Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

No tak jakos powoli do przodu :wink:

Hydraulik z Swidnika, namiary moge podac na priwa.

Od wiezby jakiegos oddzielnego stolarza nie bralam, caly dach robil mi pan Sienkiewiczy, na tym forum goraco polecany i uwazam ze zasluzenie.

Tynki robil mi Rokicki a wylewki Kanczugowski, tez polecani na forum, do obydwu nie mam zadnych zastrzezen.

Jesli potrzebuje ktos tez kogos do wykonania szamba to mam niedroga i dobra ekipe, mi zrobili szambo jednokomorowe z podlonczeniem do budynku za 2100zl robocizna + material.

Poz

 

aik czy mógłbym prosić namiary na fachowców od hudrauliki i tynków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

witam

po raz pierwszy :) mam zamiar zaczać budowę w tym roku. obecnie jestem na etapie poszukiwania murarzy a projekt jest u architekta do adaptacji. pierwsze rozmowy z ekipami wbiły mnie w ziemię, nie myślałam że tak się cenią. oferty które otrzymaliśmy za nasz dom (130 uzytkowej i 220 całkowitej) są naastępujące od 8 tys dla murarze ale pomocnikow jedzenie nocleg i materiały załatwienie w naszym zakresie dodatkowo pan sobie życzy żeby ktoś byl cały czas na budowie po oferty rzędu 35 tys za całość. jak już się zorientowałam to większość ofert jest w przedziale 25-30 tys za robociznę bez dachu co wy na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w umowie 30 tys za stan surowy od wykopu do pokrycia dachu. Do tego dochodzą jeszcze jakieś dodatki, np. cena za pokrycie (zawarta w tych 30 tys) będzie trochę wyższa bo w międzyczasie zmieniłem rodzaj pokrycia - miała być blacha a będzie dachówka i z tym podobno więcej roboty. Dom ma 117 m pow użytkowej i nie jest specjalnie skomplikowany. Dodam, że cena była ustalona w kwietniu 2007, początek budowy we wrześniu (stan zero) a dalsze prace mam nadzieję już niedługo. Z rozmowy z majstrem wnioskuję, że gdyby umawiał się teraz to chciałby więcej, ale nie rozwijam z nim tego nieprzyjemnego wątku i traktuję umowę jako wiążącą - on zresztą też.

Z niepokojem myślę o wycenach dalszych etapów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos potwierdza konieczniosc naniesienia instalacji GWC i reku na etapie adaptacji projektu?

 

Słyszalem ze moze byc to zaprojektowane i wykonane juz na etapie budowy - tylko jedno mnie niepokoi - jak reku to nie ma kominow wentylacyjnych wiec czy taka zmiane tez trzeba naniesc na projket?

 

Czy ktos z was ma doswiadczenie z piecami kondensacyjnymi podlaczonymi do dedykowanych przewodow ( tzn eliminacja komina spalinowego)?

 

Pzdr

 

Zgodnie z prawem budowlanym niestety musisz do pozwolenia na budowę mieć naniesioną instalację łącznie z GWC!!!! Ale to powinieneś załatwić przy okazji adaptacji projektu i planu zagospodarowania działki.

Chociaż myślę, że nie ma szans, żeby jakiś inspektor przy odbiorze wypatrzył twoje GWC zakopane w ziemi. No chyba że jakiś wścibski i dociekliwy sąsiad....

 

Jeśli chodzi o kominy, w moim domku, zrobiłem kominy wentylacyjne "tylko" w kotłowni, kuchni i salonie, zrezygnowałem w łazienkach i pokojach. A to rzeczywiście ze względu na gaz i ewentualne spaliny z kominka. Wentylacja mechaniczna nie zawsze będzie działać, a gaz i spaliny mogą pojawić się zawsze. Zastosuję kratki z zamknięciem i na czas działania działania rekuperatora po porostu będą zamknięte. Co prawda nici z oszczędności przez rezygnację z kominów, ale bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.

