Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Cześć Kalbo,

Armaturę łazienkową (cała) kupiłem w firmie J&S - na Chemicznej, zaraz za makro - pierwszy zjazd w prawo, chłopaki mają taki barak i na zamówienie ściągają wszystko, co chcesz - wychodzi taniej niż gdzie indziej o jakieś 15 - 30 % - przynajmniej tak było rok temu.

 

Serdeczne dzięki Docart, pojadę i sprawdzę

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Cześć ;)

Sławek - potrzebuję ok. 2-3 m2 (jeśli miałbyś coś - daj mi znać na priva, lub GG), co prawda część sobie już załatwiłem, ale jeszcze troszkę potrzebuję.

agamon - poszukaj w archiwum, polecam p. Skoczylasa, powołaj się na Zbyszka z Krępca ;) Z tego co wiem - jest bardzo krucho z terminami.

 

Zbyszek, nie udało mi się wcześniej odpisać ale i nie miałem bardzo czym się chwalić. Jak już zobaczyłem jednostkę [m2] to już wiedziałem, że to marna sprawa. Ja mam trochę resztek ale to raczej ścinki i na m2 to dość skomplikowane puzzle by wyszły :) A co do terminów u stolarzy to teraz jest horror. U naprawde dobrych z polecenia to termin "za rok" jest całkiem do rzeczy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do juz mieszkających i posiadających okna dachowe!

Pytanie proste: Czy komuś przeciekają?

Miałam w projekcie 2 ale wstawiam 4, ze wzgledu na likwidację na ścianie szczytowej. Na dniach mam zamiar kupić i juz różnych opini sie nasłuchałam ( a ze mostki termiczne, a ze przeciekają). Sąsiad zrezygnował ze wszystkich połaciowych jakie miał, my dodajemy??? I teraz mąz sie waha i zapytuje czy koniczne są wszystkie okna jakie planujemy, ze moze z jakiegoś by zrezygnować? Jedno mamy w pokoju, w łazience, w garderobie i w suszarnio-pralni. Moim zdaniem w każdym pomieszczeniu są przydatne i osobiście nie chce zrezygnować. Oprócz pokoiku, w pozostałych pomieszczeniach są to jedyne doświetla! Co wy na to? Są jakieś problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do juz mieszkających i posiadających okna dachowe!

Pytanie proste: Czy komuś przeciekają?

Miałam w projekcie 2 ale wstawiam 4, ze wzgledu na likwidację na ścianie szczytowej. Na dniach mam zamiar kupić i juz różnych opini sie nasłuchałam ( a ze mostki termiczne, a ze przeciekają). Sąsiad zrezygnował ze wszystkich połaciowych jakie miał, my dodajemy??? I teraz mąz sie waha i zapytuje czy koniczne są wszystkie okna jakie planujemy, ze moze z jakiegoś by zrezygnować? Jedno mamy w pokoju, w łazience, w garderobie i w suszarnio-pralni. Moim zdaniem w każdym pomieszczeniu są przydatne i osobiście nie chce zrezygnować. Oprócz pokoiku, w pozostałych pomieszczeniach są to jedyne doświetla! Co wy na to? Są jakieś problemy?

brak objaw przeciekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;)

Sławek - potrzebuję ok. 2-3 m2 (jeśli miałbyś coś - daj mi znać na priva, lub GG), co prawda część sobie już załatwiłem, ale jeszcze troszkę potrzebuję.

agamon - poszukaj w archiwum, polecam p. Skoczylasa, powołaj się na Zbyszka z Krępca ;) Z tego co wiem - jest bardzo krucho z terminami.

 

Zbyszek, nie udało mi się wcześniej odpisać ale i nie miałem bardzo czym się chwalić. Jak już zobaczyłem jednostkę [m2] to już wiedziałem, że to marna sprawa. Ja mam trochę resztek ale to raczej ścinki i na m2 to dość skomplikowane puzzle by wyszły :)

Dzięki mimo wszystko za chęci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiula77 napisał:Mam pytanie do juz mieszkających i posiadających okna dachowe!

Pytanie proste: Czy komuś przeciekają?

Miałam w projekcie 2 ale wstawiam 4, ze wzgledu na likwidację na ścianie szczytowej. Na dniach mam zamiar kupić i juz różnych opini sie nasłuchałam ( a ze mostki termiczne, a ze przeciekają). Sąsiad zrezygnował ze wszystkich połaciowych jakie miał, my dodajemy??? I teraz mąz sie waha i zapytuje czy koniczne są wszystkie okna jakie planujemy, ze moze z jakiegoś by zrezygnować? Jedno mamy w pokoju, w łazience, w garderobie i w suszarnio-pralni. Moim zdaniem w każdym pomieszczeniu są przydatne i osobiście nie chce zrezygnować. Oprócz pokoiku, w pozostałych pomieszczeniach są to jedyne doświetla! Co wy na to? Są jakieś problemy?

 

Mam 6 okien Roto. Żadne nie przecieka. Wzięłam je w promocji z roletami i jestem zadowolona. Do łazienek zamówiłam całe plastikowe, do pozostałych pomieszczeń drewniane.

 

Jedyna wpadka to to, że wzięłam okna wysokoobrotowe aby mieć większą wysokość poddasza przy otwartym oknie. Zapomniałam tylko, że podniosłam budynek o 1 pustak i obsadziłam okna nieco wyżej niż w projekcie. Teraz jak mąż je otworzy to musze skakać aby je zamknąć (obecnie przyczepiłam sznurek).

