Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A jeżeli będzie to kominek z płaszczem???

Albo kominek i podłogówka w łazience np.?

Już różne pomysły przerabiam.....

 

Źle się wyraziłem w poprzednim poście. Kominek nie jest uznawany jako źródło ogrzewania domu, jest to ogrzewanie dodatkowe. Musisz, więc mieć np. piec węglowy, gazowy czy ogrzewanie elektryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quisquis my też nie mamy gazu w okolicy i zamierzamy grzać kominkiem i na prąd właśnie, ale jeszcze nic nie mogę powiedzieć jak to wyjdzie w praktyce bo dopiero ruszamy z budową

 

Nie mogę się dokopać do informacji o betonie z pompą na fundamenty - skąd braliście?

 

Ja brałam z Art Bet'u na Grygowej chyba 2a :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli będzie to kominek z płaszczem???

Albo kominek i podłogówka w łazience np.?

Już różne pomysły przerabiam.....

 

Ja mam szeregówkę ,około 140 m2 cała zeszłą zimę grzałam tylko kominkiem (drzewo mam za darmo:D) i bardzo sporadycznie gaz głównie podłogówka i to spokojnie starczyło.Była to pierwsza zima w domu ale nie była też zbyt intensywna.Zobaczymy jak będzie w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się dokopać do informacji o betonie z pompą na fundamenty - skąd braliście?

 

My też braliśmy z ArtBetu (ul. Grygowej). Tak polecał wykonawca i generalnie nie było żadnych problemów.

 

A ja praktycznie na całą budowę brałem z Enoli ul. Zemborzycka. Wykonawca nie miał do betonu żadnych zastrzeżeń jeśli chodzi o jakość i ilość.Jeśli chodzi o Art-Bet, to spotkałem się z kilkoma niezależnymi opiniami, że oszukują na ilościach i to znacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

 

My już po wyborze projektu-to M36a L "Spokojna przystań"

 

z Muratora- jesteśmy po wszystkich ustaleniach teraz czekamy na decyzję o odrolnieniu i pozwolenie na budowę-procedura rozpoczęta tak wiec ok 2 tyg i wszystko co potrzebne już jest.

Projekt z adaptacją,ustalenia z gazem i e.elektryczną,przydomowa oczyszczalnia ścieków i zjazd z drogi gminnej na działkę

:lol: troszkę to trwało ale ze nic nas nie goniło mam nadzieję ze wiosną ruszymy i.........coś sie wybuduje

 

 

Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam grupę Lubelską -Paweł z Zamościa

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=540&IdKolekcji=&powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=&symbol=m+36a&x=0&y=0&nr=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quisquis jeszcze kochana nie wszystko stracone :D moze sie okazac, ze bedziemy sasiadkami. Jesli bedziemy musieli czekac 5 lat na nasza dzialke przy drodze to jeszcze mamy taka alternatywe ze dokonamy przerobek w domu, kotry buduje tesc na naszej dzialce :) Zrobilam rodzinna narade w wlasciwie sad nad tym co buduje tesc. Cioci i wujkowi sie podoba bardziej ta dzialka niz ta na ktora czekamy az sie odrolni. No bo sama dzialka rzeczywiscie jest ladniejsza, bo dochodzi do samego Wieprza. A z domem stwierdzili ze tez sie da uratowac. No zobaczymy nareszcie ktos na to spojrzal chlodnym okiem :) Jak sie okaze ze sie tamta nie dorolnie i czeka nas jeszcze 5 lat+budowa to pwenie bedziemy tamto ratowac :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już wiecie, że w wielu tematach jestem zielona.

Dzis na tapecie będą media. Kiedy najwcześniej mogę wnioskować o przyłącza?

U nas będzie to tylko woda i prąd. Mi się wydawało, że po otrzymaniu pozwolenia na budowę, ale czytam, że wcześniej.

Podejrzewam, że jak już się stanę pełnoprawnym posiadaczem działki (po wydzieleniu).

Ile czekaliście na takie decyzje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już wiecie, że w wielu tematach jestem zielona.

Dzis na tapecie będą media. Kiedy najwcześniej mogę wnioskować o przyłącza?

U nas będzie to tylko woda i prąd. Mi się wydawało, że po otrzymaniu pozwolenia na budowę, ale czytam, że wcześniej.

Podejrzewam, że jak już się stanę pełnoprawnym posiadaczem działki (po wydzieleniu).

Ile czekaliście na takie decyzje?