 

Kocioł kondensacyjny musi mieć komin spalinowy!!!!, są co prawda rozwiązania, że do 21 kW można wyprowadzać spaliny przez ścianę, ale nie polecam, ponieważ widziałem zdjęcia, jak brudna może zrobić się ta ściana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dannnb, a czy mógłbyś zdradzić ile ma Cię to kosztować? Ewentualnie z podziałem na poszczególne części - GWC, instalacja wewnętrzna?

Jaki rekuperator wybrałeś?

 

Poszło na priva

 

Dzięki za info, dannnb.

 

W projekcie mam rekuperator Viessmann, ale z ostatecznym wyborem poczekam jeszcze do wiosennych targów budowlanych (pewnie pojawi się kilka firm).

 

Jest jeszcze problem, który mnie nurtuje. Kominek prawdopodobnie, będzie wysysał część powietrza z budynku, co zakłóci nieco pracę wentylacji. Nawet jak się zamknie szyber, część wylotu pozostaje otwarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos potwierdza konieczniosc naniesienia instalacji GWC i reku na etapie adaptacji projektu?

 

Słyszalem ze moze byc to zaprojektowane i wykonane juz na etapie budowy - tylko jedno mnie niepokoi - jak reku to nie ma kominow wentylacyjnych wiec czy taka zmiane tez trzeba naniesc na projket?

 

Czy ktos z was ma doswiadczenie z piecami kondensacyjnymi podlaczonymi do dedykowanych przewodow ( tzn eliminacja komina spalinowego)?

 

Pzdr

 

Zgodnie z prawem budowlanym niestety musisz do pozwolenia na budowę mieć naniesioną instalację łącznie z GWC!!!! Ale to powinieneś załatwić przy okazji adaptacji projektu i planu zagospodarowania działki.

Chociaż myślę, że nie ma szans, żeby jakiś inspektor przy odbiorze wypatrzył twoje GWC zakopane w ziemi. No chyba że jakiś wścibski i dociekliwy sąsiad....

 

Jeśli chodzi o kominy, w moim domku, zrobiłem kominy wentylacyjne "tylko" w kotłowni, kuchni i salonie, zrezygnowałem w łazienkach i pokojach. A to rzeczywiście ze względu na gaz i ewentualne spaliny z kominka. Wentylacja mechaniczna nie zawsze będzie działać, a gaz i spaliny mogą pojawić się zawsze. Zastosuję kratki z zamknięciem i na czas działania działania rekuperatora po porostu będą zamknięte. Co prawda nici z oszczędności przez rezygnację z kominów, ale bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.

 

Kocioł kondensacyjny musi mieć komin spalinowy!!!!, są co prawda rozwiązania, że do 21 kW można wyprowadzać spaliny przez ścianę, ale nie polecam, ponieważ widziałem zdjęcia, jak brudna może zrobić się ta ściana.

 

Witam

 

Dzieki za informacje co do reku i GWC - bede musial je naniesc na etapie prac adaptacyjnyhc.

 

CO do Komina spalinowego do kotla kondesn. sa kominy dedykowane wyprowadzane na dach ( nie przez sciane) i dzieki temu nie trzeba budowac komina z wkladami.

 

ROwnoczesnei patrzylem ceny bydowy komina, wkladu oraz podlaczenia go do pieca i wychodzi mi doscy duza roznica w kosztach ( a przy okazji zyskuje troche miesjca w lazience)

 

Podpytam sie instalatorow i podziele na forum uwagami.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do Komina spalinowego do kotla kondesn. sa kominy dedykowane wyprowadzane na dach ( nie przez sciane) i dzieki temu nie trzeba budowac komina z wkladami.

 

http://sklep.prometeusz.net/porady.php?komin_vaillant_kondensacyjny

 

2.

System koncentryczny 80/125 – Pionowe wyprowadzenie przez dach.

 

ROwnoczesnei patrzylem ceny bydowy komina, wkladu oraz podlaczenia go do pieca i wychodzi mi doscy duza roznica w kosztach ( a przy okazji zyskuje troche miesjca w lazience)

 

Podpytam sie instalatorow i podziele na forum uwagami.

