Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Kalbo, ja też te dwie firmy biorę pod uwagę, ale niestety żadnej nie mam sprawdzonej, bo dopiero w planach mamy grodzenie :) Ale chyba jednak tylko materiał od nich kupimy i sami zrobimy, bo wychodzi drugie tyle za robociznę co za materiał, a chyba to damy rade zrobić sami...mam taką nadzieję przynajmniej :)Oczywiście po przeczytaniu Waszych rad mamy w planie kupić świder do wiercenia dziurek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Odnośnie kredytu - wg mnie warto skorzystać z usług Open Finance. Można obiektywnie prześledzić ofertę wielu banków, złożyć wnioski kredytowe do kilku, a dopiero na końcu podjąć decyzje. Wskażą także wszelkie ukryte koszty oraz podpowiedzą niuanse, których w bankach trudno oczekiwać, np. dotyczących wyceny nieruchomości.

Co do marży, bo zejście poniżej 1% jest naturalne, więcej to rozbój w biały dzień...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odradzam korzystanie z takich pośredników. Tzn. można do nich pójść i posłuchac oferty, ale i tak lepiej sie samemu negocjuje z bankiem.

 

Przejechałam się strasznie na Money Expert. Najgorsza firma z jaką miałam do czynienia. Tzn. może nie powinnam narzekać na firmę, tylko na jedego niedouczonego doradcę. Obiecywali wiele, że złożą moje podanie do kilku banków, dadzą najlepszą ofertę, w końcu po dwóch miesiącach, do noszenia dokumentów, bo nawet nie byli zorientowani jakie są potrzebne w złożyli do banku gdzie nie mieliśmy zdolności kredytowej. :evil: Tak nam sie przez to przedłużyło wybieranie kredytu, że w końcu murarze wchodzili i musieliśmy wziąść kredyt w banku który dał nam najszybciej kaskę, i był to PKO BP, tak sie śpieszyliśmy,że niestety nie dostaliśmy najlepszych warunków....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

fachowcy mówią, że przewalutowywanie teraz nie bardzo ma sens. Owszem rata wzrosła, ale za ok. 2 lata będzie spadać i dopiero w tym czasie przewalutowany kredyt zacznie się opłacać.

pzdr

ja mam we frankach w pkobp, bo dali nam najlepsza ofertę

 

Nie bardzo rozumiem :roll: Ja bym powiedziala, że jak WIBOR zacznie spadać to przewalutowanie będzie mniej opłacalne, albo jak Franek wywinduje...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budowniczych lubelszczyzny! Czy ktoś może wyrazic opinię o firmie OKNOSTYL z ul. Rusałka 1 w Lublinie. No i oczywiście o oknach (profil Brugmann).

 

Profil Brugmann, o ile pamiętam nie posiada aprobaty na niektóre profile kolorowe, (dotyczy to zawłaszcz pięciokomorówki) więc uważaj, jeżeli chcesz kupić okna kolorowe, popytaj dobrze sprzedawcę (o ile się przyzna). Ewentualnie mogę Ci to sprawdzić podaj tylko dokładna nazwę i model profilu

Brugman produkuje też profile z klasy B, (cienkie ścianki) dużo gorsze od tych A jeżeli Oknostyl używa tych profili to odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budowniczych lubelszczyzny! Czy ktoś może wyrazic opinię o firmie OKNOSTYL z ul. Rusałka 1 w Lublinie. No i oczywiście o oknach (profil Brugmann).

 

Profil Brugmann, o ile pamiętam nie posiada aprobaty na niektóre profile kolorowe, (dotyczy to zawłaszcz pięciokomorówki) więc uważaj, jeżeli chcesz kupić okna kolorowe, popytaj dobrze sprzedawcę (o ile się przyzna). Ewentualnie mogę Ci to sprawdzić podaj tylko dokładna nazwę i model profilu

Brugman produkuje też profile z klasy B, (cienkie ścianki) dużo gorsze od tych A jeżeli Oknostyl używa tych profili to odradzam.

 

Zapytam przy okazji :-)

 

Co sądzisz o oknach na profilach Tyssen_a (profil EITE ARCADE , 5 komorowy) produkcji Fabryki BAJCAR w Słupsku http://www.bajcar.pl.

