Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

witam wszystkich po dłuuuuuugiej przerwie, po wielu zyciowych zmianach jestem w trakcie poszukiwania działki pod dom, najchętniej w południowej części lublina, zemborzyce, prawiedniki, dziesiąta itp. Jakby ktoś wiedział o jakimś miejscu jeszcze rozsądnym cenowo to proszę o jakieś info, a może ktoś poszukuję fajnego sąsiada to się polecam 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Eska 78,dzieki za odpowiedz. Do tej pory wszyscy drzwi drewniane wybrali, Eska napisz,jesli mozesz ile w agmarze drzwi cie kosztowały,jesli masz zdjecie poprosze!(priv)

Zbieram informacje tą drogą bo mam dzieciaczki i nie zawsze moge je z kims zostawić zeby pobiegac po różnych firmach, a tak wstępną weryfikację moge zrobić jeszcze w domciu. Tłumacze sie gdyby to kogoś dziwiło :roll:

A jak inni z tymi oknami i drzwiami? Baba budowniczy, Dyz, Borf , Eko i pozostali? Pozdrawiam

 

Jeśłi chodzi o drzwi to tu jest link do Agmaru ale najlepiej zobaczyc w realu np. Rusałka.Co do ceny to wszystko zalezy od modelu,rodzaju drzewa,szerokosci drzwi,klamki,ilosci szybek itp. i czasu kiedy kupujesz,ja kupowałam rok temu wiec cena jest z pewnością nieaktualna.Wiem ze w styczniu urządzają promocję cenową :D

 

http://www.agmar.biz.pl/oferta.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiula co do okien ... to powiem tak. Profil mam veki i narazie jestem zadowolony ale firmy (nawet gdyby jeszcze istniała) nie poleciłbym. Ale gdyby nie cena to oknodom miał u mnie też wysokie noty. Drzwi podobnie jak i kilka osób z "rocznika 2005" :wink: mamy gerdy o ile mnie pamięć nie myli WX20. Metalowe z wymiennymi frontami. Zamawiane na rusałce w masterze. Jak narazie jesteśmy zadowoleni. Za dwoje drzwi zapłaciliśmy tyle co kosztowały by jedne drewniane. Brama garażowa to droma. Tu trudno mówić o zadowoleniu narazie bo za mało używane i jeszcze wymagają regulacji. Firmy która montowała natomiast również nie polecę ... zareklamowałem ze wzgędu na różnicę w kolorze (2 segmenty - złoty dąb, 2 segmenty - orzech) a po przyjeździe serwisu okazało się że do wymiany wszystkie segmenty ze względu na spi...y montaż ...

Borf, pamiętam o tobie ale ni choroby nie mogę się zebrać i poszukać tych namiarów. Po pierwszym kręgu załamaliśmy się i temat leży i się kurzy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borf, pamiętam o tobie ale ni choroby nie mogę się zebrać i poszukać tych namiarów. Po pierwszym kręgu załamaliśmy się i temat leży i się kurzy ...

 

Nie ma sprawy, a fachowca mamy już umówionego :) Widziałem jego dwie prace i były ładnie i dokładnie wykonane.

 

Nasze drzwi zewnętrzne:

http://img2.freeimagehosting.net/uploads/dc6ae090b9.jpg

 

Są firmy CAL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dach z dachówki cementowej nie jest za cięzki na to żeby leżał na domu, którego ściany zbudowane są z suporexu o grubości 24 cm? Dodam że budynek który stawiam to dom parterowy o powierzchni 116 mkw.

 

My jak zmienialiśmy z blachodachówki na dachówkę cementową, to poszliśmy do architekta i nam przeprojektował dach. Radzę zrobić to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o nasze okna to nie pamiętam nazwy profilu - jakiś chyba na D.... Drzwi zewnętrzne mamy stalowe z KMT ( kupione na Rusałce).

Drzwi garażowe - Krispol.

Nie mam jeszcze żadnych zastrzeżeń ze względu na krótki czas użytkowania, garażowe trochę ciężko chodzą ale myślę, że to jest kwestia regulacji.

 

Ja równiez dołączam się do pytania o obudowę kominka ? Jeżeli ktoś ma już to za sobą to jak to cenowo się przedstawia ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć DYZ, troche mnie uspokoiłes, mój dom jest z projektu muratora, ma projektowany od razu dach pod dachówke cementową (wiązary) a na stronie internetowej muratora w opisie projektu są ściany dwuwarstwowe z suporexu 24 cm plus ocieplenie, zapewne tez od razu jest projektowany fundament pod taki dach.

Tyle tylko, że po tym jak przyslali mi projekt okazało się, że w drukowanej wersji jest ściana z YTONGu bodajże 30 czy nawet 35 cm. Zacząłem sie zastanawiać czy suporex nie bedzie za "słaby" pod taki dach (chociaż tak jak wspmniałem dom jest parterowy z drewnianym stropem)

Co o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogut, jak już wspomniałem ściany wytrzymają to z dużym zapasem. Czy to będzie 24cm + ocieplenie czy 36,5 to przy parterówce nie ma żadnego znaczenia. W sumie to najistotniejsza jest więźba. Jak to jest w porządku to nie ma problemu. Ja miałem zagadkę bo w samym projekcie w jednym miejscu napisano że więźba jest pod pokrycie lekkie a raz że pod ciężkie i dopiero telefon do autora projektu wyjaśnił sprawę :) Dla spokojności sumienia to i Tobie proponuję jeden telefon i kilka lat więcej życia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich po dłuuuuuugiej przerwie, po wielu zyciowych zmianach jestem w trakcie poszukiwania działki pod dom, najchętniej w południowej części lublina, zemborzyce, prawiedniki, dziesiąta itp. Jakby ktoś wiedział o jakimś miejscu jeszcze rozsądnym cenowo to proszę o jakieś info, a może ktoś poszukuję fajnego sąsiada to się polecam 8)

Fajny sąsiad dobra rzecz, ale wokół mnie chyba już wszystko wykupione. Swoją drogą ciekawy jestem jak teraz ceny. Mniej więcej rok temu szukałem i w lutym kupiłem właśnie w południowej części, ale nie w samym Lublinie tylko pod.

Powodzenia w poszukiwaniach. A swoją drogą, jeśli mogę cos poradzić to ja swoją działkę znalazłem w dość banalny sposób. Rozwiesiłem ogłoszenia na przystankach w tych okolicach gdzie chciałem kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...