Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Witam.

1. co sądzicie o cegle z Wincentowa k/ Lubartowa? Waham się pomiędzy tym producentem, a Trojanowskim z Kraśnika.

2. czy ktoś miał doświadczenia z producentem okien i drzwi Drewexim z Koszalina?

Jaka jest jakość tych okien i drzwi?

3. czy ktoś ma namiary na producenta DOBRYCH bloczków fundamentowych? Jest jakiś pod Radomiem, ale jest ich tam kilku, i nie wiem który jest który :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja kupowałam bloczki fund. od p. Reszki z Rokitna za Lubartowem tel. 0818518009, cegła z cegielni Bojanówka w Kraśniku! I o ile cena cegły była z ich rozładunkiem i transportem to za bloczki dopłata 180zł ( ale warto zapłacić a nie we własnym zakresie rozładowywać bo ciezkie cholery, a tak to juz nie nasza sprawa).

Kasia81 ja za swoje 135m2 miałam zapłacić 17tys. a ostatecznie wyszło 20tys.,(jesień 2007) cena wzrosła bo wyszły kominy murowane a nie systemowe, zrobienie tarasu, kominy z klinkieru, schody zelbet., rozładowyw materiału. Ale ważne że solidni,punktualni, jak mówili ze nie bedzie ich kilka dni to o tym wiedziałam i nie było niespodzianek. A nieobecność wynikała z przerw technologicznych a nie ich niechciejstwa. Są jeszcze tacy!!!!

Polecam sie z namiarami na wszystkich oprócz mojego architekta i wykonawcę dachu! NIESŁOWNI!!!! A wiecie ze mój fachowy architekt (pisałam o nim juz wcześniej) skreślił mi w projekcie 2 okna w salonie, mam tylko drzwi tarasowe. Dom wybudowany i dopiero to zauważyliśmy, dobrze ze murarze mieli xero projektu bez zmian! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będę jeszcze coś kupowała od p. Reszka, bo załatwił nas na cacy przy kupnie suporexu. Miał pzryjechać duży samochód a okazało się, ze kursowali małymi (było tego ze 4 podwójne kursy). Zdarli z nas i za transport i za rozładunek :evil: Owszem dzwoniłam tam i pytałam o bloczki, - na moje pytanie czy transport wliczony jest w cenę miła pani odparła, że jeżeli dostawa będzie bezposrednio od producenta to tak. Nie jestem więc taka pewna czy prztpadkiem nie powtórzy się historia z suporexem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak kazdy ma inne doświadczenia. Jeden zadowolony a inny ma przykre doświadczenia. Do nas od Reszki przyjechał duży tir i 3 facetów do rozładuku. Ja na ten przykład wiele achów i ochów słyszałam na temat pana Sienkiewicza od dachu, ale sie zawiodłam! Byłam zadowolona ze zrobi szybko a co najważniejsze solidnie. Ale przykro jest jak co telefon to wykręt. Robienie dachu przez 3 mies. to chyba lekka przesada i obiecywanie, ze bedzie danego dnia a go nie ma i ani jego ani wyjaśnień. Na szczęscie juz kończy i żegnam pana!!!! Tzn nie on kończy tylko jego ludzie. U nas jak postawiliśmy sprawę na ostrzu noża to podzielił ekipę na pół i 2 robiło u mnie a reszta u kogoś innego, dłużej to trwało ale przynajmniejrobili!! Z nim tylko wiążąca terminami umowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja bloczki kupowalam w Maxformie, zreszta jak wieksosc materialow, rozladunek mialam w cenie, z dostawami nie bylo problemow, Ale ja budowe ciagnelam w 2006 roku i w tedy byly troche inne realia.

Natomiast co do pana Sienkiewicza to chyba kazdemu moze sie zdarzyc, ja z jego pracy bylam bardzo zadwolona 250m2 dachu wykonali w ciagu 7 dni roboczych, a robili kompleksowo tj. wiezba, folia, dachowka ceramiczna, obrobki, orynnowanie.

Natomiast we wrzesniu 2007 roku inna ekipa ocieplala mi dom i juz nie bylo tak rozowo i to nie z winy ekipy, albo pogoda niedopisywala, a to na innej budowie inwestor nie mogl tam czegos dostac i sie znowu przesunol termin wejscia do mnie w sumie mialo byc w lipcu a stanelo na wrzesniu.

Ale z ekipami tak juz bywa jesli ktos wam obiecuje ze na pewno wszystko bedzie terminowo, to niestety tak sie nie uda i to niezawsze z winy ekipy.

Poz i zycze milego budowania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam (po przerwie....obraziłam się na budowanie...jeden uprzejmy mieszkaniec nie zgodził się na przejście instalacji gazowej przez jego podjazd..........i żegnaj przeprowadzko w 2007, .......)

