Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Grzejemy gazem równo miesiąc. Poszło 380m3 tj 12,26 m3 na dobę. NAdmienię , ze schną nam posadzki wykonane miesiac temu i tynki.

Grzejemy, wietrzymy. Takze chyba niezły wynik.

Ale nie o tym chciałam pisac. Powiedzcie mi proszę ile kosztuje m3 gazu. JAk mam sobie obliczyc jaki to jest koszt miesięcznego grzania. To nasz pierwszy rachunek za gaz :D

NA stronie gdzies znalazłam ze oprócz tego "haraczu" tj abonamantu tzreba mnożyc kazdy m3 razy 1,17zł .Ale nei ejstem pewna.

 

Proszę o szybka odpowiedz , bo skręca mnie z ciekawości.

POZdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Dawno się nie odzywałam, ponieważ nie miałam w naszym nowym domku netu. a teraz już mam :D

I od razu mam pytanie do posiadaczy kominków. Jaki teraz jest przedział cenowy za robociznę, czyli za samo wykonanie obudowy do kominka (bez materiałów). Czy macie może jakiegoś godnego polecenia i niedrogiego :) fachowca ?

Pozdrawiam eko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy juz mieszkający albo mający stan zamknięty proszę napiszcie jakie wybraliście okna i drzwi ( materiał i firma). O wadach i zaletach juz poczytałam ale jeszcze chciałabym wiedzieć co jest najczęściej wybierane,jesli kilka razy powtórzy sie nazwa firmy to warto sie zastanowić? Czy ktoś z was użytkuje drzwi zewnetrzne stalowe? Odpiszcie proszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy juz mieszkający albo mający stan zamknięty proszę napiszcie jakie wybraliście okna i drzwi ( materiał i firma). O wadach i zaletach juz poczytałam ale jeszcze chciałabym wiedzieć co jest najczęściej wybierane,jesli kilka razy powtórzy sie nazwa firmy to warto sie zastanowić? Czy ktoś z was użytkuje drzwi zewnetrzne stalowe? Odpiszcie proszę.

 

My wybraliśmy okna PCV Oknodomu- wyglądają bardzo ładnie a z doświadczenia posiadaczy wiem, że użytkują się też dobrze. Drzwi wejściowe mamy drewniane Urzędowskiego (wielki (+) za wygląd (-) za terminowość) Drzwi zewnętrzne od garażu stalowe w okleinie Boryszewa (+ za cenę, minusów nie stwierdziliśmy :wink: ) brama garażowa Wiśniowki- jest OK :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy juz mieszkający albo mający stan zamknięty proszę napiszcie jakie wybraliście okna i drzwi ( materiał i firma). O wadach i zaletach juz poczytałam ale jeszcze chciałabym wiedzieć co jest najczęściej wybierane,jesli kilka razy powtórzy sie nazwa firmy to warto sie zastanowić? Czy ktoś z was użytkuje drzwi zewnetrzne stalowe? Odpiszcie proszę.

 

My wybraliśmy okna PCV Oknodomu- wyglądają bardzo ładnie a z doświadczenia posiadaczy wiem, że użytkują się też dobrze. Drzwi wejściowe mamy drewniane Urzędowskiego (wielki (+) za wygląd (-) za terminowość) Drzwi zewnętrzne od garażu stalowe w okleinie Boryszewa (+ za cenę, minusów nie stwierdziliśmy :wink: ) brama garażowa Wiśniowki- jest OK :D

 

potwierdzam drzwi Urzędowskiego prezentują się ładnie. Widziałam je dziś na żywo z daleka bo zakręcaliśmy na waszym wjeździe (nie wyrobiliśmy się na zakręcie bo dzieci na sankach jeździły :wink: )

Pozdrawiam sąsiadkę i wszystkich forumowiczów

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam drzwi Urzędowskiego prezentują się ładnie. Widziałam je dziś na żywo z daleka bo zakręcaliśmy na waszym wjeździe (nie wyrobiliśmy się na zakręcie bo dzieci na sankach jeździły :wink: )

Pozdrawiam sąsiadkę i wszystkich forumowiczów

:D

 