 

Pzdr

 

Zgadzam się co do systemu koncentrycznego, według mnie to najlepsze rozwiązanie dla kotła kondensacyjnego. Też wymyśliłem u siebie takie systemowe rozwiązanie, tyle że murowane - Schiedel Avant (droższe, niestety). Ale obawiałem się trochę momentu przejścia przez dachówkę stalowej rury i możliwości jej skutecznej izolacji, żeby po paru latach coś nie ciekło.

 

A jeżeli masz domek z poddaszem, a kocioł na parterze to i tak musisz obudować komin. I koniecznie porządnie zaizolować go termicznie, bo powietrze wewnątrz będzie dosyć zimne.

 

Niektóre firmy jeszcze jakiś czas temu (nie wiem czy jeszcze są takie) oferowały kominy do kotłów kondensacyjnych wykonane z PCV. Nie można ich stosować!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ofertę na GWC - 8 tyś zł, same materiały (tragedia).

I zaczynam sie zastanawiać, czy nie zrobić GWC z ocynkowanych rur SPIRO, tyle żeby je pomalować z zewnątrz jakimś mazidłem - koszt max. 1 tyś. zł.

Skuteczne to będzie, bo stal lepiej przewodzi ciepło, tylko nie wiem, ile to podziała.

Może ktoś użytkuje takie rozwiązanie, albo coś czytał na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ofertę na GWC - 8 tyś zł, same materiały (tragedia).

I zaczynam sie zastanawiać, czy nie zrobić GWC z ocynkowanych rur SPIRO, tyle żeby je pomalować z zewnątrz jakimś mazidłem - koszt max. 1 tyś. zł.

Skuteczne to będzie, bo stal lepiej przewodzi ciepło, tylko nie wiem, ile to podziała.

Może ktoś użytkuje takie rozwiązanie, albo coś czytał na ten temat?

 

Z tym mazidłem to chyba nie najlepszy pomysł... :wink:

Przecież ta instalacja ma działać przez lata... a nie tylko być dla samego zainstalowania...i żeby się martwić kiedy coś w niej zaszwankuje...

je bym nie ryzykował...

A co do kosztów to gdzie robiłeś wycenę? Ile powiedzieli Ci za robociznę? No i jaki rekuperator i GWC ma być w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos potwierdza konieczniosc naniesienia instalacji GWC i reku na etapie adaptacji projektu?

 

Słyszalem ze moze byc to zaprojektowane i wykonane juz na etapie budowy - tylko jedno mnie niepokoi - jak reku to nie ma kominow wentylacyjnych wiec czy taka zmiane tez trzeba naniesc na projket?

 

Czy ktos z was ma doswiadczenie z piecami kondensacyjnymi podlaczonymi do dedykowanych przewodow ( tzn eliminacja komina spalinowego)?

 

Pzdr

 

Zgodnie z prawem budowlanym niestety musisz do pozwolenia na budowę mieć naniesioną instalację łącznie z GWC!!!! Ale to powinieneś załatwić przy okazji adaptacji projektu i planu zagospodarowania działki.

Chociaż myślę, że nie ma szans, żeby jakiś inspektor przy odbiorze wypatrzył twoje GWC zakopane w ziemi. No chyba że jakiś wścibski i dociekliwy sąsiad....

 

Jeśli chodzi o kominy, w moim domku, zrobiłem kominy wentylacyjne "tylko" w kotłowni, kuchni i salonie, zrezygnowałem w łazienkach i pokojach. A to rzeczywiście ze względu na gaz i ewentualne spaliny z kominka. Wentylacja mechaniczna nie zawsze będzie działać, a gaz i spaliny mogą pojawić się zawsze. Zastosuję kratki z zamknięciem i na czas działania działania rekuperatora po porostu będą zamknięte. Co prawda nici z oszczędności przez rezygnację z kominów, ale bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.

