Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Garaż blaszany, nowy, kupowałam pod tym nr tel. 604397105, 081 7515592. Cena z tamtego roku 1250zł, 250X350, z ich mozntażem. Zmontowali migiem moze w 20 min. Swojego jeszcze nie sprzedaję! :D Po ich zamontowaniu koniecznie zakotwić ( w zakresie własnym). Jakiś czas temu była spora wichura i blaszak moich sąsiadów nie był w ogóle zabezpieczony, na ich szczescie daleko nie odfrunął bo zatrzymał sie na naszym ogrodzeniu,ale na nasze nieszczęście pociął nam otulinę na siatce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm temat jest bardzo rozległy musiałbym przeprowadzić cały wykład odnoście montażu okien. Jeżeli jesteś zainteresowana to mogę Ci wysłać na maila instrukcję ITB dotycząca montażu okien.

A tak w skrócie to mogę Ci podpowiedzieć

- Okna muszą być zamontowane we właściwym miejscu w ścianie (zależy od rodzaju ściany tzn. czy jednowarstwowa czy dwuwarstwowa czy tez trzywarstwowa) i analogicznie w ścianie jednowarstwowej montujemy w ten sposób aby oś muru była osią okna, w dwuwarstwowej licujemy okna z zew krawędzią ściany a w trzywarstwowej montujemy zawsze w miejscu izolacji.

- właściwe kotwy lub dyble i właściwa ich ilość. Powinna być instrukcja w karcie gwarancyjnej wydawanej prze producenta ( jest to wymóg) Zasada jest taka ok 15 cm od narożników i co min 60 cm

- oczywiście okna musza być zamontowane w pionie, poziomie i musza się zgadzać przekątne, (oczywiście są pewne tolerancję ok 1mm na metr) jednak o0dchyłka nie możne wpływać na funkcjonalność okna.

- okna powinny zostać po montażu wyregulowane czyli muszą się otwierać i zamykać płynnie, nie powinno nic ocierać itp.

- Folia z okien powinna zostać usunięta przez montażystów, jeżeli oni tego nie zrobią to sama ją usuń przynajmniej tą z zew strony okna.

Naprawdę temat jest bardzo rozległy gdybyś miała jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi to pisz postaram się pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom ubezpieczyłem w PZU, alarm założony, dodatkowo okna i drzwi antywłamaniowe (szyby P2 i okucia WK1). A piecze nad moim domkiem sprawuje Solid.

Jak to nie jest tajemnica, to ile płaciłeś za instalację i ile będzie wynosiła miesięczna opłata za monitoring?

 

U mnie Solid za instalację zaproponował 3200 abonament przez 3 miesiące 1 zł,a potem 60 zł.

Altest podobne ceny.

 

A tak przy okazji montował ktoś rolety zewnętrzne?Potrzebuję namiarów oczywiście;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolet zew. nie montowałem z kilku przyczyn

Pierwszą podstawowa jest po prostu brak czasu aby zajmować się jeszcze tym aspektem. i nie mam tez niestety czasu aby się dokształcać w tej dziedzinie a jak się na czymś nie znam to po prostu się za to nie biorę.

Inna sprawa jest taka, uważam wydatek na rolety za zbędny (oczywiście jest to moja subiektywna ocena wynikająca być może z braku wiedzy w tej dziedzinie) roleta jak powszechnie się uważa spełnia funkcje antywłamaniowe i osłonowe. w moim odczuciu ich antywłamaniowość jest wielce wątpliwa, a jako osłona przed słońcem równie dobrze sprawdza się roletka wew. a jest o niebo tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolet zew. nie montowałem z kilku przyczyn

Pierwszą podstawowa jest po prostu brak czasu aby zajmować się jeszcze tym aspektem. i nie mam tez niestety czasu aby się dokształcać w tej dziedzinie a jak się na czymś nie znam to po prostu się za to nie biorę.

Inna sprawa jest taka, uważam wydatek na rolety za zbędny (oczywiście jest to moja subiektywna ocena wynikająca być może z braku wiedzy w tej dziedzinie) roleta jak powszechnie się uważa spełnia funkcje antywłamaniowe i osłonowe. w moim odczuciu ich antywłamaniowość jest wielce wątpliwa, a jako osłona przed słońcem równie dobrze sprawdza się roletka wew. a jest o niebo tańsza.

 

Rolety polepszają izolacji termiczną (szczególnie nocą gdy są najwyższe spadki temperatur) a mam dość duże okna co staje się tym bardziej istotne.I jest to główna przyczyna dla której chcę dokonać takiego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Na wiosnę zaczynam budowę domu- projekt APS 105

Z budownictwem nie mam NIC do czynienia i jestem kompletnie zielony w tych sprawach.

Jestem na etapie objezdzania sklepow z materiałami.

I teraz tak:

- Powiedziano mi, ze Ytong 36,5 oraz Winerberger Protherm 44 nie musza być ocieplane i w zwiazku z tym czy jak kupie beton komorkowy z PPMB Niemce 36x24x59 to czy będzie wymagał ocieplenia?

 

Jezeli tak to ile moze mnie wyniesc ocieplenie 180m2?

 

Nie bede ukrywal, ze jak kazdy licze koszty ale nie zawsze co TANIE na poczatku wychodzi TANIEJ na koncu (dot. Niemiec)

 

Serdecznie pozdrawiam i licze na wasza pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Na wiosnę zaczynam budowę domu- projekt APS 105

Z budownictwem nie mam NIC do czynienia i jestem kompletnie zielony w tych sprawach.

Jestem na etapie objezdzania sklepow z materiałami.

I teraz tak:

- Powiedziano mi, ze Ytong 36,5 oraz Winerberger Protherm 44 nie musza być ocieplane i w zwiazku z tym czy jak kupie beton komorkowy z PPMB Niemce 36x24x59 to czy będzie wymagał ocieplenia?

 

Jezeli tak to ile moze mnie wyniesc ocieplenie 180m2?

 

Nie bede ukrywal, ze jak kazdy licze koszty ale nie zawsze co TANIE na poczatku wychodzi TANIEJ na koncu (dot. Niemiec)

 

Serdecznie pozdrawiam i licze na wasza pomoc.

Poczytaj o ścianach dwuwarstwowych i jednowarstwowych na forum. Było tego baaaardzo dużo...

Ja proponuję kupic BK 24 z Niemiec albo lepszy Solbetu z Lubartowa i to ocieplić 20 cm styropianu. Ściana będzie bardzo ciepła, wyeliminujesz mostki cieplne, a jednocześnie nie będzie to droższe niż ściana jednowarstwowa z Ytonga lub Porothermu...

Udanego wyboru...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...