Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lubelskie


arturLU

Recommended Posts

Dragasia, co tam u was?

My w sobotę mamy spotkanie z geodetką - wreszcie!!!

I już za moment działeczka będzie nasza. A jak załatwimy podział to pędzę do gminy i machina ruszy pełna parą. Chcę zrobić jak najwięcej w tym roku bo od stycznia wracam do pracy i z czasem będzie bardzo krucho.

 

Słuchajcie, jak w mojej gminie jest plan zagospodarowania to ja wnioskuję o wypis i wyrys z planu czy tez o warunki zabudowy muszę? Z wypisu zorientuję się czy projekt, który sobie upatrzyłam nadaje się czy nie? Sorki, wiem , że głupie pytania zadaję, ale czas mnie trochę goni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dragasia, ja ci chciałam napisać, że przetrę szlak i będziesz miała łatwo, a ty mnie bijesz na łeb :)

Jaki by nie był ten twój domek, zepsuty, czy nie zepsuty, ale JEST i już coś widać i papierologia skończona. A myslę, że spokojnie da się to jakoś fajnie zaaranżować, nawet gdyby schody miały być na środku kuchni:)

Ja bym tak podeszła - co mogę zrobić, żeby jak najmniej burzyć i zmieniać. A jak juz nie da rady to dopiero jak dobudować, co i gdzie. Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Wczoraj odebrałem, a raczej inwestor odebrał, uprawomocnione pozwolenie na budowę. Działka nieduża (8a), w Tomaszowicach Kol. Lokalizacja ładna, media w działce. Chęci na budowę są, mam nadzieję, że ruszę jeszcze w tym roku. Dom mam zamiar budować sposobem połowicznie gospodarczym, czyli posiłkując się przy jak największej ilości prac pomocą rodziny i znajomych, w celu ograniczenia kosztów. Jedyne co mnie nie nastraja zbyt optymistycznie, to obecne zawirowania na rynku kredytowym. Całe szczęście jakieś pieniądze, około 1/3 wartości kosztorysowej domu leżą odłożone na koncie i czekają na wykorzystanie. I tu proszę o radę. Powiedzcie mi proszę, jak się u was miał / ma plan do rzeczywistych kosztów poniesionych na budowę domu ? Kosztorys mam z września ubiegłego roku, kiedy ceny materiałów osiągały szczyt. Teraz powinno być taniej, ale nie wiem jak z kosztem robocizny. I w związku z powyższym, nie wiem w jakiej wysokości kredyt sobie planować. Planować - bo pożyczać pieniążki będę najwcześniej an wiosnę przyszłego roku. I drugie pytanie - jak z dostępnością fachowców na naszym rynku ? Kierownika mam, ekipę do murowania także, a jak z resztą ?

 

Pozdrawiam Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was robił sam styropian a resztę (tynk akrylowy) zlecał komuś?

Mamy taki pomysł.

Prawie znaleźliśmy wykonawcę i możemy część pracy wziąć na siebie - to obniżyłoby koszty.

O ile damy radę, bo to nasz pierwszy dom:). Myślimy o g-k wewnątrz, podbitce i właśnie tym styropianie, tylko nie wiem, czy jakaś firma by na to poszła?

Macie takie doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już dosy budowania :evil: nie mogę pojac tych wykonawców, właśnie przed chwilą wystawił mnie facet od elewacji :evil: :evil: :evil: . Czekałam na niego 3 miesiace, co tydzień dzowniłam kiedy przyjdzie... a teraz wymówka, że ekipa mu sie rozleciała. Qrcze nie wiem co teraz robic, mam już gładzie w środku, płytki itp.. a sciany tylko 24cm supoerex, wiec jak nie docieplę przynjamniej samym styropianem...to straty będę miaął ogromne :evil: :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.. wymarzłam się na polu, ale jestem taka zadowolona :p i to z powodu 4 palików wbitych w ziemię !!! Działka wydzielona, chociaż nie do końca, teraz gmina zaakceptuje a starostwo nada nowy numer i pewnie coś tam jeszcze. Sądzę, że za 2 tyg stanę się dumną posiadaczką ziemską :p

Każdy powód do radości jest dobry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarus dobre okna są na profilu Salamander w Okno Domie na łęczyńskiej, ja osbiście kupowałam Okna z Krakowa na profilu Veka, jestem z nich nawet zadowlona. Jak chcesz tąnsze, to np. w Atosie na Choinach są okna na profilu Thyssena, nawet nie źle wyglądają... mi osobiście kolor złoty dąb sie nie podoba...wolę orzech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...