzę i znasz wszyskie za i przeciw w Twoim konkretnym przypadku w związku z czym i tak podejmiesz najwłaściwszą decyzję :) A my tu możemy coo najwyżej zasiać jakieś ziarno niepewności :) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyz - mnie jako inżynierowi mechanikowi Turbo kojarzy sie wybitnie z turbo-sprężarką, ew. z gumą TURBO, któej historyjki kolekcjonowałem jako młody chłopak (a wczoraj kolekcję przekazałem juniorowi).

Borf, jak narazie nasze przepisy nie rozróżniają kotłów więc i nawiew i wentylacja muszą być.

... przynajmniej na projekcie ;)

 

Z powodu kosztów kominów systemowych - mam kominki (poza kominkowym) z cegiełek. W środku umieszczona jest podwójna rura (rura w rurze). I tyle.

Ja mam na tyle małe pomieszczenie gospodarcze, że zasobnik zbyt dużo by go zajął. A więc mam zasobnik ... na ścianie ;)

 

Konieczność istnienia otworu jest zależna od objętości pom. w którym jest piec. Ale cyferek nie podam. Nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja pamniętam to 8m3 ;)

A ciekawe jak ze zużyciem gazu. Ja zainwestowałam w kondensacyjny i nie żałuję. A zużycie to chyba teraz główny parametr przy wyborze kotła. Cenę zakupu będziecie pamiętać przez 3 miesiące ;), o zuzyciu co miesiąc

Podobno kondensacyjne są generalnie robione z trwalszych, wyższej klasy materiałów - to mi mówili serwisanci już po zakupie. Mało jest awarii-awarii, a to też kosztuje później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się podobają nasze barierki? Bo nie ulegliśmy modzie.

 

A jaką śliczną masz oczyszczalnie- widziałam ją na własne oczy u siebie na działce :D Panowie dzień wcześniej montowali u mnie i Twoja spędziła uroczy dzień (zimno było jak cholera) przed moim domkiem :wink: Mam nadzieję, że obie będą dzialać i źródlaną wodę produkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się podobają nasze barierki? Bo nie ulegliśmy modzie.

 

A jaką śliczną masz oczyszczalnie- widziałam ją na własne oczy u siebie na działce :D Panowie dzień wcześniej montowali u mnie i Twoja spędziła uroczy dzień (zimno było jak cholera) przed moim domkiem :wink: Mam nadzieję, że obie będą dzialać i źródlaną wodę produkować.

 

Właśnie się zastanawiałem, gdzie ona nocowała, skoro panowie mówili, że spali w Lublinie a odbierałem ich spod Dworu Anna. Ale ten świat mały. Uruchomili Ci ją do końca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: barierki fajne

Borf ty jak widze nie krok ale z pięć przed nami

:D

 

Teraz zwolnimy bo gładź powoli idzie. Wolno a dokładnie ;)

 

Nie jeszcze nie uruchomili na stałe. W domku robi się wykończeniówka i bałam się, że bakterie z głodu padną albo co gorsza zadzwonią ze skargą do Animalsów :D Mam nadzieję, że przed Wielkanocą się wprowadzimy i zaczniemy "dokarmiać" maleństwa :wink:

 

Nam mieli uruchomić, bo mamy dwóch producentów non stop. A teraz sie nie spieszymy, az do przeprowadzki. Miała być na te święta, ale nie damy rady.

 

Macie namiary na kogos od schodów wewnetrzych. Mamy wylane betonowe, chcemy je zrobic w drewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...