Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dzieki za słowa pocieszenia! Dla mnie te wybory to tez sama przyjemność, problem stanowi to myślenie czy dokonuje sie słusznego wyboru. Farba to pikuś,jeden wieczór i przemalowane, ale wybór odpowiednich okien, drzwi i to co dalej mnie czeka... poki co nie zaprzątam sobie tym głowy,ide etapami. Jak tego dokonywaliscie majac dzieci, razem z gromadką do sklepu??? :-? Moj mężula to typowy fizyczny,praca a po pracy budowa, a od zakupów i dokonywania wszelkich wyborów ja! Bez auta i z dzieciakami!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za słowa pocieszenia! Dla mnie te wybory to tez sama przyjemność, problem stanowi to myślenie czy dokonuje sie słusznego wyboru. Farba to pikuś,jeden wieczór i przemalowane, ale wybór odpowiednich okien, drzwi i to co dalej mnie czeka... poki co nie zaprzątam sobie tym głowy,ide etapami. Jak tego dokonywaliscie majac dzieci, razem z gromadką do sklepu??? :-? Moj mężula to typowy fizyczny,praca a po pracy budowa, a od zakupów i dokonywania wszelkich wyborów ja! Bez auta i z dzieciakami!

 

Kasiula,dla pocieszenia powiem Ci że jestem samotna matką i jak zaczynałam budowę mój Syn miał niewiele ponad 2 lata.Więc zestaw praca zawodowa,Syn,budowa był długo równocześnie na tapecie.Także głowa do góry,dasz radę nawet z dziećmi.Ja wszystko i wszędzie załatwiałam z Synem u boku (czasami to sie nawet bardziej opłacała :D ).

 

Oczywiscie wszystkim Budujacym Wesołych Świąt Życzę :) [/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy święta pod własnym dachem, również dzięki forumowiczom. Takich świąt wszystkim budującym jak najszybciej życzę w zdrowiu i radości !

 

Cały świat się w radość stroi

w dzień narodzin Chrystusowych.

Ślę więc życzenia serdeczne,

zawsze świeże choć odwieczne:

zdrowia, szczęścia i wesela

niechaj Dziecina Wam udziela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna-tynki

Stały dylemat. Moim skromnym zdaniem, w przypadku okien z PCV najlepiej przed tynkami.

Po 1 otwory będą niezachlapane zaprawą, mniejsze ryzyko, iż będzie niewłaściwie zaizolowane połączenie mury z oknem.

2 tynkarze pożnij zrobią robotę kompleksowo tzn. razem z glifami, w przeciwnym wypadku będą musieli przyjechać i po zamontowaniu okien robić obróbkę glifów, a to również się wiąże siei z brudzeniem, chlapaniem

Warunek konieczny okna muszą być bardzo starannie zabezpieczone porządna folia.

W przypadku okien drewnianych ze względu na wilgotność - zdecydowanie o tynkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiula, generalnie przy oknach PCV to jak już inni pisali nie ma znaczenia kolejność. W każdym razie dla Ciebie bo z fachowcami to różnie. Był u mnie np gość od tynków gipsowych i orzekł, że jeżeli okien nie będzie to onnie wchodzi bo nie będzie potem wracał do glifów. Koniec końców przez opóźnienie w dostawie okien u mnie tynki zostały zrobione sporo przed oknami.

Borf, nie ma narazie o czym pisać odnośnie doświadczeń z ustawieniami. Nie mam ostatnio czasu żeby się tym bardziej zainteresować. Do teg stopnia, że nawet zużycie gazu sprawdzam już raz na kilka dni. Zauważyłem tylklo dziwne zachowanie sterownika (wg jego logiki to pewnie normalne). Otóż jak temperatura na zewnątrz zeszła poniżej 0st zamiast temperatury obniżonej (ustawiliśmy na 12st) to skoczył na minimalną (tej nie można ustawić poniżej 15st). To zupełnie zaburzyło moje obserwacje co do zużycia agzu :) W kazdym razie ostatnie 2 dni pociągnął po 10m3 co dało wynik ogólny od 30X - 320m3 :( A jak to wygląda u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnośnie więźby dachowej. W jaki sposób to się zamawia? Czy kupuje się drzewo, idzie do tartaku i mówi jakie belki, deski itp. z tego mają być? Czy raczej, są jakieś gotowe tego typu rzeczy i kupuje się je?