Sądzę, że kwestia przeciekania jest związana ze złym obsadzeniem okna przez ekipę kładącą dach.

 

Pozdrawiam,

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeżeli się mam włączyć w dyskusję o oknach dachowych to do wad zaliczyłbym:

1. cały czas brudne - po pierwszym deszczu spływająca woda zostawia cały kurz z dachu i nie wiem dlaczego, ale następnego dnia po umyciu przelatujące stado ptaków musiało odcisnąć na nich swoje piętno (chociaż to może na szczęście); dlatego przydają się rolety,

2. w zimie jest pod nimi chłodno, a skraplająca para wodna powoduje uszkodzenia powłok lakierniczych, szczególnie, gdy chce się w zimie przewietrzyć pokój i zamarznie (ale tylko w drewnianych oknach i po 5-6 latach użytkowania); no i na skosach pozostają trudnousuwalne, wątpliwej urody zacieki,

z powodów 1 i 2 odradzałbym je w salonie, sypialniach i łazience,

3. problemy z otwieraniem i zamykaniem (, ale to mniejsza wada) - nie można ich za nisko zamontować, bo będą słabo doświetlać i (choć niekoniecznie) utrudniać komunikację.

Zalety (tu będzie szybciej):

1. efektownie wyglądają i oświetlają - dlatego polecam w garderobach.

Tak przynajmniej jest w bloku na Sekutowicza, może u Was będzie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ma jedno okno na poddaszu. Zamontowałem droższe łazienkowe- drewno pokryte plastikiem Nie mam zacieków-przy prawidlowo zrobionych k-g.Wszystko OK, tylko jeden minus- dudni podczas deszczu.

Spraw oczysczalni- dzwoniłem dziś i uzyskałem informację ze cena wynosi 6200zł. netto z transportem do Lublina. jak bedzie 2-3 chętnych to proponują -250zł/ szt taniej.

jest to cen bez montażu- jednak montaz jest dziecinnie prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Spraw oczysczalni- dzwoniłem dziś i uzyskałem informację ze cena wynosi 6200zł. netto z transportem do Lublina. jak bedzie 2-3 chętnych to proponują -250zł/ szt taniej.

jest to cen bez montażu- jednak montaz jest dziecinnie prosty.

 

Mam zamontowaną taką oczyszczalnie i nie jest to jakie "hop-siup"- teoretycznie oczywiście łatwizna ale u nas 2 panów montowało cały dzień i jeszcze jak doliczymy 22% do ceny a nie 7% to marny interes :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Mam pytanie gdzie można kupić najtaniej:

 

1. gres szkliwiony

2. glazurę do łazienek i kuchni

3. dobre drzwi wewnętrzne

4. meble kuchenne wykonane pod gotowy projekt

5. kominek (wkład) wraz z obudową - jakieś namiary no godnego polecenia wykonawcę - kominek bez płaszcza ale z zamkniętą komorą spalania, zrobione już jest rozprowadzenie powietrza do kilku pomieszczeń i doprowadzenie powietrza do paleniska.

 

wszystko w Lublinie lub okolicach ???

 

A właśnie jakie macie drzwi wewnętrzne u siebie i gdzie kupowaliście??

 

1. gresy i glazury w And-Budzie w Gali- trzeba nieco cierpliwości bo niezły bałagan mają ale ceny możliwe.

2. Meble w trakcie produkcji przez stolarza- mój projekt czekam na wykonanie

3. drzwi wewnętrzne to był dla nas koszmar- mamy 9 sztuk i jakąś tanią tekturową Portę wycenili nam na 14,5tyś- zgroza. Ładne drewniane (sosnowe) na Rusalce z 6 szybkami na 16tyś. Po długich poszukiwaniach zamówiliśmy w Biłgoraju w niedużej rodzinnej firmie- wykonane zgodnie z indywidualnym projektem za 1200zl netto- czekam na realizację.

4. Wkład kominkowy kupowaliśmy na Łęczyńskiej- Hajduk- projekt obudowy wlasny, kamień zamawiany u Trykacza w Lubartowie, wykonanie- nasza wspaniala ekipa "od prawie wszystkiego" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna na poddasze bralem w Matelbudzie- mieli najtaniej w Lublinie- chyba velux - tylko jedna uwaga przy zakupie okna- brać konplet tj z kołnierzem odpowiednim do rodzaju pokrycia dachowego

od.01.01.2008r. oczyszczalnia jest z 22% VAT , niezależnie czy z montażem czy bez.

nadal negocjuje ceny.moze utagujemy coś jeszcze

Nie przesadzajmy montaż oczyszczalni nie jest trudny- nie trzeba kończyć fakultetów. Jest tylko czasochłonny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okien połaciowych to nie warto oszczędzać.

Jeśli to są jedyne okna na poddaszu to polecam uchylne - można otwierać podczas deszczulub gdy jest zasypane śniegiem.

My wybraliśmy 847 Roto i nie ma problemów tych o których większość pisze. Mają jakieś specjalne systemy wentylacji wewnętrznej dzięki czemu nic się w nich nie skrapla (i nie zamarza). Wyższe modele mają dużo lepsze szyby, które trochę też łagodzą promienie słoneczne tak mocno grzejące poddasza i byle grad im nie podskoczy.

Kupiliśmy w Orionie - po mocnych negocjacjach - ale można i w internecie, allegro - i tak montuje je dekarz, a gwarancji pilnują lotni serwisanci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...