 

Kocioł kondensacyjny musi mieć komin spalinowy!!!!, są co prawda rozwiązania, że do 21 kW można wyprowadzać spaliny przez ścianę, ale nie polecam, ponieważ widziałem zdjęcia, jak brudna może zrobić się ta ściana.

 

Witam

 

Dzieki za informacje co do reku i GWC - bede musial je naniesc na etapie prac adaptacyjnyhc.

 

CO do Komina spalinowego do kotla kondesn. sa kominy dedykowane wyprowadzane na dach ( nie przez sciane) i dzieki temu nie trzeba budowac komina z wkladami.

 

http://sklep.prometeusz.net/porady.php?komin_vaillant_kondensacyjny

 

2.

System koncentryczny 80/125 – Pionowe wyprowadzenie przez dach.

 

ROwnoczesnei patrzylem ceny bydowy komina, wkladu oraz podlaczenia go do pieca i wychodzi mi doscy duza roznica w kosztach ( a przy okazji zyskuje troche miesjca w lazience)

 

Podpytam sie instalatorow i podziele na forum uwagami.

 

Pzdr

 

Ja zdecydowałem się na trzecie rozwiązanie tj. System koncentryczny 80/125 – Wyrzut spalin za pomocą przewodu fi80 zabudowanego w szachcie (kominie), ssanie powietrza pozostałą przestrzenią szachtu. Przyłącze do komina rurą koncentryczną. :)

Myśle że będzie najbardziej optymalne... nie wiem tylko jeszcze jak będzie to wyglądalo w kosztach...

No i nie wiem czy ten system jest stosowany przy piecach Viessmanna :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym mazidłem to chyba nie najlepszy pomysł... :wink:

Przecież ta instalacja ma działać przez lata... a nie tylko być dla samego zainstalowania...i żeby się martwić kiedy coś w niej zaszwankuje...

je bym nie ryzykował...

A co do kosztów to gdzie robiłeś wycenę? Ile powiedzieli Ci za robociznę? No i jaki rekuperator i GWC ma być w tej cenie?

 

Jak pisałem wycena za same rury Rehau (tylko to co w ziemi) ok 50m + kolana, czerpnia itp., bez robocizny i instalacji wewnętrznej. Wycena z NEPTUNA i "rekuperatory.pl" - po prostu przepisali ceny z cennika Rehau - 0% rabatu.

 

Położę to sam (oczywiście z pomocą koparki). Chyba, że na różnicy w VAT zamiast 22% (sama dostawa) - 7% (dostawa + montaż) taniej będzie zlecić wszystko firmie.

 

Jak do tego dołożyć rekuperator + instalację wewnętrzną + robocizna to wychodzi ładna sumka. Ale jestem zdeterminowany co do tego rozwiązania. Nie można oszczędzać na rekuperatorze i instalacji wewnętrznej, bo jak będzie mało ekonomiczne lub za głośne! urządzenie to go się nie wymieni, a po zakryciu przewodów wiadomo. Ważny jest nawet sam rodzaj przewodów czy tłumi dźwięki czy wręcz je wzmacnia, a nie wszyscy wykonawcy o tym wiedzą.

Więc stąd moje kombinacje z GWC, ale też nie chciałbym po paru latach wykopywać rur z ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym mazidłem to chyba nie najlepszy pomysł... :wink:

Przecież ta instalacja ma działać przez lata... a nie tylko być dla samego zainstalowania...i żeby się martwić kiedy coś w niej zaszwankuje...

je bym nie ryzykował...

A co do kosztów to gdzie robiłeś wycenę? Ile powiedzieli Ci za robociznę? No i jaki rekuperator i GWC ma być w tej cenie?

 

Jak pisałem wycena za same rury Rehau (tylko to co w ziemi) ok 50m + kolana, czerpnia itp., bez robocizny i instalacji wewnętrznej. Wycena z NEPTUNA i "rekuperatory.pl" - po prostu przepisali ceny z cennika Rehau - 0% rabatu.

