Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Witaj fizyku,

Zanim fonicznie to napiszę co wiem. Otóż jesli chodzi o maxa to generalnie jest trudno dostępny, a jak jest to ponad 4 zł za sztukę. Z belitem też zaczyna byc krucho - taki klimat w każdym razie panuje w składach. Ja mam zaklepany belix z Lubartowa (wersja do klejenia) za 9 zł sztuka, ale to cena ustalona w grudniu.

No właśnie - mam zaklepany i termin odbioru na przyszły tydzień, a ja ciągle nie wiem czy kupować. Rozważam jeszcze porotherm lub termopor (odpowiednik z Leiera) - jeśli chodzi o ceramikę to poryzowana wychodzi obecnie taniej niż tradycyjna ?!

Nie wiem co w tym jest, ale z materiałem na ściany najtrudniej mi się zdecydować. Problem: beton komówrkowy czy ceramika rozważam już od dobrych kilku miesięcy i konkluzji nie widać. Może to kwestia moich problemów decyzyjnych, ale przecież inne materiały jakoś wybieram. Może chodzi o to że wszystko mogę zmienić - nawet okna i pokrycie dachu, ale ścian to już raczej nie wymienię. Na szczęście decyzja musi już zapaść niedługo, bo terminy gonią i jak jeszcze trochę poczekam to będę kupował i jedno i drugie dużo drożej. Pociesza mnie tylko to, że pewnie co bym nie wybrał to będzie dobrze, a moja ocena tej decyzji będzie się co najwyżej trochę zmieniać w zależności od tego czy akurat pogadam ze zwolennikiem ceramiki (czyt. kimś kto wybudował z ceramiki i chce dobrze o tej decyzji myśleć) czy ze zwolennikiem belitu (czyt. kimś kto wybudował z belitu i chce dobrze o tej decyzji myśleć). Naczytałem się o jednym i drugim chyba sporo i generalnie wynika z tego, że i jedno i drugie ma swoje zady i walety i pytanie tylko które wady jestem w stanie bardziej zaakceptować, które zalety są dla mnie ważniejsze no i oczywiście kwestia ceny (jakby nie liczyć to jednak belit ciągle wychodzi trochę taniej niż ceramika).

Sorry za te przydługie rozważania. To taki element autoterapii przed podjęciem decyzji, której zaczynam mieć już dość.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja na ściany gdy budowałem brałęm poprostu to co taniej wychodziło. Belit z naszych fabryk jest bardzo dobrej jakości, nawet ten zwykły można na upartego na klej kłaść. Jeden i drugi materiał jest w porządku.

 

Zgadzam się stal najtaniej w Stalmecie... reszta poza dachem Syke i Bud-Mix, na zmiany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociesza mnie tylko to, że pewnie co bym nie wybrał to będzie dobrze, a moja ocena tej decyzji będzie się co najwyżej trochę zmieniać w zależności od tego czy akurat pogadam ze zwolennikiem ceramiki (czyt. kimś kto wybudował z ceramiki i chce dobrze o tej decyzji myśleć) czy ze zwolennikiem belitu (czyt. kimś kto wybudował z belitu i chce dobrze o tej decyzji myśleć).

:lol: Jasne, jeśli wszystkie argumenty sprowadzimy do unikania dysonansu poznawczego, to faktycznie wszystko jedno, co się wybierze...

A wiesz, Vaclav, co powiedział mój Współinwestor, gdy go zapytałam, co by wybrał na Twoim miejscu (brak maxa, do wyboru ceramika poryzowana lub belit)?

Odpowiedź brzmiała: silikaty :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pierwszy poscik w tym temacie i na forum ;)))

 

 

widze ze dużo osob pyta o hydraulików, o przyłącza wodociągowego i oczyszczalnie sciekow. Mogę polecic firmę z Lubartowa, działa ona na terenie lubartowa i okolice gmina Kamionka itd.