Ja też tak do Ciebie zaglądam :D Mureczków ozdobnych przybyło ale dekarze coś się nie spisują... Ciekawe kiedy się "na żywo" spotkamy. Pozdrowionka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam drzwi Urzędowskiego prezentują się ładnie. Widziałam je dziś na żywo z daleka bo zakręcaliśmy na waszym wjeździe (nie wyrobiliśmy się na zakręcie bo dzieci na sankach jeździły :wink: )

Pozdrawiam sąsiadkę i wszystkich forumowiczów

:D

 

Ja też tak do Ciebie zaglądam :D Mureczków ozdobnych przybyło ale dekarze coś się nie spisują... Ciekawe kiedy się "na żywo" spotkamy. Pozdrowionka :wink:

Oj tak dekarze to żułwiki ale są dokładni i niedrodzy :wink: . W przyszłym tygodniu zaczną obijać płytami osb. Mam nadzieję że przed świętami obiją pół dachu bo na całość nie liczę. Z tym na żywo to teraz gorzej bo ja jestem na działce tylko raz w tygodniu i to czasem nie. Za ciemno już po pracy i zimno. Ale wiosną trzeba coś zorganizować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa 7506

Gorąco dziękuję za odpowiedz,konkretnie, o to mi chodziło. My bedziemy mieli pcv i w okleinie obustronnej ciemny orzech, to na pewno juz zdecydowane,kwestia ceny i firmy. Akurat w wycenach Oknodom wypadł najdrożej (różnica 2tys) :( a najtansi wcale nie są najgorsi na rynku! Zastanawiam sie na drzwiami zew. stalowymi? Ktoś użytkuje? Ewa ile kosztowały cie drzwi Urzędowskiego,jakaś fotka,jak mozesz na priv. :roll: Mamy równiez drzwi od ogrodu, stad zaint. drzwi w okleinie Boryszewa, a firma, nie słyszałam,podszkolisz?

Gdzie kupowaliście drzwi przeciwpożarowe (miedzy kotłownią a garażem), może gdzieś robią na zamówienie, mamy nietypowy wymiar 190x80?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zastanawia mnie jedno dużo różnych dziwnych rzeczy widziałem na budowach nie będę opisywał bo wydaje mi się że każdy może cos powiedzieć na ten temat tylko jedno dla przykładu człowiek który ma w planach zainstalowac kliamtyzacje gwc kolektory chce zaoszczędzić na fundamentach to dla mnie osobiście bezsens tak jak okna i drzwi dla mnie to moje zdanie mozna sie pytac radzić tylko pytanie brzmi czy mnie na to stać moje osobiste zdanie jest takie nie ma jak okna drewniane ale ktos powie człowieku co ty o tym wiesz no tak tylko w tym robię a czy ludzie mają dobrą wentylację w nowym domu czy im się tylko wydaje i czy w zimie nie będą zatykać kanałow i czy im się nie pojawi grzyb dla mnie to osobiscie wszystko kwestia ceny ps pytanie do ludzi którzy mają okna i czy pilnowaliście by montujący wyjeli kliny itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa 7506

Gorąco dziękuję za odpowiedz,konkretnie, o to mi chodziło. My bedziemy mieli pcv i w okleinie obustronnej ciemny orzech, to na pewno juz zdecydowane,kwestia ceny i firmy. Akurat w wycenach Oknodom wypadł najdrożej (różnica 2tys) :( a najtansi wcale nie są najgorsi na rynku! Zastanawiam sie na drzwiami zew. stalowymi? Ktoś użytkuje? Ewa ile kosztowały cie drzwi Urzędowskiego,jakaś fotka,jak mozesz na priv. :roll: Mamy równiez drzwi od ogrodu, stad zaint. drzwi w okleinie Boryszewa, a firma, nie słyszałam,podszkolisz?

Gdzie kupowaliście drzwi przeciwpożarowe (miedzy kotłownią a garażem), może gdzieś robią na zamówienie, mamy nietypowy wymiar 190x80?

