Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Robię właśnie "casting" tynków wewnętrznych. Mam póki co dwie oferty, jedna na tynki tradycyjne (cementowo-wapienne), druga na gipsowe. W obydwu przypadkach dostałem cenę 25 zł na m2 z materiałem i nie mam pojęcia czy to dobra cena. Będę wdzięczny za podpowiedź.

 

Sam też nie wiem jaki rodzaj tynków wybrać (każdy chwali swoje i gani konkurecję). Jeślli ktoś miałby ochotę podzielić się swoimi przemyśleniami na temat "tradycyjne czy gipsowe" to też będę wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdałam to pytanie na forum o architekturze, ale Was też poproszę o pomoc. Czy ktoś z Was orientuje się, czy zmiana kąta nachylenia dachu jest bardzo problematyczna (czytaj: kosztowna)? Niedawno odebrałam wypis z miejscowego planu i mam tam określone: dach stormy, od 30 st. Czyli powinnam szukać projektów od 31 w zwyż. A ja już chyba się zdecydowałam na projekt, który ma 30 st.

No i mam problem.

...

Mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdałam to pytanie na forum o architekturze, ale Was też poproszę o pomoc. Czy ktoś z Was orientuje się, czy zmiana kąta nachylenia dachu jest bardzo problematyczna (czytaj: kosztowna)? Niedawno odebrałam wypis z miejscowego planu i mam tam określone: dach stormy, od 30 st. Czyli powinnam szukać projektów od 31 w zwyż. A ja już chyba się zdecydowałam na projekt, który ma 30 st.

No i mam problem.

...

Mam?

 

Od 30 czyli 30 stopni jest ok, nie powinno być najmniejszego problemu. A jeżeli chodzi o zmianę to też żaden problem, archtekt adaptujący projekt może to zrobić i to raczej bez żadnych dodatkowych kosztów.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Vacław, jeśli chodzi o tynki to ja mam zrobione cement.-wap., za cene 12zł ale bez materiału, piasek i cement sami kupowaliśmy. Wykonawce bardzo polecam! A co do wyboru? Co sie komu podoba! Gładsze są gipsowe ale trwalsze na pewno cement.-wap..

 

Dzięki, a mógłbym prosić o namiary na tych bardzo godnych polecenia tynkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzialena, ja zrozumiałabym ten zapis tak ze 30 st i w góre. Jakbys miała kąt nachylenia 29st, to wtedy lipa! Dobrze mi sie wydaje???

 

No właśnie też się zastanawiam jak to rozumieć. Teraz nie mam tego przed sobą, ale w domu sprawdzę i zacytuję. Wydaje mi sie, ze jest "powyzej 30 st."

Dzięki Madzia i Grzesio za pocieszenie, ze ewent. zmiana powinna sie odbyć bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli u Kogoś muruje Pan Włosek z Łucki to gratuluję trafnego wyboru. Solidny, doradzi, zainteresuje się, wie jak. Polecam

 

POTWIERDZAM i obiema rencyma sie podpisuję ( u mnie robi piwnice a u sąsiada całą cahłupę zrobił): solidny, terminowy, szybki i dokładny a na dodatek budowa jest CZYSTA nie zabałaganiona!!!!!!!

 

Witam!

potwierdzam również. u mnie cały dom i to z silikatu- czyli twardoi ciężko......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłam tynki cementowo- wap. ale polecam pana oraz wykonawce posadzek z miksokreta- polecam jesli ktos potrzebuje b.solidni. Obiecałam jeszcze komuś namiar na hydraulika, pamiętam i wysle na pewno! Co do szafek kuchennych na tygodniu jade zamawiać ( z dwu miesiecznym wyprzedzeniem trzeba) u pana na zemborzyckiej. Dokładnego adresu jeszcze nie mam ale wykonanie mebli widziałam u siostry i jest bez zarzutu a i cena zadowalająca i nie wygórowana. Namiary na priv. Pozdrawiam

 

Witam!

czy ja też mogę prosić o namiary na Pana od mebli kuchennych

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałam zapytać: czy już kupujecie drewno dokominka na zimę?

 

Jeżeli nie suszone to juz w tej chwili na następną zimę :)

 

Madzialena dla świętego spokoju niech projektant poprawi w projekcie na 31 stopni to nawet przeliczać konstrukcji nie trzeba będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię właśnie "casting" tynków wewnętrznych. Mam póki co dwie oferty, jedna na tynki tradycyjne (cementowo-wapienne), druga na gipsowe. W obydwu przypadkach dostałem cenę 25 zł na m2 z materiałem i nie mam pojęcia czy to dobra cena. Będę wdzięczny za podpowiedź.

 

Witam!

My robiliśmy tynki gipsowe w pokojach, bo gładkie, cementowe - garaż i piwnica, bo się bardziej nadają (chyba).

Cena 24 - cementowe, 25 - gipsowe, z materiałem, jest chyba aktualną ceną rynkową. Do tego polecam listwę na styku okno - tynk, ok. 4 zeta/mb, ładnie i praktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię właśnie "casting" tynków wewnętrznych. Mam póki co dwie oferty, jedna na tynki tradycyjne (cementowo-wapienne), druga na gipsowe. W obydwu przypadkach dostałem cenę 25 zł na m2 z materiałem i nie mam pojęcia czy to dobra cena. Będę wdzięczny za podpowiedź.

 

Witam!

My robiliśmy tynki gipsowe w pokojach, bo gładkie, cementowe - garaż i piwnica, bo się bardziej nadają (chyba).

Cena 24 - cementowe, 25 - gipsowe, z materiałem, jest chyba aktualną ceną rynkową. Do tego polecam listwę na styku okno - tynk, ok. 4 zeta/mb, ładnie i praktycznie.

 

Czy możesz napisać gdzie te listwy kupowałeś?

Dzięki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłam tynki cementowo- wap. ale polecam pana oraz wykonawce posadzek z miksokreta- polecam jesli ktos potrzebuje b.solidni. Obiecałam jeszcze komuś namiar na hydraulika, pamiętam i wysle na pewno! Co do szafek kuchennych na tygodniu jade zamawiać ( z dwu miesiecznym wyprzedzeniem trzeba) u pana na zemborzyckiej. Dokładnego adresu jeszcze nie mam ale wykonanie mebli widziałam u siostry i jest bez zarzutu a i cena zadowalająca i nie wygórowana. Namiary na priv. Pozdrawiam

 

Witam!

czy ja też mogę prosić o namiary na Pana od mebli kuchennych

pzdr

 

Ja również poproszę o namiary jak nie sprawi to problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...