Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Jeśli chodzi o glazurę - to mam super fachowca. Jestem bardzo zadowolony. Człowiek kładł już glazurę u moich teściów, u nas, u mojego dobrego kumpla. Niewykluczone, że również u kogoś z Was ;)

Jeżeli jesteście zainteresowani, mogę wysłać na PW.

 

Dyziu - nie zaszkodzi przetestować parapeciki teraz, a drugio raz po zamontowaniu .. ;)

 

Ella - podpowiedź w sprawie kredytu - Bierz - podobno w Polsce wszyscy biorą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maden,cóz mozna ci poradzić, najprosciej to iść z taką sprawa do prawnika. Mój mąż jak załatwiał jakies sprawy w gminie, a dodam ze budujemy w gm.głusk, był świadkiem awantury z urzędasami w takiej samej sprawie jak twoja. Wolałabym sie nie wypowiadać,przykra sprwa i nie wygląda ciekawie. Człowiek martwi sie czy materiał na czas przywiozą i czy fachowiec przyjdzie, a tu ludzie dopiero mają problemy!! Nie ma nawet słów pocieszenia w takiej sytuacji.

Fizyk,poproszę o namiary na glazurnika? Z góry dziekuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum !!

 

Planuję rozpoczęcie budowy na wiosnę 2008, w Lublinie.

A L E mam jeden problem - umówiona ekipa murarzy zrezygnowała. :oops:

 

Proszę o namiary na sprawdzone ekipy do murowania stanu surowego.

 

Będę bardzo wdzięczny.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam chyba to moj pierwszy post pisze w dniu swoich imienin bo dzis pan z gminy sprawil mi piekny prezent a zeraz po kolei nasza dzialka miala niewazne plany zagospodarowania przestrzennego gdy ja kupywalem to z mysla o budowie pan z gminy nie widzial zadnych przeciwskazan wiec kupiona ogrodzona i postanowilismy sie budowac i chcialem dzis zlorzyc wniosek o wydanie warunkow zabudowy bo to podstawa i wracamy do prezentu a pan mnie uswiadomil ze przez nasza dzialke wg nowych planow ktore beda w lutym ma przebiegac droga dodam ze dzialka nie jest szeroka ma 23,5 m a oni chce mi zabrac ok 6 metrow ja jak ja jakos to przelkalem ale jak zona sie dowiedziala to jej rece opadly dodam ze mialem kupowac bloczki stal itd ludzie doradzcie mi cos bo niedosc ze jak mam isc do urzedu z byleczym to mnie szlak trafia a tu taka niespodzianka prosze pomozcie pozdrawiam i czekam na jakies wskazowki ps najwiekszy objetosciowo post jaki napisalem

raczej nic nie wskórasz kupiłeś ziemię, najwyżej dostaniesz pieniadze od gminy za ziemię pod drogę.Teraz to za późno ale 1 krok to o wystąpienie warunków gdzie jest napisane czarno na białym co z ziemią można ,,robić"

ewentualnie droga sądowa z poprzednim właścicielem pod warunkiem ze w akcie notarialnym masz napisane o przeznaczeniu ziemi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam chyba to moj pierwszy post pisze w dniu swoich imienin bo dzis pan z gminy sprawil mi piekny prezent a zeraz po kolei nasza dzialka miala niewazne plany zagospodarowania przestrzennego gdy ja kupywalem to z mysla o budowie pan z gminy nie widzial zadnych przeciwskazan wiec kupiona ogrodzona i postanowilismy sie budowac i chcialem dzis zlorzyc wniosek o wydanie warunkow zabudowy bo to podstawa i wracamy do prezentu a pan mnie uswiadomil ze przez nasza dzialke wg nowych planow ktore beda w lutym ma przebiegac droga dodam ze dzialka nie jest szeroka ma 23,5 m a oni chce mi zabrac ok 6 metrow ja jak ja jakos to przelkalem ale jak zona sie dowiedziala to jej rece opadly dodam ze mialem kupowac bloczki stal itd ludzie doradzcie mi cos bo niedosc ze jak mam isc do urzedu z byleczym to mnie szlak trafia a tu taka niespodzianka prosze pomozcie pozdrawiam i czekam na jakies wskazowki ps najwiekszy objetosciowo post jaki napisalem

 

Czy plan zagospodarowanie jest już uchwalony? Jeśli nie, masz prawo wnieść zastrzeżenie. Nie ma jakichś działek po przeciwnej stronie drogi? Wam muszą zabrać całe 6m ? :o

Żona ma rację, że "nie przełknęła" - zostanie wam straszna kicha do budowy i cienko z projektami. Walczcie...

 

Na przyszłość bardzo proszę o jakieś znaki przestankowe 8) :wink: , bo się słabo czyta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz kasiula ps ja jestem glazurnikiem ale nigdy w ten sposob nie namawialem nikogo do moich uslug zawsze robilo sie u kogos i ktos mnie polecal sasiadowi pozdrawiam ps plany jeszcze nie byly wylozone a moj sasiad zyska na swojej waskiej dzialce 16 metrowej jakies 6 metrow po wycieciu drogi bo wedzie mogl odkupic te 6 metrow pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie namiary na jakiegos dobrego hydraulika oraz ekipe od tynkow wew. i ocieplnie budynku. BO narazie to mnie kosztami przerazaja do tych co dzwonie :evil:

 

 

Gleba dosc ladna, piach to to nie jest.

 

Z ta dzialka, droga to popelnilscie blad. Przy kupnie trzeba isc do urzedu i poparzec w plany tego terenu. Dwa musza wydac aktualny plan zagospodarowania albo warunki zabudowy dla tej dzialki.

Zalezy co to za droga ale na takiej dzialce nic nie wybudujcie sensownego, starajcie sie by wykupili calosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz kasiula ps ja jestem glazurnikiem ale nigdy w ten sposob nie namawialem nikogo do moich uslug zawsze robilo sie u kogos i ktos mnie polecal sasiadowi pozdrawiam ps plany jeszcze nie byly wylozone a moj sasiad zyska na swojej waskiej dzialce 16 metrowej jakies 6 metrow po wycieciu drogi bo wedzie mogl odkupic te 6 metrow pozdrawiam

 

Ale moment - co będzie mógł odkupić? :o Nie bardzo rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może by się udało puścić całą drogę po wąskiej, jeśli właściciel chce ją gminie sprzedać? Ja bym kombinowała, na pewno intensywniej, gdyby moja działka miała się zrobić naprawdę wąska i przylegać dłuższym bokiem do drogi ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baba bo obok mojej dzialki sa 2 waskie 16 metrowe jesli droga pojdzie po czesci przez moja i po czesci przez 1 waska to drugi sasiad tej waskiej moze odkupic to co zostanie po wytyczeniu drogi od 1 sasiada badz gminy jesli gmina kupi cala waska dzialke

 

U mnie jest identyczna sytuacja, z tym że to działka obok zostaje całkowicie odkupiona przez gminę - będziemy mieli możliwość odkupić 6-8 metrów.

Ale zanim wydano nam pozwolenie na budowę, uzgodnienia trwały ok. 5 miesięcy m.in. z firmą projektującą drogi.

Nam na szczęście odcięło z przodu tylko 2m.

Nie zazdroszczę Wam. Jest bardzo duże ciśnienie na nowe drogi i to one mają priorytet. Z tego powodu ok. 150 m od nas odkupują m.in. dwie działki z domami i je wyburzął.

Przy trasie piaseckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...