 

Czy ktoś może starał się o zwrot vat za materiały budowlane? Czy można przez to przejść samemu, czy lepiej to zlecić komuś? Bardzo proszę o każde info, bo czas ucieka........

pozdrawiam z gminy Niemce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem bloczki w kilku miejscach, a najrówniejsze i o dobrej wytrzymałości kupowałem w "Zimne doły" przy Wojciechowskiej. Niestety tylko końcówkę, większość kupiłem w Maxformie, ale tamte były takie sobie (przynajmniej jeśli chodzi o wymiary). Ceny pewnie wyższe niż bezpośrednio u producenta.

 

Jeśli chodzi o dach, polecam Pana Brogowskiego. Wszystko równiusieńko, sprawnie i szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam (po przerwie....obraziłam się na budowanie...jeden uprzejmy mieszkaniec nie zgodził się na przejście instalacji gazowej przez jego podjazd..........i żegnaj przeprowadzko w 2007, .......)

 

Czy ktoś może starał się o zwrot vat za materiały budowlane? Czy można przez to przejść samemu, czy lepiej to zlecić komuś? Bardzo proszę o każde info, bo czas ucieka........

pozdrawiam z gminy Niemce

Tak,ja złożyłam wszystkie dokumenty do zwrotu Vat.

Można przez to przejść samemu,ale zajmuje trochę czasu.

Jeśli masz towary na fakturze a przy nich numer PWUiK to bardzo ułatwia sprawę.

W razie pytań służę pomocą

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eska a co jak nie ma PKWiU? Bo to, że ułatwia to wiem ale można i bez tego po wykazie dojść :) Tylko czy urząd nie wymaga uzupełnienia na f-rze tego numeru?

Urząd nie wymaga takiego numeru,z rozmowy

z Miłym ,podkreślam Miłym panem z urzędu :lol: dowiedziałam sie że świetnie orientują w materiałach i to nie jest problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ, HEJ

eska 78

Zazdroszczę że masz już to z głowy, ale przeczytałam na forum finanse muratora,że: " wczoraj złożyłem papierki w US, no i pan powiedział mi że nie ma terminu ostatecznego bo zostało przedłuzone bezterminowo ale wniosek składamy nadal raz w roku -...........To oznacza tylko tyle że zniesiono termin 31.12.2007. Czyli faktury można zbierać cały czas.Podobno zwrot ma trwać dopóty dopóki PL nie wprowadzi Euro ..."

Czy może wiesz coś o tym, czy to oznacza, że można składać dłużej niż do końca czerwca?

Ja się jeszcze martwię, że jak zakwalifikuję coś do zwrotu błędnie, to mi cały wniosek odrzucą, albo dostanę wezwanie do poprawy i już będzie za późno???

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ, HEJ

eska 78

Zazdroszczę że masz już to z głowy, ale przeczytałam na forum finanse muratora,że: " wczoraj złożyłem papierki w US, no i pan powiedział mi że nie ma terminu ostatecznego bo zostało przedłuzone bezterminowo ale wniosek składamy nadal raz w roku -...........To oznacza tylko tyle że zniesiono termin 31.12.2007. Czyli faktury można zbierać cały czas.Podobno zwrot ma trwać dopóty dopóki PL nie wprowadzi Euro ..."

Czy może wiesz coś o tym, czy to oznacza, że można składać dłużej niż do końca czerwca?

Ja się jeszcze martwię, że jak zakwalifikuję coś do zwrotu błędnie, to mi cały wniosek odrzucą, albo dostanę wezwanie do poprawy i już będzie za późno???

pzdr

 

Co do błędu w zwrotach spotkałam się z tym iż wzywają i proszą o zmianę kwoty,Ty to zmieniasz i podpisujesz się pod zmianą.Tak to wyglądało w znanych mi przypadkach.

Tak zniesiony został limit czasowy.Więc wszystko co kupisz w 2008 roku będziesz mógł odpisać.Oczywiście dopóki nie oddasz budynku do użytku rozliczasz się jako 'budowa" a potem jako 'remont' :lol:

Nie obowiązuje termin końca czerwca w ustawie jest mowa że wniosek może być złożony w 'dowolnym terminie ale nie częściej niż raz w roku'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Zgodnie z prawem budowlanym niestety musisz do pozwolenia na budowę mieć naniesioną instalację łącznie z GWC!!!! Ale to powinieneś załatwić przy okazji adaptacji projektu i planu zagospodarowania działki.

Chociaż myślę, że nie ma szans, żeby jakiś inspektor przy odbiorze wypatrzył twoje GWC zakopane w ziemi. No chyba że jakiś wścibski i dociekliwy sąsiad....

GWC nie trzeba zgłaszać na ZUD. Oczywiście można, bo to nic nie kosztuje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...