 

Położę to sam (oczywiście z pomocą koparki). Chyba, że na różnicy w VAT zamiast 22% (sama dostawa) - 7% (dostawa + montaż) taniej będzie zlecić wszystko firmie.

 

Jak do tego dołożyć rekuperator + instalację wewnętrzną + robocizna to wychodzi ładna sumka. Ale jestem zdeterminowany co do tego rozwiązania. Nie można oszczędzać na rekuperatorze i instalacji wewnętrznej, bo jak będzie mało ekonomiczne lub za głośne! urządzenie to go się nie wymieni, a po zakryciu przewodów wiadomo. Ważny jest nawet sam rodzaj przewodów czy tłumi dźwięki czy wręcz je wzmacnia, a nie wszyscy wykonawcy o tym wiedzą.

Więc stąd moje kombinacje z GWC, ale też nie chciałbym po paru latach wykopywać rur z ziemi.

 

 

To jakoś drogo... :-?

Koledze wykonali reku z GWC norweskiej firmy, nie pamiętam w tej chwili marki w firmie Osterm na ul.Wertera i wyniósł go do domu o pow.300m2 15tys. ... :roll:

Idziemy do nich jutro po wycenę i projekt, zobaczymy co nam powiedzą... Mam nadzieję że nie zrobimy takich oczu... :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie macie z tymi reku ... jak ja zaczynałem budowę to nawet jak firma miała w ofercie to i tak ja musiałem tłumaczyć do czego to :wink:

Irk, wszystkie firmy oferują rury spalinowe PCV do kondensatów ... tylko nasze normy w tym względzie są znacznie ostrzejsze niż na zachodzie - tam można takie stosować. Co do wysysnia powietrza przez kominek też nie ma obaw o ile doprowadzisz oczywiście pod wkład powietrze z zewnątrz a to tez wymuszają nasze normy :)

 

No a teraz ja z pytaniem, kto ma i gdzie zamawiał barierki metalowe lub metalowo drewniane do schodów? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , może ktoś potrzebuje pieska na działkę ?

Mam do sprzedania rodowodowe szczeniaczki owczarka staroangielskiego - bobtaila ( ten z reklamy Duluxa ) Domów szukają jeszcze 2 suczki i 2 pieski . Doskonały do domu i ogrodu ( dużą zaletą tej rasy jest to że nie linieje- ponieważ posiada włosie ) doskonale znoszą niskie i wysokie temperatury. Dorosłe osobniki osiągają gabaryty podobne do boksera lub owczarka niemieckiego ( długi włos i niski ton głosu złudnie myli intruza że ma do czynienia z ogromnym psem ) Niesamowicie łagodne iopiekuńcze dla dzieci w każdym wieku .

POLECAM !!! - kontakt pod numerem tel. 508 21 21 84 lub na skrzynkę pocztowa :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zmagających się z budową forumowiczów!

Pojawiam się na forum w celu sprostowania poniższej informacji:

CO do Oknoplastu, to nie jestem pewien. Czy chodzi o tego przedstawiciela na Fabrycznej (na przeciwko GALI). Jeśli tak - to odradzam zdecydowanie!

 

Jeżeli chodzi o firmę Oknoplast Kraków, to JEDYNY przedstawiciel w Lublinie ma swoją siedzibę przy ul. Koncertowej 9, a od niedawna również przy ul. Krochmalnej 4. Żeby nie być gołosłownym: http://www.oknoplast.com.pl/46. Informuję również, że jest to jedyny przedstawiciel Oknoplastu w Lublinie od 2oo2 roku, co oznacza, że w tym okresie NIE BYŁO i NIE MA żadnego przedstawiciela na ul. Fabrycznej.

 

Jak się zapewne domyślacie, jestem przedstawicielem Oknoplastu, na tym więc zakończę, żeby nie być posądzonym o reklamę na forum. Służę jednak swoim mniej lub bardziej subiektywnym zdaniem na temat okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...