 

W standardzie mają coś takiego - cytat z oferty dla mnie:

 

"Wyposażone w najnowocześniejszy system okuć SIEGENIA TITAN IP pokrytych powłoką antykorozyjną wykonaną w technologii galwanizacji w srebrnym kolorze. W standardzie:

- funkcja mikrowentylacji (rozszczelnienia)

- podnośniki skrzydeł S-ES, tzw. „rolls-roy”, zapewniające płynny wjazd skrzydła, oraz automatyczne korygowanie ustawienia skrzydła w ościeżnicy

- zintegrowane z podnośnikami, stalowe rygle antywyważeniowe, stanowiące dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem."

 

Takie właśnie okna sprzedaje firma Atos na Chionach.

 

Miałeś z tą firmą styczność - mają dosyć dobrą ofertę i okna wyglądają dość ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani....bardzo prosze o polecenie mi firmy zajmującej sie rekuperacją......musze pilnie zlecic projekt i wykonawstwo

 

pozdrawiam

 

Ja zdecydowałem się na firmę Hermlok z ulicy Dolna Panny Marii ( http://www.hermlok.lublin.pl )

Mam już położony cały rurarz i wyprowadzoną rurę Rehau_a pod ławą do GWC rurowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dannnb

Nie ma juz profli thyssen. Od 2006 roku nazywają sie Inoutic a produkowane sa przez Deceuninck.

Profil o który pytasz występuje w klasie A i B, więc popytaj dokładnie z którego z nich robi Bajcar. Jeżeli jest to B to odradzam (mimo ze mają na niego aprobatę).

Poza tym producent znany, chociarz ostatnio cos podejrzanie o nich cicho. Co do okuc; to troche, w tym co Ci napisali marketingu, ale Siegenia to dobrej klasy okucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dannnb

Nie ma juz profli thyssen. Od 2006 roku nazywają sie Inoutic a produkowane sa przez Deceuninck.

Profil o który pytasz występuje w klasie A i B, więc popytaj dokładnie z którego z nich robi Bajcar. Jeżeli jest to B to odradzam (mimo ze mają na niego aprobatę).

Poza tym producent znany, chociarz ostatnio cos podejrzanie o nich cicho. Co do okuc; to troche, w tym co Ci napisali marketingu, ale Siegenia to dobrej klasy okucia.

 

Dzwoniłem do Bajcar_a i do Atosa i rzeczywiście jest jak mówiłeś profil nazywa się Inoutic. Kobietka w Bajcarze powiedziała mi że mają dostępne tylko jednego rodzaju profile tyle że z różnymi licowaniami. Co do klas to była zdziwiona i nie potrafiła mi odpowiedzieć - może nie chciała. Powiedziała tyle że oni sprzedają tylko ten jeden profil i jest to ten sam profil co był pod nazwą Tyssen - teraz nastąpiła tylko zmiana nazwy.

 

Wyjaśnij mi jeszcze proszę co oznaczają te klasy w A i B w stosunku do profili Tyssena - Inoutic_a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O grubości ścianek mówi norma PN - EN 12608 Klasa A to ścianki profilu nie cieńsze niż 2,8 mm, klasa B - nie cieńsze niż 2,5 mm. Jest jeszcze klasa C (nie ma wytycznych) ale o niej nie będe duzo sie rozpisywał. W Europie w ogóle nie dopuszcza sie profili B a u nas nietety tak.

Im cieńsze scianki to okno gorsze bo mniej sztywne, gorzej izoluje itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O grubości ścianek mówi norma PN - EN 12608 Klasa A to ścianki profilu nie cieńsze niż 2,8 mm, klasa B - nie cieńsze niż 2,5 mm. Jest jeszcze klasa C (nie ma wytycznych) ale o niej nie będe duzo sie rozpisywał. W Europie w ogóle nie dopuszcza sie profili B a u nas nietety tak.

Im cieńsze scianki to okno gorsze bo mniej sztywne, gorzej izoluje itp.

sama prawda co Arkady pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...