Akurat w temacie więźby jestem "lajkonikiem" :lol: więc proszę o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz swoje drzewo to tartak do Ciebie może przyjechać i wytną co będziesz chciał. Zamówienie w tartaku będzie chyba najdroższe, generalnie wszyscy zamawiają u ludzi, którzy tym się zajmują. Większość z tego forum brała chyba drzewo z Biłgoraja, ja brałem z Janowa Lubelskiego.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz w sprawie tynków, to zdecydowanie rozwiązuje mój dylemacik co do terminów.

Ar-Tur

Podpisuje sie pod tym co Atam napisał! Ja brałam z Biłgoraja od niejakiego Łupikasza, więźba pierwsza klasa, obróbka drewna i impregnacja, ale jak trafisz na gorący okres to uuuuuuuuuuuchchuuuuuu sie czeka,facet nie wyrabia z realizacją zamówień. Tyle ze warto było! A ze nerwów zjadłam, co tam nie pierwszy raz i pewnie nie ostatni. Teraz na tapecie dachóweczka, dach sie robi i robi...... :evil: Nie ma lekko

Ps. cegiełkę zamawiałam w "Bojanówce" w Kraśniku, dostawa z rozładowaniem w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jak to się odbywa? Zgłaszam się do gościa, mówię mu ile i czego mi potrzeba, a on to przygotowuje?

PS. Czasu jeszcze trochę mam, 2 stycznia składam wniosek o PNB, także do dachu to jeszcze trochę czasu :roll: Ale wolę mieć wszystko od razu poukładane, żeby było jak najmniej przestojów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiula 77

Jeżeli chodzi o okna z PCV to odradzam kupowanie ich u producentów okien drewnianych, jeżeli specjalizują się w drewnie to nie będą dobrzy w PCV jest to reguła która już wielokrotnie się sprawdziła. PCV traktują jako uzupełnię oferty dla przetargów, często brak odpowiedniego zaplecza technicznego do tego ich okna są z reguły bardzo drogie a jakość pozostawia wiele do życzenia. Dlatego ofert Sokółki, Pol-Skone, Gorana nie brał bym pod uwagę. Z fabryk PCV które wymieniłaś wybierz Oknoplast-Kraków lub Jezierskiego to dwaj duzi producenci stolarki PCV stawiający na jakość swoich produktów. Pozostałych odrzuciłbym ze względów o których pisałem wcześniej. Zweryfikuj ich pod kątem montażystów, zapytaj szczególnie o tzw. "ciepły montaż".

Natomiast jeżeli chcesz kupić okna drewniane to wybierz Gorana.

Jeżeli chcesz więcej szczegółowych informacji to napisz na priv

Pozdrawiam

Arkady, wydawało mi sie ze Goran własnie stawia na plastik!? Przynajmniej tak bylo jeszcze 4 lata temu, kiedy zaczął szerzej wprowadzac drewno, wlasnie jako wypelnienie oferty. Tak samo zrobil kiedys MS, Drutex, i inni.

Ja uwazam ze drewno nalezy kupowac w firmach z trochę dłuższą tradycją produkcji, bo jesli pojawią się rzeczy nietypowe to ich doswiadczenie moze sie okazac niezastąpione.

Kiepska kantówka? Owszem, szczegolnie w ub. r. byl z tym ogromny problem, ale firmy traktujące drewno powaznie postarały sie o odpowiednie zabezpieczenie.

Np Urzedowski (ktorego produkty polecam) nigdy nie mial takiego zapasu tarcicy, a wszystko sciagniete bezposrednio. Tylko po to by miec pewnosc dostepu do dobrej jakosci materialu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...