 

Drzwi Urzędowskiego mamy takie http://img508.imageshack.us/img508/5549/urzdowskilr7.jpg

http://img508.imageshack.us/img508/5549/urzdowskilr7.1cfe59a291.jpg Nam Oknodom zaproponował dosyć korzystną oferte. Mieliśmy jedno okno tarasowe z łukiem i niektóre firmy bardzo podnosiły cene albo odmawiały gwarancji a Oknodom zrobił w profilu drzwiowym. Też mamy okleine obustronną orzech i dodatkowo szprosy w kolorze okien. Co do drzwi stalowych wybraliśmy bardzo prosty model bo takie z różnymi wcięciami jakoś dziwnie wyglądały. Boryszewo to duża firma (notowana na GPW- producent m.in. słynnego Borygo :D ) To co nam się spodobało to ościeżnice w okleinie jak skrzydła (czego nie ma np. Gerda) Drzwi między kotlownią a garażem też Boryszewa w okleinie orzech. Ceny drzwi prześle Ci na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jakoś narazie nie udzielałem się na forum lubelskim. Teraz, w miarę możliwości, postaram się to zmienić :wink: . Ale do rzeczy. Poszukuję sprawdzonej ekipy do stanu surowego otwartego lub zamkniętego. Termin rozpoczęcia: wiosna 2008 r. Wiem, że może być ciężko. Rozpuściłem wici wśród znajomych, i czekam na odzew. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc, to będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi Urzędowskiego mamy takie http://img508.imageshack.us/img508/5549/urzdowskilr7.jpg

http://img508.imageshack.us/img508/5549/urzdowskilr7.1cfe59a291.jpg Nam Oknodom zaproponował dosyć korzystną oferte. Mieliśmy jedno okno tarasowe z łukiem i niektóre firmy bardzo podnosiły cene albo odmawiały gwarancji a Oknodom zrobił w profilu drzwiowym. Też mamy okleine obustronną orzech i dodatkowo szprosy w kolorze okien. Co do drzwi stalowych wybraliśmy bardzo prosty model bo takie z różnymi wcięciami jakoś dziwnie wyglądały. Boryszewo to duża firma (notowana na GPW- producent m.in. słynnego Borygo :D ) To co nam się spodobało to ościeżnice w okleinie jak skrzydła (czego nie ma np. Gerda) Drzwi między kotlownią a garażem też Boryszewa w okleinie orzech. Ceny drzwi prześle Ci na PW.

 

Co do drzwi stalowych to podobno należy wybierać takie które mają jakiś "wzorek" z uwagi na fakt iż nie nagrzewaja się tak bardzo jak drzwi o płaskiej powierzchni .Z taką opinią spotkałam się w kilku miejscach więc pewnie coś w tym jest.

Jeśli chodzi o drzwi to ja mam drewniane z Agmaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eska 78,dzieki za odpowiedz. Do tej pory wszyscy drzwi drewniane wybrali, Eska napisz,jesli mozesz ile w agmarze drzwi cie kosztowały,jesli masz zdjecie poprosze!(priv)

Zbieram informacje tą drogą bo mam dzieciaczki i nie zawsze moge je z kims zostawić zeby pobiegac po różnych firmach, a tak wstępną weryfikację moge zrobić jeszcze w domciu. Tłumacze sie gdyby to kogoś dziwiło :roll:

A jak inni z tymi oknami i drzwiami? Baba budowniczy, Dyz, Borf , Eko i pozostali? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiula drzwi stalowe możesz jeszcze kupić w Dualu, ul. Inżynierska. Mają z firmy Capek, jest możliwość skrócenia do 17cm. Ja tam brałam drzwi oddzielające piwnice od parteru, drzwi ocieplane, z montażem i skróceniem, ok. 700zł, a zewnętrzne do ogrodu mam stalowe z Boryszewa( też możliwość skrócenia do 17cm), a zewnętrzne drewniane z Roko,ładne są nawet, tylko martwi mnie kolor, mam okna PCV orzech, bramy brązowe Wiśniowskiego, i trochę to się gryzie :-(, mam nadzieję, że elewacja coś pomoże i nie bedzie się tak rzucać w oczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...