Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

Ja uporałem się ze stanem surowym mojego domku dopiero w połowie grudnia, po 3 miesiącach budowy i przy wspieraniu ekipy murarzy czasami całą rodziną.

 

Ar-Tur, będziesz miał wielkie szczęście jak takiego znajdziesz. Z moich obserwacji wsród znajomych wynika, że większość "kierowników" traktuje prowadzenie naszych budów jako źródło dodatkowych łatwych pieniędzy, do swojej normalnej pracy np. w jakimś urzędzie. Brak kompetencji jest normą, a jeżeli kierownik jest architektem lub konstruktorem to możesz nawet nie pytać czy posiada jakieś doświadczenie w zakresie instalacji. Ale na pewno zdarzają się wyjątki.

 

Bank ustanawia hipotekę na działce, bo tylko wtedy będzie miał prawo do wszystkiego co na niej wybudujesz.

 

Pozdrawiam

Irk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam takiego kierownika, który zawsze mówi że wszystko jest w porządku. Dopiero znajomi przychodzili na budowę i zauważali duże nieprawdiłowości. Jedynie mogę poradzić, ze czasami lepiej więcej zapłacić kierownikowi budowy, ale żeby on na prawdę sie pojawiał na budowie, doradzał, sprawdzał, a nie takiego tylko na papierze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Ar-Tur, będziesz miał wielkie szczęście jak takiego znajdziesz. Z moich obserwacji wsród znajomych wynika, że większość "kierowników" traktuje prowadzenie naszych budów jako źródło dodatkowych łatwych pieniędzy, do swojej normalnej pracy np. w jakimś urzędzie. Brak kompetencji jest normą, a jeżeli kierownik jest architektem lub konstruktorem to możesz nawet nie pytać czy posiada jakieś doświadczenie w zakresie instalacji. Ale na pewno zdarzają się wyjątki.

 

Bank ustanawia hipotekę na działce, bo tylko wtedy będzie miał prawo do wszystkiego co na niej wybudujesz.

 

Pozdrawiam

Irk

Wiem, że będę miał szczęście. Dlatego jestem gotów uczciwie zapłacić takiemu kierownikowi. Chodzi tylko o to, żeby faktyczne znał się na robocie. Żeby nie był tylko kierownikiem od papierów, ale rzeczywiście od budowy.

 

Co do działki. Jest dosyć duża. Wiem że niedługo będzie kupiec na jej część. Za 2, 3 tygodnie będę odbierał pozwolenie na budowę. Jednak nie wiem, czy wtedy będzie możliwość jej podziału ze względu właśnie na PNB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calvus - nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś zdecydowanie nie opłacało się kupować materiałów budowlanych u producenta. On nie zajmuje się "drobnicą". Najczęściej lepiej kupić u dobrego przedstawiciela, który kupując duże ilości ma wynegocjowane wysokie rabaty. W związku z tym, może jaki rabacik udzielić nam maluczkim ;)

 

Dobrze, a teraz 3 pytania. Nie to, żebym się cofał, ale proszę o informacje, jakie są teraz różnice pomiedzy belitem a maksem (ceramika - np Harasiuki, Markowicze).

I drugie pytanie: Kto oferuje najtańszy towar na rynku (niezależnie czy belit czy ceramika). Albo przynajmniej kto oferował najlepsze ceny ostatnio. Pamiętam, że kiedyś SYKE było konkurencyjne, ale może jest coś nowego.

Oczywiście interesują mnie materiały budowlane na stan surowy.

 

I trzecie pytanie: Przyznać się proszę kto ma dojście do materiałów z 7% VAT. Przy tym ostatnim pytaniu gwarantuję dyskrecje ;) Proszę o info na Priv. Pamiętam, że chyba pewien Pan na P...., ale Jego do złąpię inną drogą.

 

Tak dla wyjaśnienia - NIE, nie buduję nowego domku. Pytania (a raczej odpowiedzi) są dla mojego kolegi, który nie ma dostępu do netu.

 

I jeszcze do wypowiedzi Ar-Tur dołdam, że oczywiście hipoteka pokrywa faktyczny stan zadłużenia + koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prosbe o sugestie dobrego skladu budowlanego do zakupu pustakow, cegiel, stali, bloczkow. Podzielcie sie prosze swoimi namiarami, badz sposobem zakupu podstatwowych materialow. A moze lepiej kupowac u producenta, tzn. pustaki w Niemcach, itd

Dzieki

 

Tylko Syke lub Budmix oba są na Krochmalnej - konkurenci. Nigdzie taniej nie znajadziesz mat. budolwanych na stan surowy plus troche innych.

 

PT Junior - sorry drogie to jak cholera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie są teraz różnice pomiedzy belitem a maksem (ceramika - np Harasiuki, Markowicze).

Belit -tańszy , maks - zdecydowanie lepszy (we wszystkich parametrach z wyjątkiem łatwości obróbki - w belit gwóźdź wejdzie jak w masło - no ale dla tej jednej kwestii MOIM ZDANIEM nie warto :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Ellu.

 

Jakie są różnice między belitem a maxem, to ja przeciez wiem. Sam mam domek z maxa. Chodzi mi o różnice PROCENTOWE w cenie pomiędzy jednym a drugim ;)

Hihi, no tak zadałeś pytanie, że nie było wiadomo :lol: .

Na bieżąco z cenami jednego i drugiego powinien być Vaclav, rozmawialiśmy o tym kilka dni temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...