 

Wcześniej, ja wnioskowałem po wrysowaniu wszystkiego na mapkę przez projektantów-ale jak wiem jeśli tylko jest wrysowany dom i instalacja to już można(jedna instalacja o którą się wnioskuje + warunki przyłączenia)

 

 

ps najśmieszniejsze jest to ze mam 8 mapek do celów projektowych które mi zostały, a przez geodetę zamówione 4. :roll:

Pozostałe to kolorowe kopie z potwierdzeniem zgodności a reszta poszła z projektami i uzgodnieniami :wink: nie wiem czy będą mi jeszcze potrzebne :-? no ale cóż,mam wrażenie, ze wszystko zależy od projektanta adaptującego projekt.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quisquis u nas jest też tylko woda i prąd. Przed złożeniem papierów do starostwa w celu otrzymania pozwolenia na budowę trzeba otrzymać tzw. warunki przyłączenia , i wody, i prądu. Jest to wymagane przy pozwoleniu na budowę, poza tym projektant który adaptuje projekt musi wyrysować skąd do domu będzie szedł prąd i woda, więc te warunki trzeba mieć zanim się pójdzie do projektanta robić adaptację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, czyli powoli mi sie układa.

1. dziłka wydzielona i przepisana na nas, zapłacony podatek (w toku)

2. ide do gminy po wypis z planu zagospodarowania

3. składam wnioski o przyłącza wody i prądu....

 

a w którym miejscu jest projektant i adaptacja projektu?

 

Po pkt 2 . mogę śmiało kupić projekt?

 

Czy wy tez braliście projektanta z "rejonu" - wiele osób mi to radzi. Normalnie powinnam zapytać w starostwie o takiego? Gdzie go szukać? Ile płaciliście za adaptację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, czyli powoli mi sie układa.

1. dziłka wydzielona i przepisana na nas, zapłacony podatek (w toku)

2. ide do gminy po wypis z planu zagospodarowania

3. składam wnioski o przyłącza wody i prądu....

 

a w którym miejscu jest projektant i adaptacja projektu?

 

Po pkt 2 . mogę śmiało kupić projekt?

 

 

 

Teraz już wystąp do poszczególnych dostawców mediów z wniskiem o warunki przyłączenia do sieci e.energetycznej i wodnej,z tym do gminy lub równocześnie o warunki zabudowy.

Dokładnie po otrzymaniu z gminy warunków zabudowy możesz kupić swój projekt -zgodny z otrzymanymi warunkami gdyż co nie raz się zdarza warunki ni jak się mają do naszego projektu który nam się podoba :cry:

Następnie udajesz sie do projektanta który nanosi ewentualne zmiany i adaptuje projekt konkretnie pod Twoją działkę.

 

Czy wy tez braliście projektanta z "rejonu"

TAK

wiele osób mi to radzi. Normalnie powinnam zapytać w starostwie o takiego?

TAK

Gdzie go szukać?

J.w

Ile płaciliście za adaptację?

2800,- w tym była adaptacja ze zmianami,projekt instalacji gazu i energii elektrycznej, projekt zjazdu z drogi gminnej na działkę ,projekt przydomowej oczyszczalni ścieków(400,-) i adaptacja projektu na działce,uzgodnienia z gminą odnośnie przekopania się pod drogą z gazem i e.elektryczną

 

To tyle-myślę ze wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wystąp do poszczególnych dostawców mediów z wniskiem o warunki przyłączenia do sieci e.energetycznej i wodnej,z tym do gminy lub równocześnie o warunki zabudowy.

Dokładnie po otrzymaniu z gminy warunków zabudowy możesz kupić swój projekt -zgodny z otrzymanymi warunkami gdyż co nie raz się zdarza warunki ni jak się mają do naszego projektu który nam się podoba :cry:

Następnie udajesz sie do projektanta który nanosi ewentualne zmiany i adaptuje projekt konkretnie pod Twoją działkę.

 

Niestety nie do końca zgodzę się z tym co napisał CityMatic. W kwestii załatwiania formalności dużo zależy od gminy. Ja najpierw wybierałem projekt, bo gmina nie miała planu zagospodarowania i we wniosku o warunki zabudowy musiałem jasno określić kształt i wymiary budynku oraz jego orientacyjne położenie na działce. U mnie było tak: kupno projektu, wniosek o warunki zabudowy, wnioski o warunki dostawy prądu, gazu i wody, wniosek o warunki zjazdu z drogi powiatowej, oczywiście mapy do celów projektowych, wypisy z rejestru gruntów. Gdy już to miałem zebrałem do kupy i zaniosłem do architekta. Nie był to architekt z "rejonu" ale z dobrymi układami w Starostwie :) Od niego otrzymałem kompletna dokumentację, którą wystarczyło złożyć w Starostwie i czekać na pozwolenie. Nie interesowały mnie żadne projekty przyłączy, wszystko robił on. Za adaptacje budynku mieszkalnego z garażem i budynku gospodarczego zapłaciłem 2800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...