 

Wykonują przyłącza wodociągowe, sieci wodociągowe, przydomowe oczyszczalnie ścieków, przyłącza kanalizacyjne instalacje wew. oraz wynajem koparki i koparko-ładowarki. Wszystko wykonują kompleksowo i cena jest konkurencyjna

 

Telefon do właściciela 605331674 oraz http://www.plewka.com.pl

 

Pozdrawiam z Lubartowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałem się na forum bo niedługo zacznę budowę działka już jest zrobiliśmy przyłącza wodne elektryczne więc uzbrojenie terenu juz jest. Kolejny etap to wybranie projektu i tu jest wielki ból ;( milion projektów a żadnego idealnego ;)

 

Mam pytanie czy ilości materiałów na dom parterowy z poddaszem - (dach kopertowy) około 120m użytkowych - 1000 suporeksów (solbet lubartow 24cm) 2000 szt cegły pełnej i ile bloczków na fundamenty średnio(?) powinno starczyć ??? ilości orientacyjne

 

Ile płaciliście za czerwona cegłę i skąd najlepiej brać ? slyszalem ze okolice kraśnika to zagłębie cegły czerwonej

 

I czy wypowiada sie tutaj ktoś z Lubartowa lub okolic ?

 

EDIT: już poprawiłem na szt ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, do czasu wyboru projektu to te ilości są baaaardzo orientacyjne. To zależy od układu ścian, wysokości kondygnacji, ilości kominów (na serio liczysz 2 miliony cegieł? :wink: ). Jeżeli jest Ci to potrzebne do szacunkowego policzenia kosztów to można tak strzelać ale do zakupu to nie jest najlepsza metoda bo albo zostaniesz z kupą niepotrzbnego mteriału z którym nie będzie co zrobić albo będziesz dokupował znacznie mniejszymi partiami i po wyzszej cenie. Tak czy siak oszczędność bardzo pozorna.

Vaclav a co na temat materiału mówi ekipa? To wbrew pozorom dość istotny szczegół bo chyba byś nie chciał, żeby ekipa zbierała doświadczenia na Twojej osobistej budowie :) W każdym razie upewnij się jak się zdecydujesz na ceramikę czy mają odpowiednie narzędzia do cięcia materiału. Widziałem juz budowy gdzie super materiał był młotkiem "docinany" a potem zaprawą "docieplany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek lubartów:

Mam pytanie czy ilości materiałów na dom parterowy z poddaszem - (dach kopertowy) około 120m użytkowych - 1000 suporeksów (solbet lubartow 24cm) 2000 szt cegły pełnej i ile bloczków na fundamenty średnio(?) powinno starczyć ??? ilości orientacyjne

 

Ja równiez brałam solbet z lubartowa 24- 1300 szt i było odrobine za mało, nie kupiłam w ogóle pustaków 6,( tą ilosc oszacowali murarze) a cegła z ciegielni "bojanówka" w kraśniku, taniej niż np. w syke. A dużo drobnicy budowlanej kupowałam w "syke" (dom parterowy z poddaszem, 135m2, 14x10). A w sumie belitu i cegły zostały mi śladowe ilości, dosłownie na kosmetyczne dokańczanie.

 

Pytanie: Mam barek pomiedzy kuchnia a salonem, Jaka powinna być jego wygodna wysokość w użytkowaniu? Posiada ktoś. Murarze postawili na 140, ale to za wysoko, 120 wystarczy?

Pozdrowienia dla stałych forumowiczów i nowych dopiero zaczynających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Vaclav za info.

Osobiście doradzam Ci ceramikę :p

Ale teraz sam zastanawiałbym się nad ... drewnem ;)

 

Ale i tak Vibovit jest najlepszy ;)

 

Wojtek - w projekcje (nawet w katalogach lub necie) masz podane wymiary ścian. łatwo przeliczyć ile materiału będzie potrzebne na ściany zawnętrze (z rzutó elewacji) oraz na wewnętrzne (widok z góry). Generalnie sprowadzi się to do obliczania pola powierzchni kilku prostokatów :) . Potem już tylko info ile materiału idzie na m2 ściany i masz odpowiedź bardziej więcej niż mniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyk tylko jest problem ze nie moge sie zdecydowac na projekt i dlatego pytam tak orientacyjne :D

 

Ale dzieki za informacje ;)

 

Zależy jak fundament będziesz chciał robić, jeżeli ława 40 cm, a reszta bloczki - może być ok.1600. Wszystko zależy jednak od projektu jak napisał Fizyk. Orientacyjnie nie uwzględniłeś chyba jeszcze ścianek wewnętrznych?

 

Fizyk ja chwalę sobie Budmix, ale jeżeli znajomy zrobi "jeden porządny zakup" taniej chyba będzie w Syke.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...